koľko priberáte v tehotenstve?

Príspevok v téme: koľko priberáte v tehotenstve?
fifusa

ahojte kocky, ja viem, ze tato tema je velmi individualna ale i tak chcem vediet vas nazor. ja som v 16. tt. a pred pocatim som mala dost velku podvahu. meriam 180 cm a mala som len okolo 58kg. tesne pred pocatim som pribrala na 64-5kg asi preto som bola schopna pocat lebo predtym som mala problemy s menstruaciou. Neviem, kolko by som mala pribrat. Pred 2 tyzdnami som mala 66,5kg na gyn. vysetreni. Velmi mi chuti, ale vobec sa necitim prezrat :)Kolko by som mala vazit, kolko mozem pribrat? Nechcem si zas ospravedlnovat svoje chute... potrebujem poradit od skusenesich :) dakujem

elle

Ja som sa dost zdravo a striedmo stravovala, na zaciatku som vobec nepriberala a potom ze 17 kil som pribrala :)) Tiez to bolo zadrziavanie vody v bunkach, kedze dva mesiace po porode mi nikto nechcel verit ze som bola tehotna :) Babatko vazilo 4280g

Evča

ja som pribrala celkove 23 kíl,hrôza,ale ku koncu to bolo zadržiavanie vody,po pôrode to išlo veľmi rýchlo dolu

datelinka

akoteda, to je tak velmi individualne, ze je tazko urcit. ale podla mna nepriberies ani 8 kg a po porode budes vyzerat presne ako teraz :-)
to teda sudim aspon podla seba.
ja som mala sice brusko pekne velke, ale hmotnost mi velmi nestupala. kazdy ultrazvuk a vsetky vysetrenia vsak nasvedcovali tomu, ze dietatko je uplne v poriadku, zdrave a nic mu nechyba. a tak to aj bolo :-)

akoteda

Kolko podla vas priberiem ja? Viem, ze je to individualne, ale vazim 42 kg. Pritom mam peknu postavu, ani klucne kosti mi netrcia, prsia mam vacsie jednotky, stihly pas...Manzel si myslel, ze mam takych 50 kg, kym som mu nepovedala pravdu:) Ale je to dedicne, moja mamka mala napriklad prvy raz 50 kg ako 30 rocna...Po dvoch detoch. Ja sa na tehotenstvo tesim, ze mozno konecne priberiem. Tak co myslite?

elle

Nuz verte ci nie, je to mozne. Moja kamoska mala vzdy nadvahu, no povedzme ze bola tucna. Otehotnela mala 76kg. Trpela rannymi nevolnostami, nic nedostala do zaludka, tak dost chudla, ved aj mala z coho. Nevolnosti mala prakticky pocas celeho tehotenstva, babatko prosperovalo. Na konci tehotenstva ked rodila, mala 77kil, dietatko 3,8 kg a zdrave :)

berushka

ja som za cele teho pribrala asi 15kg a to som sa teda vobec neprezierla prave naopak nic mi nechutilo, ale bola som velmi opuchnuta takze sa mi v tele drzala voda preto taka vaha.

hjik

Ja som v 15 tt a nepribrala som ani kilo........ani brucho nemam len ked sa najem ma trochu nafukne:)moja mama nepribrala do 5 mesiaca ani deko tiez a co..zacala priberat az neskor a pribrala 12 ci kolko dokonca

datelinka

ja som posledny mesiac schudla 0.5 kg, je to uplne individualne a uplne normalne. hlavny je prietok placentou, nezavisle od jedenia a priberania zeny, ak funguju prietoky tak ako maju, plod je dostatocne zasobeny zivinami.
slavina, ja som pisala, ze ak zena nepriberie tolko, ako vazi dieta, ide to na ukor matky. ja som stihla, pribrala som za 9 mesiacov 4 kg a dieta vazilo 3.3 kg. Piaty den po porode (po prichode domov z nemocnice) som mala 2.5 kg menej, ako pri otehotneni. Vo svojom okoli mam zname, ktore nepribrali ani tie 4 kg pocas tehotenstva :-) tak uz sa s tym zmierte, ze je to mozne. :-)