Mám depku z vlasov

Príspevok v téme: Mám depku z vlasov
maria15

už dlhý čas sa snažím dopracovať k dlhším vlasom,ale mám ich dosť riedke,skúšam všelijaké vodičky,vitamíny,kožná vraví,že dokiaľ nemám holé miesta,tak je to v pohode.ešte mi teraz začalo aj to jesenné padanie.mne to už fakt lezie na mozog,som z toho veľmi nešťastná.natrvalo mi to zhoršuje psychiku a náladu.

dionee

mne nepadaju vlasy po tom sampone. Ale ked si skusila a nepomaha... Citam citam a kopirujem t: vyvážená strava s dostatkom zeleniny, ovocia, obilnín a strukovín, s obmedzením živočíšnych produktov a sladkostí, môže zlepšiť kvalitu vlasov. Klinické skúsenosti ukázali i priaznivý účinok mastných kyselín v slnečnicovom, sójovom a púpalkovom oleji (odporúča sa jedna čajová až polievková lyžica oleja denne). Potrebný je dostatok vitamínov H (biotín), M (folacín), B5 (pantenol), B6 (pyridoxín), zinku a železa. Z bylinných prípravkov sa používa čajovník čínsky (zelený čaj), pŕhľava dvojdomá (žihlava) do vlasov vo forme odvaru, alebo celkovo pitím čaju.
Ale podla mna to moze byt stitnou samozrejme. A este skus kuk: www.zdravie.efekt.sk vyhladaj tam riedke vlasy

maria15

aj stres mam,ale skor ako kazdy normalny clovek.nejake velke stresy nemam.teda mozno vlasom staci aj mensi stres.to tazko povedat.

maria15

skusala som uz revalid,gs eladen,zinok,zinok este aj beriem.a mam stitnu,uz som o tom pisala.mam hypotyreozu.pred tyzdnom mi zistili.medzi priznaky patri aj zvysene padanie.len neviem,ci tie lieky co beriem,mi v tom pomozu.

papaja

maria

neskusala si nejaky doplnok ako Revalid?
k dr skus ist,mozno je to nejaka hormonalna porucha alebo aj ta stitna zlaza moze byt
alebo nemas vela stresov?

maria15

no na mastne je dixi super.pri mojich riedkych vlasov je aj par vlasov denne dost.ale teraz ich nie je par,pri umyvani tak 150-200.a pri cesani denne aspon 50 alebo viac,zavisi ako casto sa cesem.

alzbee

Neviem urcit, co je dost, co malo:)) pada mi ich tolko, ze ma to nijak neprekvapuje, cize asi je to normalny pocet:)) hlavne, ked sa ocesiem, tak ich ostane dost vela na hrebeni, ale to je myslim normalne, ze sa ich niekolko vytrhne...ja mam problem s mastenim, ale odkedy pouzivam zihlavovy Dixi sampon, tak sa mi to trosku zlepsilo:))

alzbee

Ja mam obvod copu len 6,5 cm a moja sestra este menej, takze nie si na tom az tak zle:))..co uz narobim, ked rodicia maju obaja jemne vlasy, tak ja o bujnej hrive mozem len snivat :D

maria15

asi to bude tou stitnou,alebo vie este niekto akou dalsou chorobou by to mohlo byt?na ake vysetrenie by som mala ist?