Štúdium veteriny KE/ Brno

Príspevok v téme: Štúdium veteriny KE/ Brno
ala 294

Rada by som sa dostala na veterinu buď do Košíc alebo do Brna. Teraz som v 2.ročníku na gymnáziu a keďže ideme podľa špecialneho uč. planu, tak si musíme už v decembri zvoliť maturitné predmety. Chcela by som sa spýtať, z čoho sa robia presne skúšky, či sú veľmi náročné, čo rozhoduje pri prijímaní(vysvedčká, maturita,... sú potrebné aj olympiady?) aké je štúdium, či by ste mi niekto nevedeli odporučiť nejakú literatúru, knihy...Ktorá škola je lepšia, aké máte s nimi skúsenosti? Viem, že je to jedno z najťažších štúdií, ale je to práca, ktorá by ma fakt bavila, nie som si však istá, či by som ju zvládla. Ide mi chémia, matika, trošku fyzika a biola- nemyslím si však, že som z nej najväčšia hviezda triedy a to ma dosť trápi, chcela by som preto už teraz začať robiť niečo navyše, niečo si o tom prečítať... Vedeli by ste mi niekto pomôcť? Hlavne tí, čo študujú/študovali na jednej z týchto škôl!! Ďakujem!!

simona.sk

zdravim ta, ja som robila tento rok prijimacky aj v brne aj v kosiciach..mozem ti povedat,ze v KE urobis prijimacky v pohode.ja som sa to otazok ani nepozrela..v brne som neurobila, bolo tam z chemie asi 20 prikladov na vypocty a tie mi nikdy nesli. zial, chvilu pred zapisom v KE som sa rozhodla,ze tam nejdem pretoze sa mi nechcelo cestovat 5 hodin. Skola to je dobra, ale uplatnenie si musis krvopotne vydobit, pokial ti rodicia neposkytnu svoju ambulanciu. V KE budes prvy mesiac prespavat v kravine. Nieje to tam ziadna sranda a preto si rozmysli,ci to chces. Ucenie musim drvit a priprav sa na to,ze 6 rokov nebudes vediet poriadne, co je zivot. Lebo sa budes musiet len ucit, ucit a ucit.

bebu6561

ahojte? rada by som vedela ako sa mam dostat na veterinu do kosic som deviatacka,rada by som vedela aky priemer je tam potrebny a tie veci

Lubkaaaaa

Ahoj, ja chodim do 3.rocnika na VFU (vet. hygienik. mame tie iste predmety ako veteinary plus naviac hygienicke. K primackam su z biologie a chemie. Biola je hl genetika plus zoola- treba porovnat ceske nazvy to moze byt pre niekoho problem. Chemia su same priklady a skoro ziadne testove otazky. Na rektorate sa da objednat kniha s testovymi otazkami ale su bez odpovedi takze bude treba hladat:-) Je to vsetko v rozsahu gympla.
Studium je na 6 rokov a je tazsie ako humane lekarstvo takze je naozaj dolezite si rozmysliet co chces. Funguje kreditovy system takze sa daju pretahovat skusky- prevazna vacsina ludi to niekedy vyuzila:-( Co som pocula su v Kosiciach lepsi na velke zvierata, Brno zase male a nemozem to potvrdit z vlastnej skusenosti

slonca12

ahoj :)
ja tiez som druhacka na gympli a chcem ist do KE na veterinu :D rozmyslala som nad Brnom ale kazyd mi povedal ze v Brne ta beru proste ako "Slovacku" a v KE mas ovela viac praxe a dalej mas ovel amensi problem vzdy zohnat skripta atd...teda ze tam byva dobry kolektiv....a tazka urcite je ale tak ked ta to bavi no nie? :) tak drzim palce :)

bzzzzzz

No ala, nahodou som sa dostala k tomuto foru, som studentkou na veterine v ke, sice mam odbor hygiena potravin, ale do nejakeho 4.rocnika mame tie iste osnovy, co aj veterinarne lekarstvo. Tak teda k tej skole, dobre si rozmysli, ci chces byt veterinarkou, lebo je to velmi narocne studium, aj ked no nechcem ta nejako odradzat,ked ta to bavi, tak to skus, ved aj z toho fora pekne vidno, ze si ambiciozne dievca, no ak sa dostanes na tu skolu,ziadny studentsky zivot ta necaka.najtazsie je sa asi dostat z 1.rocnika do 2.cez anatomiu, ale vlastne kazdy rok je tu boj, ci ostanes. Ale je to urcite zaujimave,napr. asi len na nasej skole sa ti moze stat, ze pocuvas prednasku z chemie a naraz ti pred oknom prejde kon :D co sa tyka prijimaciek, tak robia sa asi 3 mesiace pred nimi pripravne kurzy z chemie a biologie, tiez je mozne si na univerzite zakupit knihy,z kt. budu otazky na prijimackach. ja by som ti jedni aj mohla dat, ale su asi 3 roky stare tak neviem, ci uz nie su odvtedy nove, musis si zistit na stranke univerzity: www.uvm.sk hmm a otazku ci do brna alebo do ke ries podla toho, ci sa ti xce dochadzat tak daleko, lebo pozri titul mas ten isty, ucit sa musis aj tu aj tam, podla mna to nie je nic extra, uz kebyze sa rozhodujes medzi Harwardom a KE tak nepoviem nic, ale toto ti len prida starosti s cestovanim.ale to je ciste moj nazor.

vfu

ala 294

v pohode:)no praveze vela som sa nepripravovala na tie ceske nazvy,myslela som ze mi to problem robit nebude,ale nakoniec som par veci nevedela len preto ze som nechapala co to je:) no pocula som uz rozne nazory,tak neviem ktora skola je lepsia,ale jednoznacne do Kosic je lahsie sa dostat tak skus si aj tam dat.A este k tym cvicnym testom: v kosiciach viem ze su testy,ale do brna neviem.ja som nic take nemala. Len otazky su aj formou odpovedi nie len moznosti(chemia takmer len napisat odpoved,ziadne moznosti)

bellinka

Ahojte baby ,
ja som chodila na strednu skolu veterinarnu a myslim ze to je najlepsi zaklad lebo my sme tam nemali matiku , sj a tak ale hlavne odborne predmety a kamratka zo strednej chodi do kosic na vysku a raz to nezvladla to ucenie skoncila a teraz je tam uz 2x ale musiiii sa veeelmi vela ucit , je to naozaj velmi tazka skola
Ja osobne si neviem predstavit ze by som sa mala tolko ucit a nic ine nerobit :o)

ala 294

vfu
A prosím ťa nevieš, či by sa dali potom zohnať aj nejaké cvičné podobné testy, napr. z minulých rokov, aby som tak vedela na čo sa sústredia...Ty tiež študuješ v Brne?A čo sa týka toho systému, je to lepšie ako v Košiciach podľa teba? A možem sa ešte spýtať, z akých knižiek si sa pripravolvala na skúšky, keď treba vedieť aj tie české názvy...? Prepáč, že toľko otázok naraz, ale veľmi by ma to zaujímalo... :D

ala 294

Alexia22256
Juj, som tu dlhšie nebola, tak som si až teraz všimla nové príspevky, ja chodím na gympel do PB a čo sa týka tých kľúčových predmetov, ja som na tom podobne, chemiu mam veľmi rada, lebo mám perfektného profesora a mala som aj super učiteľku na ZŠ, lenže ten prof. tento rok odchádza do Čiech, má už 3 doktoráty, je skvelý a v školstve za tie peniaze ostať nechce...Na biole sme dostali prof., ktorý zas ide do detailov, ale má už ten vysokoškolský systém- zapíšeme si len čo stihneme, stále nejaké priesvitky s bunkami,...ukazuje a som z toho mierne dezorientovaná potom. Najviac ma vždy bavila matika, ale všetko je od profesora a na našom gympli nie je žiadny taký dobrý v matike, tak už ju ani tak úžasne neviem, aby som ju mohla ist študovať a hlavne- čo s ňou?! No tak preto rozmýšlam nad tou veterinou, pretože viem, že práca so zvieratami by ma neskutočne napĺňala, len neviem, či by som to zvládla...tak potom daj vedie´t, ako si sa rozhodla a držím palce! :D

vfu

Ahoj, holky pokial chcete ist do brna,prijimacky nie su najlahsie,biola je dost o genetike,malo rastlin.chemia -nieco lahsie nieco tazsie,ale da sa.len si musite pozriet niektore veci po cesky,napriklad nazvy bakterii,rastlin organov,ochoreni,ktore sa volaju trosku inak