Chlapec - predkožka

Príspevok v téme: Chlapec - predkožka
kajka

Prosím Vás neviete mi poradiť? Mám prvé dieťa - chlapca ide nám na 5 rok a nemá ešte celkom stiahnutú predkožku, má to asi tak v polovičke-trištvrte dole a zbytok je ešte prirastený alebo prilepený neviem ako mám to opísať, neda sa tým pohnúť. Kedy sa mu úplne bude dať stiahnuť, čo mám robiť?

jpeto

Mne to pretiahnut neslo ani v 16., takze som musel na zakrok. Nebolo to nic prijemne. Rodicia tiez lutovali, ze to neriesili skor, najlepsie v detskom veku. Bol som tyzden na nurofene, aby som sa zvladol vycurat.

Zaneta15

Ja mam troch synov, takze viem, o com hovorim. Riesili sme to s kazdym. Najlepsie zacat pretahovat uz v plienkach. Nechat dietatko pri kupeli vo vode, aby pokozka bola makka. A po vypusteni vody jemne tahat predkozku a osprchovat. Spociatku to nepojde, ale casom ano. U nas vsak poslednu fazu riesil lekar. Bali sme sa, aby sme kozu neroztrhli. Mame znamych, ktorym sa to podarilo a malemu sa tom potom zapalilo. Museli mu davat od bolesti nurofen, harmancekove kupele. Citala som nazor odbornikov a viac-menej sa zhoduju, ze do 8rokov by to malo ist pretiahnut. Ak nie, je treba to riesit u lekara.

adaKava

Moj 5 rocny syn podstupil ciastocnu obriezku v 3 rokoch a musim poklopat,ze je to ukazkovy zakrok hodny medaile....velmi pekne urobene, ani nie je vidiet,ze by to mal obrezane....problemy ma, lebo je citlivy zalud este a strasne ho to stekli ked si predkozku zvlecie....robi si to pri kupani vo vode sam....uz od prveho tyzdna po operacii....Nie som muz ale urcite je to velmi citlivy organ a akekolvek nasilie poznaci maleho aj velkeho cloviecika. Myslim ze by si to mali preto uz deticky robit same s instruktazou dospeleho po hranicu bolesti....uz za nu nie....A vzdy pri a po kupani,ked je kozka mekka....

Lukys

Ahoj volám sa Lukáš a mám 14 rokov, ked mam penis v normalnom stave da sa mi stiahnut predkozka ale akonahle sa m penis postavi nejde mi stiahnut prekozka teda ide do polovice ale nepretiahne sa cez nu žaluď,
a ako nad penisom mam z predkozky spravení ako keby špic pls poradte co mam robit.

:)

Prosim vas mam 12 scem sa len spytat ci sa ma predkozka stiahnut cela aj ked ma 12 rokov ci mal pravdu ten paul newman se as od 18 či? zatial mi ide len do polovicky.. ta predkozjka a vidim aj zalud, do polovicky

bubu5

Ahojte všetci, mám 2 synkov a starší mal tiež tento \"problém\"... nedala sa mu pretiahnuť predkožka, lebo vnútorný a vonkajší list boli samozrejme zlepené. Podľa mňa to tak má každý chlapček, ktorému to niekto násilne neodlepí... ono sa to odlepuje postupne s vekom a erekciou.. Naša doktorka nás tiež poslala na chirurgiu, kde mu to vraj \"uvolnia\"... našťastie chirurg bol náš známy, takže keď som zbadala čo nás čaká, som ho stopla.. a spravila som dobre... Môj syn má teraz 9 rokov a už asi pol roka ju má úplne voľnú, \"spravilo sa to samo\" ale hneď ako sa mu dalo vysvetliť, že pri kúpaní si musí pretiahnuť predkožku koľko ide a umyť aj tieto partie tak si to kontroloval sám (mne po tom ako sa mu to pokúšala prevliecť doktorka nedovolil sa ani dotknúť penisu). Druhý synček má 2 roky a doktorku som hneď upozornila, že sa mu to prevliecť nedá a nebudem s tým nič robiť... našťastie to rešpektuje a som hlboko presvedčená, že sa mu to tiež postupne uvoľní samé...už začíname s tréningom vo vani... Maminky, nebojte sa povedať NIE niečomu, s čím ani vy vnútorne nesúhlasíte... Iná vec je, ak by to chlapcovi robilo problémy pri močení a pod., to je jasné, že to treba riešiť...

zuzka222

ja mam 5 rocneho synceka a tiez to ma na 2 miestach prirastene a uz od svojich 2rokov si to neda stahovat aby sa mu to uvolnilo lebo ked bol dvojrocny tak sa mu na to doktor tak brutalne pozrel ze ho to bolelo a on si zapametal tak ze uz si neda stahovat,umyt si to umyje sam ale stiahnut si to neda aj keby som ho ako prehovarala,tiez neviem co mam robit.

libra

Ahojte, ja by som tiež poprosola o pomoc, mám 7 ročného syna, ktorý je po operácii. Nedalo sa mu stiahnuť predkožku. od operácii ubeholi 2 roky a chlapec má psychické problémy pri kúpaní. Nerada by som tento problém riešila liekmi. Prosím poraďte...

jozef5696756

caute mam taky problem ze na penise mam o zalud kozu prichytenu je to uplne normalne ...a chcem sa spytat to sa trhava ?