Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......

Príspevok v téme: Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......
alkoholička

som alkoholička, nechcela som si to nikdy pripustiť, ale dnes viem, že musím veci pomenovať tak ako sú... pijem.... pijem, lebo život je krajší, keď mám v sebe alkohol.... chodila som k psychologičke, stojí ma to 15 eur na hodinu, ale nemá to žiadny efekt... chcem vedieť aké sú vaše názory..... neodcudzujte ma, že som padavka, prosím poraďte mi, ako mám prestať piť, nemôžem ísť na liečenie, mám náročnú prácu a nemám nárok na PN-ku..... chcem to vyriešiť potichu, aby o tom nikto nevedel.... Ďakujem dopredu za váš čas.....

doubledog

len tak v rychlosti som nasiel:

www.asana.sk

ale sak google ti poradi tak, ze nebudes vediet, co si vybrat :)
ale mozno ti taketo vychodne cvicenie nesedia, to zalezi od tvojej povahy
mozno ti viac uzitku prinesie latino tanec alebo mozno turistika ci iny druh pohybu, ktory vyzaduje sustredenie ci cisti hlavu

najlepsie by bolo zapojit priatela, ale ste este kratko spolu, nemas pravo ho do toho tahat.
ja som napr. svoju priatelku podporoval, ked si odvykala od heroinu, takze viem, ze podpora blizkeho cloveka je dolezita.
ironiou osudu som sa o par rokov neskor tiez musel vyrovnat s rovnakym problemom ako ona. vtedy mi zas pomohli tie cvicenia, co spominam.
kazdopadne, klucove je vlastne rozhodnutie

doubledog

len tak v rychlosti som nasiel:

www.asana.sk

ale sak google ti poradi tak, ze nebudes vediet, co si vybrat :)
ale mozno ti taketo vychodne cvicenie nesedia, to zalezi od tvojej povahy
mozno ti viac uzitku prinesie latino tanec alebo mozno turistika ci iny druh pohybu, ktory vyzaduje sustredenie ci cisti hlavu

najlepsie by bolo zapojit priatela, ale ste este kratko spolu, nemas pravo ho do toho tahat.
ja som napr. svoju priatelku podporoval, ked si odvykala od heroinu, takze viem, ze podpora blizkeho cloveka je dolezita.
ironiou osudu som sa o par rokov neskor tiez musel vyrovnat s rovnakym problemom ako ona. vtedy mi zas pomohli tie cvicenia, co spominam.
kazdopadne, klucove je vlastne rozhodnutie

darika

Vika,vidis aspon,ze su aj zakerni ludia,ale to co sa deje v ambulancii by nikdy nemalo vyjst von.Mas dve moznosti.Bud vymenis doktora a povies tomu novemu,ze mas zlu skusenost,ze to,co sa dialo tam,vyslo von,alebo si nechas toho/tu stareho/u a ked vojdes na sedenie,povies,ze by si nerada,aby to vyslo von,pretoze nemas dobru skusenost.Ludia vedia ublizit,takze niekto povie,ze mne je jedno,mne aj tak na chleba nikto neda,nech si hovoria co chcu,ale...vedia velmi ublizit.Takze by si to mohla skusit zacat v tichosti,aby sa to dozvedelo co najmenej osob.Mas dobre a pekne povolanie,nechci on prist kvoli hluposti.Proste si vecer povedz,ze zajtra ides nieco urobit.Pojdes ku doktorovi.Urcite daj vediet,ako to ide.

NADEJKA

sama si nic nekupuj,doktor nesmie nic vyzvonit.je ti to trapne to ti verim,ale ked sa chces liecit to ti sluzi len ku cti.toto ani neboli ani neoperuju nemas sa coho bat.su horsie choroby na svete a ludia bojuju.chod doktorovi odporucam chlapa uvidis aj posrandujete.

alkoholička

fuch, vy ste tvrdé, ale fajn, to sa mi páči.... áno, tak v prvom rade zmeniť doktora..... ale kde mám istotu, že sestrička nepovie, čo počula v ambulancii....? nikde.... takže asi tu je úplne jedno, či zmením alebo nie... asi by bolo lepšie sa zmieriť s tým, že niekto o mojej diagnóze bude hovoriť niekde pri káve...... to je ako keby som ja rozprávala, kto zo smotánky spal v našom hoteli a s kým... nikdy, nikdy by som nič také nepustila....... ani najlepšej kamoške... ale viem, že normálne to tak funguje..... že ľudia sú akí sú.....

darika

A ty stojis za taky pohlad na svet,ked si zan musis platit?Stoji ta to peniaze,ale aj vlastna slbost nie je dobry priklad.Kolko krat do tyzdna vidis tento svet krasny?Ako pises,tak 1-2x.A cim je krajsi ked si vypijes?
My ti tu len slovami neporadime.Co bolo zmienene nizsie,je dobry napad.Vzdy,ked si budes mat chut vypit,alebo uz budes mat v ruke poharik,napis tu.Napis hocico,ze si si naliala,ze si to zase nezvladla...Nech napises cokolvek,uz o je dobre znamenie,ze si chces pomoct.Ale tu by si mala najst aj niekde inde.A je aj ambulantna liecba,kde sa kedysi daval...neviem ci to mozem napisat.Proste si to zobrala na ambulancii a isla domov.Ale neviem ako je to teraz.Zacni s tym,ze pojdes k lekarke,alebo budes pokracovat kde si chodila.Len musis povedat vsetko.Aj to,ze si si kupila flasku cestou od neho.Nesmies zatajit nic.Klames seba,nie jeho.Rob to pre svoje dieta.Aby raz aj ono nepotrebovalo taku istu pomoc,ako tvoj otec,jeho dcera a potom tvoje dieta.Urob preto vsetko,aby si mu raz mohla povedat,bola som v tom,ale zvladla som to kvoli tebe.

alkoholička

a niečo čo si môžem kúpiť sama???
Nemôžem ísť o obvodnej, bola som raz na interrupcii, keď si manžel našiel milenku, a ja som zistila, že som tiež tehotná (rovnako ako v tom čase aj milenka).... a moja doktorka alebo sestrička to hneď vyznonila kadekomu, lebo môj exmanžel bol veľmi známy podnikateľ, tak sa to rozšírilo, že manželke zaplatil potrat a milenke nie..... preto nemôžem ísť k svojej doktorke, proste jej nedôverujem.....