Pocit na zvracanie

Príspevok v téme: Pocit na zvracanie
Gerbil

Zdravím,
už niekoľko mesiacov trpím ráno pocitmi na zvracanie, kedy musím bojovať, aby som do seba dostal čo i len šálku ovsených vločiek s jablkom a nevyvrátil to zo seba. Niekedy sa poobede žalúdok ukľudní a môžem pojesť prakticky čokoľvek, no často problémy pretrvávajú i neskôr. Zo skúsenosti viem, že i len mierne podnety na stres a nekľud vedia náramne zvýrazniť tieto problémy, no nie som schopný sa im vyhnúť.

Podľa gastroenterologického vyšetrenia mám nadmerné množstvo žĺču (žlčové jazierko) a bola mi odporučená šetriaca diéta. Podľa ultrasonografického vyšetrenia je všetko v poriadku. Podľa situácie beriem liek Ganaton.

Problémy sa objavili cez leto, kedy som ráno chodieval do posilňovne. Začal som vtedy konzumovať srvátku, glukózu a pod. + kapsule B Complex, omega 3 mastne kyseliny a ine. Vsetkych praskov na naberanie hmoty som sa uz davno zbavil, no problemy pretrvavaju a čím skôr ráno vstanem, tým sú horšie. Je možné, že aj tabletky ako vitamíny, ženšen a pod. by mohli takto žalúdok dráždiť?
Ak niekto pozná riešenie môjho problému, veľmi rád a vďačne ho uvítam. :)

RNG

na napravenie travenia treba kyseliny, enzymi, vlakniny a probiotika. Vsetky menovcane, nie len jedno-dva z nich.

Ganaton(itoprid HCl, 50 mg) obsahuje primalo kyselin na tabletku, pozri sa za silnejsim zdrojom, ako napr tabletky betain HCl 400 az 600 mg velkosti.

inazlina

nejedz doplnky ani iné lieky nalačno - to je nesprávny postup. skus nejaký bylinkový čajík zrejme na upokojenie - mozno dobromysl(neviem ako sa to povie po slovensky). všeobecne potrebuješ vyrovnať telo a dať ho do harmonie.mne pomohlo až MMS - skus na www. badatel.sk

Gerbil

Doplnky som bral vždy buď po obede, olovrante alebo večeri (cca o šiestej), čiže ani ráno, ani pred spaním.
Už som ich ale dlho nebral a problémy sú bez poľavenia stále silné.
Lekárka mi povedala, že to môže byť vyvolané aj obrovskou produkciou hlienov a soplov, s čím mám problém už od marca a všetci lekári to zvaľujú na alergický chronický zápal... nik ma však nevie toho zbaviť...

datelinka

gerbil a kedy uzivas tie doplnky? rano nalacno? alebo vecer? pozor na to!! prave z toho ti moze byt zle. ja som este raz pradavno brala nejake dvojfarebne vitaminy a nmineraly, myslim zen to bol duovit a zistila som, ze prave po ich poziti mi bolo hrozne zle, mala som dost silnu nauzeu. no a teraz ked sa mi to stane, tak uz viem, ze je to od nejakej "nevhodnej" tablety... ja som velmi citliva na lieky, antibiotika radsej ani neberiem, alebo ak musim, tak si pytam nizsiu koncentraciu (s ohladom na moju vahu), aby som nepocitovala neziaduce ucinky.

Gerbil

Tiež si myslím. Všetko som vysadil a už dlhšiu dobu neberiem, no ozaj sa nič nezlepšilo, a tak som sa znova vrátil ku Ganatonu.

Je to niekto alebo tu niekto pozná človeka, čo tiež tieto problémy zažil?

A ďakujem za odpovede.