PP-ckari a podobni:-)

Príspevok v téme: PP-ckari a podobni:-)
usmev:)

zdravim vsetkych, ktorych sa tato tema tyka/tykala:-)
pred niekolkymi rokmi som nezvladla napor stresu a da sa povedat, ze som sa zosypala.. mala som hnusne obdobie, absolutnu nechut do zivota, bola zo mna troska fyzicky i psychicky.. potom sa vo mne nieco zlomilo, zabojovala som a vyslo aj u mna slniecko:-) samozrejme, ze nieco taketo cloveka poznaci.. mavala som strach byt sama doma, mala som strach niekam ist, ze sa mi zopakuju take stavy, ake som mala vtedy, ked som na tom bola tak zle.. jednoducho, akoby to vyustilo do mensej formy PP = panickej poruchy, uzkosti..
potom som sa opat zatala, snazila si uvedomovat vei, ovplyvnovat myslienky, pomahat psychike, az nastalo naozaj lepsie obdobie:-)
potom bolo dlho fajn, az na leto - mala som z jedneho "problemu" strasne stresy, zle som kvoli tomu spavala a podobne.. teraz si uvedomujem, ze to bola uplna banalita, absolutne nic vazne, no vtedy ma to uplne "znicilo", az sa u mna zacali objavovat ataky.. chvilku dobre, chvilku horsie.. nemusim ich asi opisovat, kazdy kto vie o com hovorim, ma pochopi.. opat som zatala zuby a snazila som sa menit veci, seba, vsetko na co som mala silu.. od leta az po dnesny den musim silno, silno zaklopat o drevo.. neda sa porovnat obdobie vtedy a teraz:-) je to lepsie.. nerada byvam sama, ale ked je treba, som aj sama a nerobim cirkus:-) nerada chodim niekam do daleka, lebo sa bojim, ze by sa mohlo nieco stat, no uz aj to sa snazim prekonavat.. absolvovala som par ciest a zvladla som ich:-) jedine co mi ostalo je dost velky strach o zdravie..
momentalne som vsak vdacna za kazdy novy den, kazde nove rano.. tesia ma aj tie najmensie veci okolo mna, aj to, co ostatni povazuju za samozrejme.. milujem zit! aj cez vsetky problemy, kotre sa pritrafia som vdacna za svoj zivot..
a teraz to, kvoli comu sem pisem:-) odkedy skoncilo to silnoatakovske obdobie, necitim sa fyzicky uplne ok.. stale mam este v sebe akysi blok, ktory kontroluje cele moje telo a ma o neho strach.. ja sa mu ani nedivim, ked si predstavim akym stavom som svoje telo muselo vystavovat (v tom obdobi bolo vsetko zle - maximalne oslabena imunita, neustale nejaka choroba, bolesti hlavy, silne busenie srdca, bolesi hrdunika a podobne..) no teraz by som chcela byt aj psychicky, aj fyzicky maximalne v poriadku:-) lenze: obcas mavam take zvlastne pocity na srdci.. ked mam nejake tie stresy, prejavi sa mi to busenim srdca.. snazim sa ale uz viac relaxovat.. no obcas mam pocit akoby slabosti na hrudniku.. neviem ci to spravne opisujem, ale nieco take, akoby ste citili, ze vam slabo bije srdce.. ani ho necitite bit, respektive len tak slabunko, aj tep je tazke nahmatat.. potom sa prelaknem, tak zacitim, ze uz je to ok:-) a ta slabost navyse prechadza do ruk, mam ich take slabe, nehovorim, ze by som nimi nemohla hybat, len su take slabe..sem-tam mavam este tlak na hrudniku, obcas pride nejake to tazke dychanie, ale skutocne sa to neda porovnat s tym co bolo.. dost citlivo reagujem na zmeny - aj teraz toto nahle ochladenie, alebo ked vstupim do horucej vody, mam taky zvlastny pocit.. taktiez sa mi stava, ze ked idem spat, tak citim akoby mi zvlastne bilo srdce, tak potom sa mi aj tazko zaspava.. myslite si, ze toto vsetko je dosledok toho obdobia, ktore som mala a dufam, ze uz je z velkej casti za mnou? obcas mam sice take pocity, kedy sa bojim, ci do toho opat nepadnem, no snazim sa spamatat sa a zit pre krajsie veci:-)
bola by som rada, ak by ste sa vyjadrili.. taktiez by som bola velmi rada, ak by sa vyjadrili ti, ktori maju podobne obdobie za sebou a ako sa maju momentalne fyzicky.. poznacilo vas to? nemate strach o svoje zdravie? nemavate este take zvlastne pocity, ktore sa tykaju prevazne srdca? napiste prosim:-)
dakujem za vsetky nazory a odpovede, prajem vam vsetkym krasny den a hlavne vela zdravia a usmevu do zivota:-)

usmev:)

shosa, kolkokrat sa mi neuveritelne rozbuchalo srdce:-( ale tak hrozne, ze raz som myslela, ze fakt to bude moj koniec.. ja neviem, podla teba je vtedy nutne volat sanitku?
ja nehovorim, ze nikdy nebudem brat lieky, ze vzdy to bude take iste ako teraz.. ale tak aspon zatial nie, uvidime co dalej.. Zuzka mi pisala, ze je dobre si najst psychoterapeutku, ze mozno sa to bude dat zvladnut este lepsie aj vdaka nej, ale bez liekov.. neviem..
som len mrkla, ci nie je nieco nove, preto len tak sucho pisem a vyjadrujem sa len k tej prvej casti prispevku.. ta druha je velmi pekna:-) pekne slova..
tak zatial, vecer sa tu este zastavim:-)

shosa

usmev - to ta velmi obdivujem,ale asi nemas az take silne prejavy ako som mala ja ,t.z. ze musela prist sanitka aby sa mi srdce utisilo. Relaxacne cvicenia hm, tu ti velmi neporadim bohuzial aj ja sa ich teraz ucim, na fore Depresia a panicka porucha sa to teraz tusim rozobera tak tam snad. Do mailu mi bolo napisane - cvicit preventivne tak 3krat denne asi 5minut, lahnut si na postel uvolnit sa a vdychovat nosom - precom pocitas do 5, zadrzis dych na 3 sek. a zasa vydychnes ustami tiez ratas do 5. Kazda psychologicka by to mala poznat, uci sa to dlho preto ti to nejde, ano myslim ze vzduch by mal ist do brucha a brucho sa ti vyduje (ked sa nadychnes teda naplni vzduchom). Mne to tiez dlho neslo, ale uz ide musis skusat skusat.
Co sa tyka plavania, tak naozaj na problemy s chrbtom je super plavanie,ale ked si nachylna na "gyn." problemy urcite to tak nechaj mozes si tak poskodit ze nikdy nebudes mat deti a stale mat zapal to tiez nieje Bohvieco.
Obdivujem ta za tvoj boj proti liekom, no brala som xanax a rivotril a bol to boj ich vysadit preto hovorim ake to bolo tazske strasne preto uz nikdy viac, viem AD su tiez velmi tazsko vysaditelne, poznam to neviem sa ich zbavit priznavam, ale som presvedcena ze aj toto zvladnem, aj xanax, rivotril sa mi podarilo vysadit az na 4kart. AD maju ake neziaduce ucinky? na zaciatku viem vsetko som prezila bolo mi zle, mala som zhustene zachvaty a nechutenstvo ,vsetko preslo a nemam ziadne ine ucinky ani som nemala nikdy aspon o tom neviem. akura velmi tuzim mat dieta a neviem ako to zvladnem bez liekov. No ale uvidime...zivot je hrozny boj
Inak presne ako vravis ked sa ma nieco stat tak sa stane, aj to musime prijat lebo raz zomrieme ci chceme alebo nie, mne pri tychto myslienkach velmi pomaha, uvedomit si ze uvolnim miesto pre druhych ludi, kt. tiez maju pravo tu byt a kolko dobra urobia pre tento svet a tiez mi pomaha vedomie ze stav po smrti je totozny so stavom pred narodenim:), aj maly novorodenec krici place a za ziadnu cenu sa nechce na tento svet vyliahnut tak aj my takto bohuzial odchadzame. Strach zo smrti som presvedcena ze je len strach zo zivota, lebo clovek musi mat v sebe akusi pripravenost na smrt hoci je to dan za to ze sme, taky krasny citat je:
Ani na slunce, ani na smrt se nepodivas zprima. Fracois de la Rochefoueauld.

To ako dlho tu kto ma byt a ci je tu niekto dlho alebo kratko nam nikto nepovie ani nie je mozne to ohodnotit, len my by sme si priali byt tu vecne:) Mam 26 a keby som hned v tuto chvilu skonala viem ze moj zivot by bol naplneny lebo tak to je. Je mi luto,ale dlho mi trvalo 2 roky pochopit ze clovek naozaj nerozhoduje o sebe na tomto svete (snad v malej miere). Smrti sa bojim ako kazdy clovek na svete ked pride chcem byt vsak pripravena a nechcem odist kriciac a kopajuc nohami rukami vsade okolo seba, to je moj ciel

usmev:)

ahoj, shosa:-)
som tu iba na skok, prave som prisla domov, tak mam este chvilku pauzu a potom sa zacnem ucit:-)
k tym liekom - aj ty si uzivala Anti-stres??:-) a uz ho neuzivas? ja rozmyslam, ze opat zacnem, chvilku mam pauzu a asi si ho znova kupim:-) a tie prirodne Bcka su fajn? len nie je to tak, ze ti po nich az velmi chuti papat?:-) no ja beriem tabletkove magnezium, nie to sumive.. mala som nieco cez 400 mg, no teraz mam az 835.. preto radsej opatrnejsie, aby som nejako neprekrcila dennu davnku.. aj ked ani neviem kolko presne je optimalne prijat za den:-) no tieto posledne dni som si dala kazdy vecer:-)
preco bolo to uzivanie liekov horor? nasadili ti antidepresiva? este stale ich beries? ja viem, ze by sa mozno patrilo zacat s AD liecbou, lenze ja ju razantne odmietam.. keby som si mala vybrat - zit s tymito OBCASYNMI stavmi alebo brat AD, vyberiem si tu prvu moznost.. tak to citim.. v poslednych dnoch som citila, ze na mna ide atak.. a ja som sa schtti usmiala, povedala som si, prosim, len pridi, teraz pekne vsetkym ukazem co to znamena mat atak (docitala som sa o tom aj tu na fore, ze je to to najlepsie co mozes vtedy spravit, ale aj ja sama som na to prisla:-)).. predychala som to a on neprisiel! alebo.. pocas dna na mna prislo strasne busenie srdca, inokedy by som sa strasne prelakala, opat to riesila a mozno aj zacala plakat, ale dnes - povedala som si, kludne, nech busi, mne je to jedno.. stat sa mi nema co a ak sa aj nieco stane, prosim.. asi to malo prist.. a ono postupne bolo fakt lepsie! viem, ze mozno nie vzdy sa budem vediet takto zachovat, no teraz som strasne rada ako to dopadlo.. a este, prosim ta, jednemu nerozumiem.. lexaurin, xanax, neurol a podobne lieky - tie brat nechces, lebo sa ich bojis, lebo su to silne lieky.. a co antidepresiva? ved tie su v porovnani s tymito liekmi ovela, ovela silnejsie.. maju ovela vacsiu intenzitu a navyse maju aj vela neziaducich ucinkov.. tu sa bojis vysadzania, no pokial neberies silne davky (ja som brala len tu uplne najslabsiu), nehrozi zavislost.. a tazke vysadzanie je aj s antidepresivami, aj o tom som uz pocula.. no a tiez sa zacinam zdravsie stravovat, niezeby som inokedy nie, ale v minulosti som si sem-tam dala kavu, nieco kofeinove.. no teraz vobec.. uplne som zminimalizovala prijem kofeinu, prijem alkoholu, nepijem, nefajcim.. uz aj ovocie sa snazim prijimat kazdy den, snazim sa pit viac vody, aj ked to sa mi stale nedari:-) a prave som sa rozhodla, ze budem viac cvicit! mam strasne malo pohybu, priznavam, skutocne malo.. dneska som vsak zasla do posilnovne, uplne som sa znicila a este som sla aj na taku kratku prechadzku:-) no, asi si viete predstavit ako sa prave citim:-) skor necitim.. vseeetko ma boli:-) kazdy sval, jaj:-)taka som unavena a to ma toho este caka dost:-) ved pomaly zacnem.. a este cosi - su ludia, ktori nikdy nebrali lieky a naucili sa zvladat aj stresove, aj nam podobne situacie.. takze prave oni su pre mna motivaciou..
inak, dakujem za tip - to plavanie:-) velka nahoda, lebo asi pred dvoma dnami som o tom hovorila, ze asi zacnem s plavanim, fakt!:-) lenze je tu jeden problem.. som strasne nachylna na zapaly mocoveho mechura a aj rozne tazkosti tam dole.. staci, ked som bola raz na kupalisku a schytala som infekciu.. takze neviem ako toto riesit, ci mi to za to stoji.. pretoze ja mam aj vyraznu skoliozu a vela problemov mi sposobuje aj chrbtica, chodim zhrbene, sedim zhrbene, chrbat ma pobolieva a prave plavanie je na tento problem najlepsi.. ked uz nic ine, aspon sa budem snazit doma si troska zacvicit, tancovat po byte a tak:-)
velmi pekne ti dakujem za tu poslednu a predposlednu cast prispevku:-) pekne si to napisala, dobre sa mi to citala, hned som sa lepsie citila:-) mozno len to potrebujem pocut, ze vsetko toto okolo srdca je v nasom pripade normalne a neohrozuje nam to zivot:-)
este ked tak spominas, naozaj by som sa rada naucila nejake dychove cvicenia, ktore by som vedela vyuzit.. avsak, hladala som na nete uz niekolkokrat, nasla som jedno dychove cvicenie, pocas ktoreho mas dychat do brucha, aby sa naduvalo a nasledne polavit.. akurat, ze mne to akosi nejde.. viackrat som to skusala, no nepomohlo mi to a ani nemam pocit, ze by ma to ukludnilo.. takze neviem ci som to robila zle alebo je to otazka praxe..
dobre, budem pomaly koncit, lebo stale by som pisala, pisala a nemalo by to konca:-) shosa, som velmi rada, ze si napisala:-) urcite sa neskor este ozvem:-) majte sa vsetci krasne!:-)

shosa

ahojte
Usmev - Anti stress - dobre poznam:), ja si kupujem Pivovarnicke "pilulky" su to prirodne Bcka. A tiez magnezium jedno na den, ake silnejsie magnezium mas?
Velmi mi pripominas mna pred 4 rokmi:) vies v com? ja nepouzivam ani bielu muku, sol, cukor uz vobec nie iba hnedy alebo trstinovy nefajcim a nepijem. Pijem bylinkove sypane cajiky, chodim do Prirody a snazim sa zit "zdravoô:)))a do toho som mala zacat brat lieky - chemiu :))) bol to horor, ale ver mi ze inak to nejde, vysvetlim to takto. Ked sa telo zbavi bolesti, stresu zacne zabudat a mozes pracovat na zmene psychiky inak sa PP nezbavis, niesom psycholok,doktor, ale PP ma takmer 4 roky a az teraz ju dostavam ako tak pod kontrolu. Je velmi velmi dolezite sportovat, ako chces sportovat ked sa bojis tlkotu srdca a najma tieto stavy ta musia hrozne ale hrozne vycerpavat. Ja prva by som ti povedala ze tabletky neber, ale prepac ja si myslim ze ich potrebujes. Tazske noci, busenie srdca hocikedy, to znamena ze musis byt v hroznom strachu ked to zase zacne a ze to nevies ovladat tak sa bojis este viac. Ja neviem ako kto, ale lieky naukludnenie kt. sa podavaju na zaciatku liecby kym AD nezacnu ucinkovat - ako lexaurin, xanax, rivotril a pod ja neuzivam z dovodu ze ma desia. Bojim sa ich su to silne lieky podla mna a nepotrebujem este zvadzat boje s ich vysadzovanim, ale ako hovorim ked to nejde tak to nejde. Ja mam pri sebe oxazepan je to podla mna najslabsi a najemnejsi liek , v pripade ked to nezvladam dam si polku co je viac menej psychicka pomoc, lebo sama vidim ze hned ked si ho dam tak zabera okamzite ,co nieje mozne:) Ale ako vravim mam konecne prve obdobie kedy mam pocit ze to zacinam zvladat a tesim sa kedy vysadim lieky. V case ked som zacala trpiet PP som skusila vsetko prirodne aj homeopaticke, ver mi nepomohlo. Telo bolo vycerpane a neodychnute, nepoznala som to a neviem proste nic neucinkovalo. Az lieky.
Vraj je najdolezitejsie sport- plavanie je vraj perfektne na psychiku aj fyzicky telo nezatazuje. Nauc sa dychat, k tomu velmi pomaha plavanie, ucis sa dychat, pomocou dychanie mozes zachvat spacifikovat a zmizne, len sa naucit spravne dychat.
Veci okolo srdca co pises, ano nie su naozajtne, teda okrem tvojho busenia:) viem ze tomu tazko uveris ani ja som druhym neverila a urcite ta hned napadne,ale co ak u mna to je inak aj ked u tisic milon dalsich je to tak u mna to moze byt inak ,mozno to je tak a ja zomriem :)poznam tie myslienky u kazdeho su rovnake. Je dolezite aby si si uvedomila tak ako sa srdce unavi, tym ako zijeme a chovame sa k svojmu telu, tak existuje ajdruha strana, t.z. aj ho mozeme posilnit sportom, stravou, relaxom a pod. Veci ktore vnimas pukanie, ze bije pomaly alebo rychlo vychadzaju od teba a niesu svojim sposobom skutocne. Srdce je sval ,kt. zije a bezne v nom puka niekedy boli a podobne to sa dialo aj pred PP ale ty si to tak nevnimala lebo ta to "nezaujimalo" a nic sa od vtedy nezmenilo ver mi ani tie najhorsie zachvaty ho nemohli nejako poznacit, vysilit, poskodit, proste nemohli.
Ja ti navrhujem aby si sla na kardiologiu tam ti pozru srdce povedia ze vsetko je ok a uz to neries, skutocne to uz tak nechaj, srdce mas zdrave a sportom ho budes este posilnovat.

usmev:)

ahoj, shosa!:-) vitaj!:-)
liecis sa - to znamena, ze si stale na liekoch? chodis k psychologovi, absolvovala si terapie a tak? a ako sa ti momentalne vedie?:-) da sa povedat, ze uz si z toho vonku, ci prevladaju tie dni, kedy mavas uzkostne pocity, ataky a citis, ze bludny kruh je opat na svete?
ano, ja som momentalne bez liekov:-) pred asi tyzdnom som denne brala najnizsiu davku lexaurinu, lebo som opat mala divne stavy, no tiez som s tym stopla.. inak som dlhe obdobie brala Anti-stress - zmes vitaminov a mineralov, ktore sa najcastejsie uzivaju pri vacsom strese, pri velkej psychickej alebo fyzickej aktivite, aby si telu dodala vsetko co mu chyba.. no teraz sa mi minuli, tak mam pauzu.. plus som brala kazdy den jedno magnezium, teraz som si vsak kupila silnejsie magnezium, tak ho beriem kazdy druhy den.. a ten lexaurin som pred par dnami bola "vymenit" za nieco prirodne z lekarne, odporucili mi Persen, tak dnes som si pre istotu dala druhykrat:-) a nasla som jedny kvapky, idem sa na ne informovat, mali by byt prirodne, na take celkove ukludnenie, zminimalizovanie busenia, tak uvidime:-)
neprajem to nikomu, ale som rada, ze ma v tych priznakoch vies pochopit:-) takze mozem byt kludna, ze to vsetko suviasiace zo srdcom nejde z problemov srdca, ale vsetko to suvisi s PP? ty uz take stavy, ktore si popisala, nemavas? uplne si sa ich zbavila? prezrad ako:-)
to je fajn, ze si dnes mala taky krasny dnik:-) snad ich budeme mat vsetci co najcastejsie:-) no.. a to sa zvykne stavat aj mne, ze ked je obdobie kludu, alebo sa pre nieco nadchnem, pride aj cosi zle.. aj minule som bola taka spokojna, bola som u starkej, vsetko bolo krasne a zrazu z nicoho nic na mna prislo hrozitanske busenie srdca.. uplne som sa prelakala a neslo to utisit, tak a potom prislo vsetko okolo a uz vies asi presne ako to pokracovalo;-)
dnes som mala velmi zlu noc.. prvykrat som sa prebudila, ze mam zmeravene cele telo, ako strasne mi busilo srdce a tazko sa mi dychalo.. mna aj napadla ta tetania, nemohlo by to s nou suvisiet? nasledne som predychavala, dost dlho mi to trvalo, lebo to srdce strasne triestilo.. potom som zaspala, prisnil sa mi hrozny sen, ako som utekala pred muzom, ktory ma chcel znasilnit, nasledne som musela prejst okolo neho a stale som striehla, kedy po mne vystartuje:-( tak hrozny som davno nemala, no uff.. tak som sa opat prebudila so strasnym busenim, no potom uz bolo lepsie.. neviem, niekedy spim dobre, no niekedy sa takto budim.. dlho je pokoj a potom zas..
dobre baby, idem troska do ucenia!:-) neskor sa ozvem:-) vsetky sa drzte a som rada, ze sem pribudaju novi ludia, moezeme si aspon takto na dialku pomahat, vyzalovat sa:-) pa:-)

shosa

Ahojte, takze myslim ze som nasla konecne forum, kt. mi bude vyhvovat:) ja som pozerala aj forum uzkost PP a depresia a neviem co vsetko ale tu sa mi zda, ze bude najprijemnejsia spolocnost:)
Takze mam 26 rokov a v januari to budu 4roky co trpim PP, liecim sa a niekedy je to fajn a niekedy nie. Chcem sa spytat ci je tu niekto kto sa z PP uplne dostal, to znamena vysadil lieky a citi sa ako pred nou, chcela by som vediet ci to je mozne vobec:)
Usmev - chcem sa ta opytat ci beries lieky, asi nie ze? tvoje priznaky ako o nich pises presne poznam, uplne do detailov vsetko co sa tyka srdca som mala aj ja. Najprv busenie potom divne tlaky, potom "preskakovanie" potom zase bilo pomaly:))) myslim ze ti nic nieje a vsetko co opisujes je psychicke a nie dosledok "tzv. unaveneho tela" ako vravis. Ono je to dost zacarovane ako pises keby sa ti utisilo srdce o 100% by si bola spokojnejsia, ale to srdce sa ti neutisi kym spokojnejsia nebudes:) a keby sa ti aj utisilo nasla by si si nieco ine, aspon presne tak to bolo u mna, ako nahle som z neviem akej preciny (asi lieky) prestala pozorovat srdce zacala som pozorovat hlavu, od vtedy mi v nej pukalo, praskalo, divne sa tocila a vsetko mozne aj nemozne:)
Dnes mi je vyborne, mam fajny den, po dlhsom case sa citim ako ja, ved to poznate, hoci vcera som si este lahala do truhly:))) Ja si z toho uz iba srandu mozem robit, ved co ine. Potrebovala som nabrat silu, aby som mohla zacat konecne sportovat, len ja mam problem ze pri nicom dlho nevydrzim myslim stale si poveim a teraz budem chodit tam a robit to a nikdy to nevyjde, stale mi pride zle,alebo sa nieco stane,proste sa to skomplikuje. Co vy? deje sa to niekomu z Vas? alebo to je mojou povahou, asi ano ze?

usmev:)

Zuzka, ahoj!:-)
ale kdeze, krasne si to napisala, nemam preco sa urazit:-) na party som bola, pred tym som mala trosku strach, no bolo perfektne:-) velmi prijemny vecer, citila som sa super:-) akurat ked som prisla domov som bola tak klasicky rozrusena, hlavne z toho, ze som bola dlho hore a hlasno hrala hudba, ale zas to asi kazdy potom pociti na svojom tele:-)
o par tyzdnov ma caka dalsia takato akcia, takze opat bude veselo:-) snad sa vsetko vydari a caka ma dalsi krasny vecer:-)
prezila som skutocne krasne dni:-) len dneska som mala v skole troska vela, tak som riadne utahana, rozmyslam, ze zajtra skocim k zubarovi - nie preto, ze by som sa chcela vyhnut skole, ale preto, ze mam nieco s jednym zubom a stale to odkladam a zajtra je celkom vhodny den, kedy si mozem dovolit vymeskat:-)
len viete co, minule som tak rozmyslala a hovorim si, ze ci to vsetko je naozaj ta PP, ci nepripisujem nejake priznaky vzdy jej a pritom to moze mat aj iny povod.. neviem, to ma len tak napadlo:-) v poslednej dobe som si totiz vsimla, ze mavam dost vysoky pulz.. ale to uz dlhsi cas.. a vlastne vysoky pulz zvacsa sposobuje busenie srdca.. a vysoky pulz byva, ked byva nizky tlak a to moze byt moj pripad:-) v kazdom pripade, dnes som sa rozhodla, ze pre istotu pojdem ku kardiologovi, podla mna sa mi o dost "zmeni" teraz zivot:-) urcite mi uzasne padne, ak mi sam odbornik na taketo problemy povie, ze je vsetko v poriadku.. lebo ako som spominala, naozaj som dlhsiu dobu nebola, no a predtym som nemala take pravidelne to busenie a vysoky pulz.. chcem aj z toho dovodu, ze dnes rano, ked som sla do skoly, mi opat akoby od srdca ostalo tak zle.. ale tak inak ako doteraz.. alebo ked som spala, som sa zobudila na to, akoby mi zmeravelo cele telo, to sa ani neda opisat, aj toto je zly opis.. ale ci toto by nemohlo suvisiet zasa s tetaniou, no neviem..
a potom ma napadlo - za poslednu (troska davnejsiu) dobu som dost schudla (viem, ze to bolo zo stresov), no doteraz som nenabrala vsetky kila spat.. tak ci aj ta vaha nema podiel na nejakych tychto problemoch, lebo viaceri mi hovoria, ze som dost chuda, ja to sama viem, preto teraz davam "dni jedenia":-) ale tesim sa, lebo idu Vianoce a vtedy budem papat zakusky, kolace, vsetky tie doboty, juj, hned to naberiem spat:-)
to som sa iba tak zamyslela.. ze fakt, ktovie ci nebude problem aj inde.. alebo mozno aj stitna zlaza ma este napadla, aj tam byva to busenie a zrychleny pulz.. a viem, ze velky problem je aj to moje ponocovanie, velmi malo spavam.. alebo.. neviem ci to napisat, lebo ma opat vysmejete:-) ale nakolko vo vas uz mam aku-taku doveru, tak to napisem aj za cenu vysmiatia:-) ten pulz ma troska znepokojil dnes, lebo ja blba som opat surfovala po nete, ze co to moze znamenat:-) a vsade som sa docitala, ze zrychleny pulz skracuje zivot a velmi tym trpi srdce.. ja viem, ja viem:-) tak teda skusim viac relaxovat:-) idu Vianoce, snad si ten cas vychutnam tak, ako sa patri:-) len viete, obcas na mna pridu take myslienky, ze kde je to moje stare JA, ktore bolo donedavna take vyrovnane, ktore netrapilo ziaden problem, nemalo ziadne zdravotne problemy (klop-klop).. ale nestracajme nadej:-)
dobre dievcata, idem pomaly spat:-)
snad to zajtra dobre dopadne, aj ked zubari nie su mojimi najblizsimi kamaratmi:-) preto sa troska bojim aj toho kardiologa, ja vzdy pred vysetrenim alebo aj kontrolou som strasne nervozna! ale to od malicka.. moja obvodna ma uz pozna:-) povedala, ze mam syndrom bieleho plasta.. minule mi nevedela normalne zmerat tlak, taky bol vysoky! tak mi busilo od strachu srdce:-) a ked to bude tak aj u kardiologa, tak neviem, neviem..
dobre, potom sa este ozvem:-) krasne sny vsetkym!:-)

tuto

dievcence presne takto a podobne sa prejavuje tetanicky syndrom,skuste si to dat vysetrit,mam take kolegyne a teraz je im bezproblemovo. Tento problem vznika v hlave-teda ako zareagujete uplne prvykrat,tak mozog si to pamata a reaguje vzdy tak ako ptvykrat,takze sa to da v hlave zmenit "vsetky organy v mojom tele pracuju rytmicky a zdravo" a treba pit vela caju z jablkovych sup, supy z dvoch jablk hodit do vriacej vody a varit 10 minut,hned zliat a cely den pit po troske,posledne 2dl tesne pred spanim.

zuzanka65

Usmev, si v poriadku? Dufam ze ano a ze sa ta moj prispevok nedotkol, ze si sem prestala prispievat. Ako bolo na party? Vsetko ok? Napis, aspon riadok, Ahoj.

zuzanka65

Usmev, nemaš možnosť z tej party odisť skôr? Ak by to išlo, pokojne chod, alebo si to zariaď tak, aby si mohla kedykoľvek odísť. Ak sa takto zabezpečíš, budeš mať pocit, že nie si tam nasilu, tak možno ti bude fajn a už ani nebudeš potrebovať odísť skôr a budeš pokojná a ani to búšenie sa nedostaví. Hlavne nepozeraj na to, čo si kto o tebe pomyslí, ak odídeš skôr. Si slobodný človek, nemusíš nikomu nič vysvetľovať. Pozeraj sa na veci aj z druhej strany. Ty hovoríš len o tom, že ti tam môže byť zle, ale ako sama seba presvedčíš, že tam ideš kôli sebe, aby si prišla na iné myšlienky a zabavila sa, tak ti nemusí prísť zle vôbec. Tanec, hlasná hudba patria k tvojmu veku, neublížiš si, veď to by u nás každý piatok a sobotu boli plné nemocnice mladých zdravých ľudí, čo iba pretancovali noc. A že sa to stalo jednému dievčaťu? Bola si tam, vieš akú malo diagnózu, vieš či si niečo nešľahla, alebo nepretancovala aj predchádzajúcu noc? Hlavne skús moc nepiť a nie že si dáš ešte niečo iné, to by potom mohlo byť ozaj zle s tebou. A v pondelok si začni hľadať dobrého PSDYCHOTERAPEUTA, lebo ti ozaj prepne, tieto tvoje obavy sa stále stupňujú, ozaj uznaj, keď si prečítaš svoje príspevky dva týždne dozadu, sú stále o tom istom, tvoj strach o seba je už podľa mňa na hrane, ale neboj sa dá sa tomu pomôcť, len potrebuješ odbornú pomoc. Ty nepotrebuješ aby si sa zbavila toho búšenia srdca, ale potrebuješ sa zbaviť toho prehnaného strachu o svoje zdravie, potom aj to srdce ustúpi. Maj sa a príjemnú zábavu.