Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......

Príspevok v téme: Som alkoholička, neviem či to niekto v mojom okolí vie......
alkoholička

som alkoholička, nechcela som si to nikdy pripustiť, ale dnes viem, že musím veci pomenovať tak ako sú... pijem.... pijem, lebo život je krajší, keď mám v sebe alkohol.... chodila som k psychologičke, stojí ma to 15 eur na hodinu, ale nemá to žiadny efekt... chcem vedieť aké sú vaše názory..... neodcudzujte ma, že som padavka, prosím poraďte mi, ako mám prestať piť, nemôžem ísť na liečenie, mám náročnú prácu a nemám nárok na PN-ku..... chcem to vyriešiť potichu, aby o tom nikto nevedel.... Ďakujem dopredu za váš čas.....

NADEJKA

nie liecenie nie si velmi mila u mna mas cerveny bod za uprimnost.sama si lieky nekupis,ale predpise ti ukludnovaky mozno aj vseobecny dr.

alkoholička

ináč, díky moc za vaše skúsenosti, rady, za všetko.... uvažujem, že tieto vaše vetičky si vytlačím na veľké formát a dám si to na svoje steny do bytu, nech to mám na očiach........ uvidíme či to zaberie, v tomto svete mojej samodeštrukcie:-))) lebo je to zvláštne, dosť si na seba potrpím, na vzhľad, na dojem..... ľudia ma majú radi, som veľmi kamarátska, dala by som aj to posledné.... len po tých večeroch mám pocit, že som nanič, že ma nikto nemá rád... a keď si vypijem, tak je to proste krajší pohľad na svet............

alkoholička

ináč, díky moc za vaše skúsenosti, rady, za všetko.... uvažujem, že tieto vaše vetičky si vytlačím na veľké formát a dám si to na svoje steny do bytu, nech to mám na očiach........ uvidíme či to zaberie, v tomto svete mojej samodeštrukcie:-))) lebo je to zvláštne, dosť si na seba potrpím, na vzhľad, na dojem..... ľudia ma majú radi, som veľmi kamarátska, dala by som aj to posledné.... len po tých večeroch mám pocit, že som nanič, že ma nikto nemá rád... a keď si vypijem, tak je to proste krajší pohľad na svet............

alkoholička

veľa krát som to skúšala, dávala som si na nástenku červené plus body za to, že som prežila deň bez alkoholu..... vydržala som max. tak 10 dní.... potom vždy niečo prišlo, buď v práci alebo doma.... veď ono dôvod sa vždy nájde, však??? takže asi to fakt nevyriešim sama, ale len proste ísť k lekárovi.... ale čo mi to pomôže sa mu tam vyrozprávať, raz som išla od neho, úplne v pohode naladená, ešte ma pochválil, ako idem správnym smerom, a išla som od neho rovno do potravín a kúpila som si fľašu.....
A ešte k tomu, že môj nový partner pije raz za čas... ja neviem, či by som niekde našla chlapa, čo nepije vôbec... tento pije fakt len sem tam, väčšinou keď máme rande v meste, tak sme obaja autom, takže káva alebo čaj a je to úplne ok, aj keď príde ku mne a je autom, tak jasná vec, minerálka alebo čaj..... najhoršie je byť sama..... nemyslím si, že by som mala riešiť partnera, ten je podľa mňa v pohode, rozumný, na túto dobu až príliš..... som s ním 2 mesiace a za ten čas bola jedna situácia, že som išla po neho autom, lebo oslavoval, ináč ideme vždy každý svojim..... neviem, neviem, či sa mám zakopať, kam mám ísť.....ak liečenie, čo poviem doma, čo poviem synovi, čo poviem v robote, to si proste neviem predstaviť......

darika

Abstinprof
tak ja skladam klobuk a drzim moc palce,aby vam to vydrzalo to abstinovanie minimalne raz tolko a este viac.
Ja prispejem len jednou skusenostou.Kedze sme mimo SVK,mame tu pracu a manzel zaciatkom tohto roka nasiel pracu aj jeho otcovi.Bola to doba uvazovania,pretoze vacsi alkoholik na svete neexistuje.Aspon ja nepoznam.Ten clovek sa dokazal opit do nemoty aj 3-4x denne.Rano o 5hod na stanicu,prvy bufet,prisiel o 10 na mol,prespal,zobudil,isiel znovu,a takto to pokracovalo cely zivot.Nakoniec sme ho zobrali a bol tu s nami pol roka.Nevedel jazyk,je velmi hanblivy a nesamostatny,takze sam nemal odvahu sa tu ist opit,domov si nekupoval,pretoze mal respekt predo mnou a aj manzelom.Ked sme kupili to pivo,dal si,ale za 6 mesiacov sme ho nevideli ani raz.Pri otazke ako to,ze zrazu vydrzi,ze neunika za alkoholom,ze nehlada dovody,nepije,nam odpovedal,ze nepotrebuje,lebo ma klud.V ten moment,ked sa vratil domov,uz na druhy den prisiel spinavy smradlavy a dokonca pocurany.Nie je mu pomoci.Na lieceni bol 3x a nepomohlo.Vzdy,ked sa vratil,zacal znova.
Ja si myslim,ze v prvom rade sa treba vyhnut vsetkym negativnym vplyvom,ktory davaju dovod na pitie.Treba si najst ku sebe to,co nas bude drzat co najdalej.Mne svokor povedal,ze nikdy nezazil taky klud ako za toho pol roka co bol tu s nami.Co z toho,nepomohlo.Viac urobit nemozme.

Abstinprof

Alkoholizmus je vazna diagnoza a nezalezi ci pijete denne ale bo raz tyzdenne. Je to droga a dokonca dedicna. Pomoct si sama nedokazete o tom som presvedceny na 100%. Sam som mal take problemy. Jedine spravna liecba psychiatrom Vam moze pomoct, ale Vy musite velmi ale skutocne velmi chciet!!!!Je to velmi tazke su tam hrozne abstaky,ktore treba prekonat a medikamenti v tom pomozu tak na 50%.Kym budete mat pristup k alkoholu neuspejete. Musite zmenit svoje zvyky a byt velmi silna. Ja som bol na lieceni a som v kontakte s tymito ludmi iba jeden nepije z 10 a to som Ja. Harasilo mi s toho pol roka kym som sa stoho dostal a pil som presne ako Vy v
piatok a v sobotu dohromady aj 2 litre zapijal som to mliekom tak uz nechutil ale musel som. Som prof.na vysokej skole, ale stale viac a viac som si uvedomoval ze zacinam blbnut z alkoholu. Tesil som sa na ten stav v opojeni a zaroven som ten alkohol nenavidel.
Teraz som zavistly na liekoch,ale to nie je vidiet a nie som totalne mimo, mozem ucit. Drzim palce ak to skutocne chcete dokazete to.

majama

...vika...ak nechces po vikendoch mysliet na flasku,zacni mysliet na ine,zober syna a chodte niekde do lesa na vylety,ved sa sa aj teraz,a 6 rocny uz zvladne,alebo sa zameraj na cvicenie-to je jedno ake,kde vybijes energiu,proste nieco rob a vecer ked uz spi tak nieco rob-co ja viem zacni pliest,hackovat atd...a uvar si litre caju a pi caj...bude to tazke,ale ked sa zatnes tak to pojde,treba zmenu zivotneho stylu.a za usetrene prachy si kup nieco na seba,alebo niekam chodte alebo si zaplat posilku...

nealko

Vika,
ked budes siahat po flaske, tak skus nankuknut sem a mozno tu niekto bude, s kym si popises, kto ta podpori.
spominala si noveho priatela..., ked si musi vypit v krcme, tak radsej ruky prec od takeho chlapa, lebo potom staci malo a stiahne aj teba. nemyslim to v zlom.

NADEJKA

mas priatela,auto byt,syna takmer vsetko tak si to nenic pozor na to alkohol je lavina.tento vikend si mala aky?dnes nie si v praci alebo ako