vyvarate plienky?

jajka001_

male deti sa teraz uz v porodnici balia tak, ze
1. pamperska
2. latkova plienka
3. bedrove nohavicky, a to tusim do styroch mesiacov

takze siroke balenie tam je
suhlasim ze je to ovela ekologickejsie
no a ako som uz pisala, plienky som vyvarala na 90 a zehlila aj tak, ale nebolo ich tolko ako keby do nich kakal a cikal kedze som ich pouzivala len na balenie
neviem si predstavit vyvarat to na sporaku na hrnci ako kedysi moja mama :)prace som mala aj tak dost.

aureli

Neviem, preco este v dnesnej dobe niekto pouziva latkove plienky... Pre dieta to pohodlnejsie urcite nie je, kedze dnesne plienky su uz makkucke a latkove dieta precika skrz naskrz a sedi v zimnom. Najnovsie pampersky uz maju dokonca aj specialny otvorcek na hojaci sa pupcek novorodenca...Co sa tyka balenia nasiroko: staci, ked sa sa jedna latkova plienka cez pampersku a mas balenie nasiroko. co sa tyka zivotneho prostredia, tak na pranie sa spotrebuje dost vody, elektriny a pracieho prostriedku. Okrem toho, je sychravo, pocasie na figu, kto normalny bude susit latkovky vonku?

ojka

ked bola sestra malá, tak si pamatam, že mamina ich vyvárala a vlastne nám všetkým... (;
ved ked sa to tak vezme, tak latkove plienky maju aj kopec vyhod :
-deti trpiace nesprávnou polohou kĺbov sa môžu pomocou „širokého balenia“ úspešne vyliečiť.
-pri vyváraní a následnom žehlení sa usmrtí väčšina choroboplodných zárodkov
-teito plienky sú šetrnejšie k životnému prostrediu,čiže bavlna, z ktorej sa vyrábajú sa v pôde ľahko rozložia ani nezanechávajú žiadne zbytky.Je vhodnejšia aj pre pokožku malých detí (;
No a už ma toho viac zatial nenapadá.... ale ja som teda určite ZA (:

jajka001_

je ti sice setrnejsie k zivotnemu prostrediu, ale klobuk dole, ked budes davat normalne, sa namakas. ja som pouzivala pampersky, neviem si predstavit prplat sa s tymi hovienkami :)) a ti to bude pretekať na dupačky. navyse, malemu sa skor zapari riťka v normalnych, moj nemal nikdy zapareny zadok.

bublik

takze treba, dobre, budem :-) ja viem ze uz sa dnes nepouzivaju, tak ale verim ze je to pre babo pohodlnejsie, aj ked treba ich castejsie menit, ale mozno prave preto... a vraj sa potom skor nauci na nocnik a bude sa mu menej parit ritula. a este postup, najskor sa to vypere, potom vyvari, potom ozehli, mam to spravne?

jajka001_

pokial ti do nich nekaka - ja som pouzivala pampersky, plienky len na balenie do tych zdravotnych bedrovych nohaviciek - tak staci oprat na 90 a potom prezehlit. vsetko som zehlila kym bol taky malicky.