rakovina krcka maternice.dali ste sa ockovat?verite tomu ze uz to nikdy nedostan

evera

Vakcina je na trhu velmi kratku dobu a bola odskusana na malom pocte zien za taktiez velmi kratku dobu, ja by som si pockala az na to, ked to napichaju viacerym zenam a az sa po niekolkych rokoch uvidi, co to s nimi robi. Je to biznis ako kazdy iny.
karioll2 mozes mat aj verneho partnera, ak uz nie je panic a spal co len s jednou zenou, moze HPV kludne mat. Ma ho 80 percent populacie, mozno aj ty.

karioll2

treba sa dat zaockovat,nic nie je na 100% ale aj 90ˇ% staci a chodit na kontroly a nebyt a nemat promiskuitneho partnera

alzbee

Ja som zaockovana-ockovala ma sestricka u gynekologicky do pleca...stalo ma to minuly rok do 13 000 sk...ale samozrejme, ze mozem aj tak dostat HPV, ktory mi sposobi rakovinu krcka maternice, ale verim, ze s ockovanim je toto riziko ovela, ale ovela mensie. A zaklad je chodit kazdy rok na preventivku!

S1M

Ja co som pocula radu od odbornika tak to zatial nie je poriadne odskusane a stale to skumaju, vraj je lepsie este pockat, ked vyvinu lepsiu "protilatku".