Štúdium veteriny KE/ Brno

Príspevok v téme: Štúdium veteriny KE/ Brno
ala 294

Rada by som sa dostala na veterinu buď do Košíc alebo do Brna. Teraz som v 2.ročníku na gymnáziu a keďže ideme podľa špecialneho uč. planu, tak si musíme už v decembri zvoliť maturitné predmety. Chcela by som sa spýtať, z čoho sa robia presne skúšky, či sú veľmi náročné, čo rozhoduje pri prijímaní(vysvedčká, maturita,... sú potrebné aj olympiady?) aké je štúdium, či by ste mi niekto nevedeli odporučiť nejakú literatúru, knihy...Ktorá škola je lepšia, aké máte s nimi skúsenosti? Viem, že je to jedno z najťažších štúdií, ale je to práca, ktorá by ma fakt bavila, nie som si však istá, či by som ju zvládla. Ide mi chémia, matika, trošku fyzika a biola- nemyslím si však, že som z nej najväčšia hviezda triedy a to ma dosť trápi, chcela by som preto už teraz začať robiť niečo navyše, niečo si o tom prečítať... Vedeli by ste mi niekto pomôcť? Hlavne tí, čo študujú/študovali na jednej z týchto škôl!! Ďakujem!!

kubo14

Myslíte že je vhodné ísť na túto VŠ z Obchodnej akadémie????? Nemali sme chémiu, aj keď ma na ZŠ bavila, no mali sme tri roky biológie :D Ďakujem za odpoveď.

HMickeyYI

Ahojte! Tento rok idem do 8.ročníka na ZŠ. Taktiež už veľmi dlhú dobu rozmýšľam nad veterinou. Našla som si aj STREDNÚ veterinárnu školu, kam by som aj rada išla. Je to trošku náročnejšie sa tam dostať ale nič iné ma nebaví takže plánujem tam dať prihlášku. Mám žalúdok na pitvanie a aj oveľa horšie veci. Ak ma príjmu na tú strednú školu tak plánujem ísť na vysokú školu do Košíc. Je to úžasná škola! Neviem kto mohol písať že je to zlá škola. Veterina ma naozaj baví. Tak držte mi palce nech sa mi to splní! :)

Jessi_1111

Kúp si knihy zmaturuj z biológie, a ostatné zmaturuj...mám takú knihu aj doma.
A na tú veterinu, by som ti odporučila do Brna.

zuvinka

jasterica123: a prečo ty na základnej škole už nad vysokou premýšľaš ? :) teda nie, že by to bolo zlé, ale tak máš pred sebou ešte strednú.. ak naozaj túžiš byť veterinárka, tak ti odporúčam strednú veterinárnu, ale priprav sa na to, že veterina nie je len práca so psami, mačkami.. je to veru ťažké štúdium, ale držím palce pri splnení tvojho sna :) ja som tiež kedysi chcela byť veterinárkou, aj som šla na strednú veterinárnu do Nitry, ale nakoniec som nedokončila ten odbor, lebo som si uvedomila, že na pitvanie nikdy nebudem mať žalúdok.

jasterica123

Ahojte :) som 7 na základnej škole a snívam po veterine :) konečne som našla tému :D no že od malička ľubkám zvieratkááá a hrozne chcem ísť do KE na veterinu :( ale každý mi hovorí že to nezvladnem :( aj naj kamošky :( z chémie mám 2 a odkedy sa učíme biologiu človeka tak mi to nejde aale o zvieratch hej a mám 2, myslíte že zvládnem sa tam dostať ? Ake s´prijmačky ? Pomožte mi :( každy ma odradza ale ja sa NEDAM !

maddox

Takze Univerzita veteriny v KE je taka hrozna? Jedna tu pisala,ze je to tam hrozne,a keby si znova davala prihlasku, nesla by uz tam...Ja som tiez chcela skusit veterinu v KE,ale tak teraz neviem,ci by som nemala radsej skusit v Brne...

Allie

ahojte, rada sa pripojím k vašej téme. :) som na veterine v 1. ročníku a je to dosť náročné. nechcem nikoho odrádzať, pokiaľ k tomu máš aspoň čiastočný vzťah, teda k zvieratám, môžeš to vyskúšať...ale je to naozaj ťažká škola, veď aj vidno čas, je 1:40 a ja si idem práve zopakovať 175 strán z bioly, čo musíme vedieť na zajtra na predzápočet :D takže žiadna sranda...je pravda, že existujú tri skupiny ľudí: 1- tí, čo do toho ani nepozrú a nejakým zázrakom prechádzajú... 2- potom tí, čo si to aspoň prečítajú a nejako to napíšu (prirodzená inteligencia :D ) a 3- skupina sú tí, čo si to doslovne oddrú a makajú na tom, aby to zvládali...ale po čase si človek zvykne na to sústavné učenie...je pravda, že boli aj stavy, keď som si hovorila, že už idem preč, inokedy som sa zaťala a povedala, že ešte nie..teraz je to v pohode, ale je to náročné štúdium, najmä v prváku pokiaľ chceš prejsť, musíš makať...sedieť nad knihami a opakovať. ak by ste sa chceli niečo opýtať kľudne :) a robia sito...a veľké, veľa naberú a ešte viac vyhodia..:D ...tak teda veľa šťastia, tešíme sa na vás :)