Tinnitus - alebo pískanie v ušiach

Príspevok v téme: Tinnitus - alebo pískanie v ušiach
rotko

Ahojte , pred akým takým časom som sem písal z toho dovodu že mi hučí v ušich. Presvedčili ste ma ist k doktorovy. No mám aj diagnozu. Tinnitus sposobený krčnou chrbticou. Chodil som asi 2 týždne na elektroličbu. POčas ličby mi ani raz nepiplo v uchu. Ako som prestal v utorok tak piatok uz to zacalo a v sobotu sa to nedalo vydržať. Chcem sa spítať na podobne pridapy a ako to mam utišiť. Prosím SURNE

karioll2

inkognito
tich pricin moze byt milion preto sa musi vyjadrit usny a neurolog.iba oni dvaja to mozu vyriesit.rad by som ti pohomol,ale neviem ako mas prehovorit mamu.ja iba viem,ze tie sviecky funguju a raz za mesiac si ich davam aj ja,lebo vaticka iba zatlaca maz dovnutra
jajkafr
je to blbost,nemas ako vyhoriet,pouziva to strasne vela ludi,aj napriklad boris filan ked mu po potapani sumi v usiach tak to pouzije a aj ja,ako som uz pisal vyssie

jajkafr

pískanie v uchu môže spôsobiť niekoľko príčin. Ako sa tu písalo ochorenie krčnej chrbtice
Rotko - skús pokračovať ďalej v rehabilitácii myslím cvič na chrbticu.
Karioll - prepáč, ale o tých ušných sviečkach som nepočula nič dobré. V škole nás dokonca upozorňovali, že to nemáme pacientom odporúčať hrozia pri tom popáleniny a vraj to nemá také skvelé účinky. Neviem sama som to nevyskúšala, ale radšej by som to neriskovala. Inak počula som a o nejakom spreji, ktorí sa nastrieka do ucha a ušný maz vyjde, ale ak to pískanie v ušiach nieje spôsobené "špinavými ušami" darmo ich budete čistiť nezmeníte to
pískanie v ušiach môže byť ďalej spôsobené nádchou väčšinou alergickou, chronickou, ktorá trvá dlho, ale tiež aj nejakou akútnou, ale tiež to môže byť spôsobené poruchou sluchu. Je to jeden z príznakov, ktorý sa vyskytuje pri nedoslýchavosti.
S pískaním v ušiach som chodila k lekárke asi rok kým ma neposlala na audiometriu. Tam mi zistila lekárka, že mám poruchu sluchu a nasadila Tebokan - tento liek obsahuje ginko biloba čo pomáha prekrvovať a tiež magnézium odvtedy sa mi pískanie v ušiach zmiernilo dosť výrazne začne iba keď ochoriem, alebo sa mi zhorší alergická nádcha.
Takže ak chcete prísť ozaj na dôvod vášho Tinnitu navštívte odborníkov. ORL, Foniatria, Ortopédia dačo sa určite nájde
držím palčeky

[zruseny1]

karioll prosim ta a vedel by si mi poradit ako by som na tie sviecky nahovorila moju maminu, ktora ma s piskanim v usiach problem asi tak desat rokov?
nieze " vyhorime " :D
ona je taka tvrdohlava a nechce nic vyskusat, voci vsetkemu sa stavia skepticky a boji sa, ze jej to len uskodi
s cim to vobec suvisi? s cievami, tlakom, srdcom? alebo je to len v uchu?
daakujem

usicka

rotko
a bol si na vyšetrení ORL na audiometrii? Tam môžu zistiť, či nemáš aj poruchu sluchu, problémy s rovnováhou. Je to taktiež dôvod hučania a pískania v ušiach. Ja to mám a beriem na to lieky Betaserc.

karioll2

tie sviecky si das do ucha,lahnes si na bok,zapalis a pockas kym zhori.vytiahne ti kominovym efektom maz z ucha a co je pre teba najdolezitejsie vyrovnava tlaky v eustachovej trubici

karioll2

pomahaju sviecky do usi,vola sa to aurecon,maju to v kazdej lekarni
potom bud v rehabilitacii pokracovat,alebo na rozsirenie ciev je jeden liek,co predpisuju neurolgovia,vola sa pentoxifylin