povinna preventivna prehliadka

Príspevok v téme: povinna preventivna prehliadka
Ja33

ahojte. takze poovinna prehliadka by mala byt kazdy rok ak sa nemylim. teraz v decembri idem mat 17 a tak sa chcem opýtať co konkretne mi budu v tomto veku robir. ale hlavnema zaujima ci mi sama obvodna doktorka bude robit nejjake gynekologicke vysertenie. alebo ci ma posle na gynekologiu. resp ci tam v tom pripade musim ist dakujem za skore odpovede

levicaaaaa

kaaraamelka: logicky: myslíš, že ak nepôjdeš na preventívku, prídu ťa zbaliť policajti? :D jasné že nie je povinná...ja som u obvoďáka na žiadnej preventívke zatiaľ nebola... len asi na nejakých dvoch povinných u detskej lekárky keď som ešte chodila, lebo to poštou posielali takú pozvánku...
a napríklad, ku gynekologovi niektoré ženské nezájdu aj 20 rokov /ja zase gynekologické prehliadky chodím poctivo každý rok/

kaaraamelka

baby, teraz uplne seriozne sa idem opytat.. je pravda, to co ste napisali, ze ZIADNA PREHLIADKA NIE JE POVINNA? ste si tym iste? ani vsetky tie pod 18 rokov? nezacnite sa do mna navazat, ze si nevazim zdravie, lebo tam nechcem ist, lebo o to tu vobec nejde, ja chodim.. len ma to naozaj seriozne zaujima.. prosim, nech sa vyjadri niekto kto si je 100% isty.. vdaka

katkazv

ŽIADNA preventívna prehliadka nie je povinná. Zdravie je tvoje a ako sa budeš oň starať je tvoja vec. Všeobecný lekár ťa určite nebude vyšetrovať gynekologicky, ale ak máš nejaký problém, tak by si mala za ním zájsť sama (teda ak máš 17, tak s mamou). Gyn. prehliadky sú poisťovňou hradené raz ročne, zubár tak isto a u obvodnej ti poisťovňa prepláca raz za dva roky.

sama

žiadna prehliadka nie je povinná,ale keď chceš ideš,k zubárovi raz ročne,gynekolog asi tiež,a obvodný raz za dva roky

Ja33

tak je dobre. cize mam cakat iba bezne vysetrenia. tlak tep,krv,moc, vaha zrak. atd? potom to je v poriadku no nastastie zatial ziadny gyn problem nepocitujem

muc

v sedemnastke sa odobera krv jedine na glukozu a cholesterol. na gyndu si ides sama kedy chces. po osemnastke ja povinna preventivna prehliadka raz za dva roky