Neustále ZLÁ NÁLADA A DEPRESIA

Príspevok v téme: Neustále ZLÁ NÁLADA A DEPRESIA
buqe

Čawko.

V poslednom období mávam depresie, zlú náladu, nič ma nezaujíma, a často mi je do plaču. Neviem čo mam robiť. Mám 15 rokov. Skúsim vám to popísať.

Ako malý škôlkár som mal jedného jediného kamaráta(za život). Po tom ako som skončil materskú školu, som ho od vtedy nikdy nevidel. :( Na základnej škole som mal dvoch až troch kamarátov, no ostatný ma však šikanovali, nadávali mi a podobne. Koncom 9. ročníka sa však všetko zmenilo. Našiel som si partiu a dokonca (o rok predtým) aj najlepšieho kamaráta. Vtedy som si myslel že konečne začal pre mňa úplne nový život. Bol som konečne po 10 rokoch šťastný že mam kamarátov. Bol to úžastný pocit. Bolo to fakt prekrásne vidieť že konečne mám s kým chodiť von, mám sa s kým porozprávať. No vtedy som nevedel čo bude ďalej. Po skončení 9. ročníka a začatí 1. ročníka na strednej sa mi to zase všetko zrútilo :( ... všetci kamaráti na iných školách, a jeden jediný spolužiak išiel na tú istú školu kde ja. No pohádali sme sa pretože sa ma snažil poštvať proti ostatným. (Čo som samozrejme nechcel :( lebo by som stratil aj najlepšieho kamaráta, takže to bolo pre mňa ľachšie).
Najnovšie novinky čo som zistil boli že moja partia ma akosi "moc nemusí". Vtedy ma to dostalo. Nevedel som čo mam robiť, a stále som bol doma smutný, bez nálady... Tak som sa rozhodol že o všetkom poviem svojmu najlepšiemu kamarátovi. On ma vypočul, povzbudil ma a predebatovali sme to do detailu. Vtedy som sa cítil trochu lepšie. Poradil my pár vecí a tak.

Teraz som zistil že moja partia sa ku mne otočila "chrbtom" ale aspoň môj najlepší kamarát nie. Som šťastný že aspoň on so mnou drží ale zároveň na druhej strane nie pretože ma partia čím ďalej tým viac odstrká od seba. Bojím sa, že ju stratím a zas budem tam kde som bol :((.

Už mám toho celého akurát dosť. Mal som myšlienky samovraždy ale to by som nikdy nespravil.
1. Mám najlepšieho kamaráta a blízkych, ktorých by to hrozne trápilo do konca života :(
2. Bojím sa
3. Nemá zmysel sa zabíjať. Vždy je nejaká nádej.

Teraz mám v škole zlú náladu, často počúvam "depresívnu hudbu" / "smutné tracky", a stále nad tým musím všetkým myslieť.

Poradte mi prosím čo mám robiť. Ako to mám prekonať alebo ja neviem čo.

Ďakujem.

Gregor

Zdravíčko mám 17 rokov a tiež mám tento problém. Keby si sa chcel porozprávať daj nejaký mejl. Mohly by sme si vymeniť skúsenosti a nejaké postupy ako ďaľej pokračovať v tomto dodrbanom živote.

Krycie meno -Gregor-

kika86

buqe: ja len taka poznamocka: z toho, co si napisal- teda akym sposobom si to napisal, vidno, ze si dost inteligentny chlapec, drz sa toho! :o))

buqe

to jajatko: Ja 15. (je to napísané aj vyššie).

to Irisia: No asi to bude jediné riešenie :( Ja zatiaľ o tom hovorím iba svojmu najlepšiemu kamarátovi a ten ma podporuje a radí mi. Trošku mi to pomáha a vždy my to dodá takú "silu do života". Preto si ho najviac vážim. Ale to je tak do konca dňa. Na druhý deň zas depresia, zlá nálada a podobne :(

Irisia

Ahoj.Ja trpim depresiami uz 13.rokov..Ale liecim sa u psychiatra.Mozem ta uistit,ze ak ho navstivis so svojim problemom aj ty,urcite ti pomoze.A mozno ti pomoze nejaky skolsky psycholog.Ja musim stale brat lieky proti depresii,mne pomahaju az tak,za som v uplnej pohode a dokazem uz s nadhladom riesit,co ma trapi...Ale pokial mas tu depresiu,nedokazes realne uvazovat,rozmyslas moc negativne a to sposobuje este zhorsenie tvojho stavu..Ak to trva prilis dlho,vyhladaj radsej odbornu pomoc a uvidis,ze sa nad tebou rozsvieti slno:-)..Viem, o com ti pisem a viem,ze sa budes musiet nejako donutit si sam sebe pomoct..Ja som ti len ukazala cestu,je to na tebe..Vela zdravia a drzim ti palce a verim, ze v dohladnej dobe budes spokojny so svojim zivotom...Ale bolo by dobre,keby si si dal pomoct.Ahoj:-)

jajatko

Aj ja tam chodim, teda zajtra sa chystam, dufam, ze budem vladat, dnes som nebola. Mam 21. A ty? Ako chces riesit svoju situaciu?