sex po svadbe?

Príspevok v téme: sex po svadbe?
mikuska90

som veriaca,ale len posledne tyzdne ma to tak dost chytilo...zacinam rozmyslat o bozich prikazaniach a teda aj o smilstve,ci je lepsie so sexom pockat do svadby....ale vezme si ma niekto?existuju v tejto dobe chlapi,muzi ktori su na tom podobne?alebo je to len akasi krestanska naivita?kde pozriem tam same rozchody,rozvody,kazdy kazdeho podvadza.....co je vlastne laska??ako ju nadobudnut?ako budem vediet ze je ta prava???

niekto

o tych homeopatikach som este nepocul ale to hovori za vsetko

by ma zaujimalo ze kedy zmenili nazor na rozkos a prijemne pocity pocas sexu lebo v stredoveky to povolene nebolo co sa od vtedy zmenilo o.O

isabella

lionesss, v tomto nie som scitana, ale hodila som nieco do googlu a vyzera to tak, ze homeopatika su akymsi sposobom spajane s magiou a okultizmom... :-/// to mi pride take predpotopne, ze na toto by som fakt chcela pocut niekoho od cirkvi odborne hovorit...
www.modlitba.sk

isabella

normalnyboh.webnode.sk
www.knazi.sk
stanislavkosc.blog.sme.sk
ja viem, ze niektore z toho je blog, ale je tam aj od nejakeho cloveka, ktory je v danej sfere studovany... jasne, cirkev nezakazuje si sex uzivat (to by sme boli naozaj ako v stredoveku) len od neho nesmies oddelovat jeho "plodivu sucast"...
trocha som sa do toho zazrala, sorry, ze davam tolko prispevkov, ale aj v tej dobe ma to velmi zaujimalo a nikdy som nedokazala stravit preco by to malo byt tak ako sa nam snazili vtlct do hlav...

isabella

a kapitalkami mi pisat aky je moj nazor scestny nemusis, bo to naozaj nie je moj nazor, ale fakt... ty mas laicky nazor veriaceho, ale priamo o tom si velakrat asi debatu s katechetmi a roznymi cirkevnymi ludmi asi neviedla, ja ano a ver mi, ze chalani vo veku 16-19 maju vela otazok, ze preco by to nemalo byt spravne pouzit kondom, ked ani to nema ucinok, ze zabrani oplodnenemu vajicku sa uhniezdit ako napr. hormonalna antikoncepcia (kde je to z cirkevneho hladiska skorej pochopitelne)... oni ti to zdovodnia, ze proste nemozes zabranovat vzniku noveho zivota a aj ked na nich akekolvek logicke argumenty pouzijes, tak vzdy tvrdia len to svoje...

isabella

kafik, nevravim, ze ja som cirkevna autorita, ale tieto nazory bohuzial od nich mam, chodila som na cirkevnu skolu kde nam na danu tematiku robili kazdu chvilu nejake besedy a take veci ako prerusovana suloz ci kondom su zakazane, jedina povolena je tzv. symptotermalna metoda zistovania plodnych a neplodnych dni, pri tej jedinej rimsko-katolicka cirkev akceptuje moznost nesplodit potomka, no aj tak sa to nemoze poistovat prerusovanou sulozou...
okrem ineho vtedy pubertiaci zvedavi a drzi spoluziaci radi mnisky zrovna na tieto temy spovedali na hodinach nabozenstva, takze sa to cloveku dobre vrylo do pamati a teda mam po mature len cca 3-4 roky, takze to az tak davno nebolo... ved sa zajdi spytat sam, ze ako to je...

kafik..

isabell, nazor, ze Cirkev povoluje len sex, pri ktorom sa daju splodit deti je totalne ZCESTNY! Pocitovat rozkos a sposobovat ju partnerovi pri sexe - oral, petting, anal - je podla MOJHO laickeho nazoru veriacej normalne. Este raz zdoraznim, ze je to moj nazor, nie som cirkevna autorita. Cirkev v mnohych otazkach veriacim len DOPORUCUJE vyhybat sa napr. homeopatikam, alebo analu.. lebo to ma destruktivny dopad na zdravie - to cele som uviedla len ako priklad, ja presne neviem CI a PRECO ma Cirkev nieco voci homeopatikam.. ale ak doporucenie nepocuvnem a riadim sa dalej prikazaniami a svojim svedomim, ziadna katastrofa sa nekona. Proste mam slobodnu volu.
Tiez si predstav, ze kondom je prijatelna metoda antikoncepcie aj pre veriacich, rovnako aj prerusovana suloz, ale netreba snad spominat ze to posledne je velmi nespolahlive. Ja nechapem ludia, kde na tie nazory, ktore VRAJ Cirkev MA a hlasa chodite? To ste zaspali v stredoveku? PYTAM SA - Isabella, odkial to mas, ze oral nie je Cirkvou dovolena sexualna praktika? A dovoleny je len sex, pri ktorom sa plodia deti??

isabella

oral ako sexualna praktika cirkvou povolena nie je, pretoze to vedie k uspokojeniu, no sucasne neumoznuje plodenie deti... to iste sa vztahuje na anal aj onaniu a podla tej definicie aj na obycajny petting...
jedina vec ktoru cirkev povoluje na zabranenie tehotenstva je bud celibat, alebo metoda plodnych a neplodnych dni, pricom partner sa do svojej partnerky musi vzdy spravit aby (keby pan boh chcel) mohlo byt dieta aj tak splodene...
s cirkvou ja ale v oblasti sexuality absolutne nesuhlasim, lebo to je zalezitost dvoch ludi a pre nich ma byt "povolene" vsetko co sa im paci a ani jednemu neprekaza a rozhodne si to odopierat pred svadbou, ked to chcu obaja a myslia to spolu vazne je volovina, ci uz su veriaci, alebo neveriaci... lebo potom to tych veriacich mozno taha skor do manzelstva zo zlych dovodov (mozno sa mylim, ale tak to vidim ja aj na niektorych prispevkoch tu)...

F

Ked mas tak okolo 8 az 15 a si chalan tak sa nato kludne mozes spytat knaza na ten iral on ti to vysvetli a pravdwpodobne aj predvedie nemusis sa bat... :p

AdamKrt

cosimyslite:

neboli prve slova, ked vyhnal Boh Adama a Evu z Raja - chodte a mnozste sa ?

To ziadna cirkev este nebola.... :) Je to nieco uplne prirodzene pre kazdeho ziveho tvora na tejto planete. Clovek je vynimka ?