koľko priberáte v tehotenstve?

Príspevok v téme: koľko priberáte v tehotenstve?
fifusa

ahojte kocky, ja viem, ze tato tema je velmi individualna ale i tak chcem vediet vas nazor. ja som v 16. tt. a pred pocatim som mala dost velku podvahu. meriam 180 cm a mala som len okolo 58kg. tesne pred pocatim som pribrala na 64-5kg asi preto som bola schopna pocat lebo predtym som mala problemy s menstruaciou. Neviem, kolko by som mala pribrat. Pred 2 tyzdnami som mala 66,5kg na gyn. vysetreni. Velmi mi chuti, ale vobec sa necitim prezrat :)Kolko by som mala vazit, kolko mozem pribrat? Nechcem si zas ospravedlnovat svoje chute... potrebujem poradit od skusenesich :) dakujem

Mirka_S

Ahojte, prosím Vás, som v 34 tt, a od začiatku tehotenstva som pribrala iba 4 - 5 kg ... Ja som bola aj pred tehotenstvom veľmi chudá. Na začiatku tehotenstva som vážila 53 kg.
Zatiaľ mi dr. vraví, že bábo je v poriadku, ale mám strach... Povedal mi, že by som mala mať už oveľa väčšie brucho.. Tak neviem, mala niektorá z Vás podobné kilá ? Prosím ..
Prosím o nejaké príspevky, lebo som z toho zúfalá.. Snažím sa jesť pravidelne, len dáko... Bruško síce rastie, ale na pohľad vyzerám ako keby som v 4. mes. a nie v 8. :-(

slavina

Tak ako som už raz písala ,každá žena je individuálna a aj každé tehotenstvo je iné. Ja som pri prvom tehotenstve pribrala 18 kg,teraz mám 3 dni do pôrodu a pribrala som 16kg,ale každé priberanie malo úplne iný priebeh,zhodoval sa len prvý trimester,počas ,ktorého som nepribrala ani kilo,pri prvom tehotenstve som potom priberala veľmi pomaličky do 7 mesiaca a až potom to naskočilo a najviac som pribrala v 9 mesiaci,kdežto teraz som na začiatku 4 mesiaca pribrala 3 kg a potom to šlo veľmi prudko a rýchlo a zastavilo sa to len pred mesiacom-koniec 8,od vtedy som nepribrala nič..takže pokiaľ nepriberiete cez 25 kg,tak si myslím,že je všetko v pohode,chyba je len v tom,že sa to potom ťažko zhadzuje.Aj keď osobne poznám ženu,ktorá pri prvom tehotenstve pribrala 10 kg a pri druhom 32 kg,to druhé dieťa má už 5 rokov a ona sa stále nevie zbaviť nadváhy,ale ináč porodila zdravé detičky,podotýkam,že tá žena meria len 156 cm,tak si môžete predstaviť,ako vypadala,keď mala z pôvodných 48kg zrazu 80kg...MYslím,že tomu sa už hovorí extrém...

bubinko

kočky ja som pribrala 15 kg v tehu a ešte mam po roku a pol tych 5 kg furt na sebe.Ale zo začiatku asi do nejakeho 20tt som ešte aj schudla,lebo mi bolo v kuse zle.A potom šup-šup a od toho 20tt to išlo hore.Ale myslim že tych 15 kg sa ešte da.Ale to je indi-vindi.KAždy je iny.A ja by som priberanie v tehotenstve ani popri kojeni vobec neriešila.Tešte sa na drobčekov a zabudnete na kila.

Ljenka

Ja som v 14 týždni a nepriberám veľa :-( asi len 2 kg doteraz.stále trpím nechutenstvom a bez liekov by som vracala od rána do večera :-(((

Vanilla

Ja som vazila53 kg,ked som ostala tehotna a meriam 166cm...nosila som pod srdcom dvojicky...pribrala som na 70...cize 17kg...hned den po cisarskom som mala 59...a po dvoch mesiacoch som mala 54...teraz mam 52 a nemam ani jednulilinku striju....a jazvu,akoby som ani nemala tak ju mam nizko...proste mala som stastie ako maloktora,takze ako ktora priberie je velmi individualne..Kazde telo je ine

jancecka

ahoj zuzula12, ja som v 13 tt, čakám prvé bábätko a tehotenské gate nosím už od začatého 11 tt :D takže ja mám tiež dosť veľké bruško :D na to, v ktorom som mesiaci. Doktorka vraví že je všetko v poriadku, tak nech si len rastie :D

zuzula12

Ahojte ... Chcem sa opytat - zacinam 14. tyzden, na vahe som pribrala 2 kg, co je fajn, ale mam hrozne velke brucho ... je to OK? Toto je uz moje tretie dieta a mam brusko ako v 7. mesiaci pri prvych dvoch. v pase mam o 15 cm viac, uz musim nosit tehotenske gate - mam pocit, ze sa gulam ... Je tu niekto s takym "skorym brusiskom"?Dakujem za reakcie.

modroockoali

aj ja som v 13+6 tt a pribrarala som kilo, to kilo som pribrala za posledny tyzden...snazim sa jest ranajky, obed vecera a + medzitym pojedam ovocie, zeleninku, jogurty....a chcela by som zacat teraz trochu cvicit, lebo som prvy trimester nechcela zbytocne riskovat...

myslite si ze stacionarny bike je ok pre tehotnu?...pad mi tam nehrozi, ani ziadny hrbolaty teren:o)

vevinaaa

ahojte,ja som v 13.tyzdni a pribrala som uz asi do 7kg,je to moc ale pytala som sa doktora a on mi powedal aby som sa zbytocne nestresovala ze dietatko sa vyvija potrebuje ziviny a ze kazdy pribera inak,niekto skor niekto neskor ani sa neprejedam ale zas ked sa nenapapame tak mi ostane strasne zle,takze papat musim ako kedy niekedy podla porcii aj kazdu hodinu malokedy vydrzim dlhsie nepapat,dufam ze to z vas nejaka mamina zazila,moja mama mi vravela ze tiez pocas tehotenstva vela pribrala ja som zacala priberat az od druheho mesiacika :D

Denz

Výživa v tehotenstve

„dvakrát dobre namiesto dvakrát veľa“
heslo, ktorým by ste sa mali držať v tehotenstve
Nároky na skladbu stravy počas tehotenstva i počas dojčenia stúpajú. Spotreba kalórií počas tehotenstva je len cca 20 % nad spotrebou v normálnom prípade.
Počas prvých troch mesiacov by ste nemali priberať a vaše nároky na energetický príjem sa zatiaľ nezvyšujú. V druhom a treťom trimestri (4. až 9. kalendárny mesiac) je vhodné zvýšiť energetický príjem o 13% (300 kcal/deň), čo je približne jeden krajec celozrnného chleba s plátkom syra. Odporúča sa jesť 5-krát denne. Zásada jesť za dvoch neplatí!
Celodenné množstvo jedla si rozdeľte nasledovne: na raňajky 20%, na desiatu a olovrant asi 10%, na obed 30 až 35% a na večeru 20% denného príjmu potravy.

Optimálny hmotnostný prírastok v tehotenstve je 8-12 kg (1-1,5 kg za mesiac).