povinna preventivna prehliadka

Príspevok v téme: povinna preventivna prehliadka
Ja33

ahojte. takze poovinna prehliadka by mala byt kazdy rok ak sa nemylim. teraz v decembri idem mat 17 a tak sa chcem opýtať co konkretne mi budu v tomto veku robir. ale hlavnema zaujima ci mi sama obvodna doktorka bude robit nejjake gynekologicke vysertenie. alebo ci ma posle na gynekologiu. resp ci tam v tom pripade musim ist dakujem za skore odpovede

zuzic

jaj ako ti zavidim:) kym sa ja drvim nejake nezmmyselne dute zrkadla na fyziku, ty sa prechadzas po nemocnici:) hned by som menila:) a neviem ci sa ta mozem spytat v ktorom meste studujes? len ze ak by si bola v nitre nieco by som sa ta spytala ohladom nemocnicnych oddeleni...

jajkafr

zuzic
tak to vieš, že prax je super... ale musíš mať aj teoretické vedomosti inak môžeš viac ublížiť ako pomôcť.
No a kde praxujeme? Všade. Prešla som už takmer všetkými oddeleniami na strednej a teraz na vysokej prechádzam tiež všetkými oddeleniami a mám nejaké aj navyše :)

zuzic

jaj ale prax je dobre nie?:) ja by som mala radsej prax miesto toho drvenia, to by ma bavilo:) a po ktorach oddeleniach praxujes?

jajkafr

zuzic
jasné, že chodievam na prax. Na strednej som mala prax od tretieho ročníka a v júni som mala mesačnú prax čiže celý mesiac len prax žiadna škola :)
a teraz na vysokej v letnom semestri sa mi začala prax a to dva dni v týždni od februára do konca mája a v júni som mala mať súvislú a cez prázdniny prázdninovú prax 10 dní, ale bola som na 3 mesiace na stáži v Čechách takže som si nadrobila aj zopár hodín naviac :)
Teraz v druhom ročníku mám prax tiež 2 dní v týždni potom súvislú v januári a v júni a prázninovú cez prázdniny ale keďže som bola na stáži mám do nadrobené takže v januári mám voľno :)

zuzic

jajkafr jasne ze klasicke:) vyzeram na desat?:) no ale to je urcite ze medzi ludmi...ved naco studovat toto zamestanie keby si aj tak skoncila zahrabana v papieroch:) no a teraz chodievas tiez na prax?

jajkafr

zuzic
osemročné gymko? či to klasické?
je to krásne rozhodnutie ... ja osobne neľutujem, že som sa vybrala touto cestou. Nevzali ma na medicínu, ale teraz rozmýšľam či si tam dať vôbec prihlášku. Rozmýšľam aj nad takou alternatívou, že budem študovať Mgr. potom PhDr. a potom by som mohla učiť odborné predmety a prax na fakulte zdravotníctva alebo strednej zdravotníckej škole :) ale to je všetko len hypotéza. určite nechcem skončiť ako vrchná či staničná sestra zahrabaná v papieroch. Ja chcem robiť s ľuďmi :)