Vysmievaju sa mi, terorizuju ma

Príspevok v téme: Vysmievaju sa mi, terorizuju ma
leene

Zacalo sa to v materskej skole, ked sa so mnou nikto nechcel hravat, deti sa mi vysmievali (dodnes netusim preco).

Ked som isla na zakladnu skolu, vsetko sa to opakovalo, lebo v triede som bola s vela detmi zo skolky a ti sa mi neprestali smiat.

V zmenu som dufala, ked som isla na osemrocne gymnazium. Celych 8 rokov som sedela v lavici sama (aj ked nas bol parny pocet). Zacala som nosit okuliare, co stav len zhorsilo - bola som pre vsetkych skulana. Strasne to bolelo. Na stuzkovej ma vysmiali kvoli jednoduchym satam (nemohli sme si ine dovolit), vobec som neucinkovala v programe.

Podarilo sa mi zmaturovat na vynikajuce znamky a ja som odisla na vysoku skolu. Nastali posmesky zo strany rodiny (lebo enchodim do skoly do BA), novi spoluziaci ma tiez neprijali. Dochadzajuci vytvorili jednu skupinku a pre internatnych bola VS o diskotekach, chodboviciach, alkohole... Napriek dobrym vysledkom ma odbor nebavil, a tak som isla na inu skolu. Odbor ma neskutocne bavi. Avsak aj tu su hrozni spoluziaci. Vysmievaju sa mi, ohovaraju ma (ANO, VRAJ INTELIGENTNI VYSOKOSKOLACI!!!) kvoli postave (som nizka), okuliarom, vynikajucim vysledkom a oblubenosti u vyucujucich, kvoli tomu, ze si nemozem dovolit znackove oblecenie, ze nechodim vonku (radsej ako sa ist \"ozrat\", idem niekde do prirody)... Dokonca ani spolubyvajuce na internate ma neprijali.

Uz viac nevladzem, niekolkokrat som rozmyslala nad samovrazdou, ale viem, ze ta nie je riesenim.

Nema tu niekto podobny problem? Ako ste to riesili? Citim sa strasne opustena.

kosicky kkt

joooj normalne mi je ta luto ked to citam mas to tazke no skus spravit nieco co ich zaujme.. radsej si kup menej oblecenia ale take co ti pasuje (nemusi byt znacka) a urcite nerus skolu koli ludom mozno na nete najdes spriaznenu dusu! :)

katka...

Ja som mala asi stastie na kolektiv. OD prvej chvile sme si vsetci sadli, pomahali sme si. Navzajom sa doucovali. Lebo jeden bol lepsi v tom, iny v inom. Ti zavistlivci a podobni sa ku mne akosi nedostatli. Proste treba si najst tu svoju skupinku ludi a ostatnich neriesit. A to som bola na zakladnej a strednej skole skor mimo kolektivu, pretoze som tichsej povahy. Ale na VS sa to uplne zmenilo. Ale bolo to aj v tom, ze som si zacala viac verit a komunikovat s ludmi okolo. S niekym som si mala co povedat, s inymi nie.

jajkafr

katka...
ja som si tiež myslela, že keď prídem na VŠ tak tam budú najmä taký ľudia, ktorý tam sú pre vzdelanie... Ale bohužiaľ stretla som sa aj so závistlivými ľuďmi, ktorý závidia iným ešte aj nos medzi očami. Našťastie
u nás ich nieje veľa asi tak 4-5 zo 120 takže sa to dá :)

katka...

Leene, trochu ma prekvapuje, ze aj na VS mas taketo problemy. Tam su predsa rozni ludia a urcite su tam aj taki, co tam prisli v prvom rade za vzdelanim. Skus si najst priatelov medzi nimi. Ja som sa na VS nestretla s tym, ze by sa niekto vysmieval alebo zavidel tym, co maju same Acka. Skor boli outsideri ti flakaci, ktori nikdy nic nevedeli a nechodili na prednasky a len zhanali poznamky. Kazdopadne skus sa zamysliet aj trosku nad sebou, ci niekde nerobis chybu vo vztahu k ludom. Ci neposobis odmerane alebo nepriatelsky. Skus si najst skupinku ludi co maju rovnake zivotne hodnoty ako ty napr. tu prirodu, urcite sa taki najdu. My sme na skole mali turisticky kruzok. U vas nie je nieco take?

jajkafr

leene
u niektorých ľudí ide možno o slepú závisť. Si proste lepšia ako sú oni. A ľudia sú neskutočne závistlivý. Stačí ak sa na teba "krajšie" pozrie vyučujúci a už ťa označia ako podlizovačku. Stačí ak vieš na každej hodine zareagovať na zopár a z písomiek máš prevažne 1 alebo na vysokej A tak si bifľoška. Nedajbože, že ťa profesor vyberie na konferenciu, na ktorej úspešne obsadíš jedno z 1. troch miest a už si namyslená hoci si sa nezmenila ani minimálne v svojom správaní.
Ja poznám v svojom okolí 2 typy ľudí. Jedny sú tí, ktorí ťa poznajú iba vtedy keď potrebujú od teba vysvetliť niečo čomu nerozumejú alebo ofotiť poznámky, ktoré nemajú napísané lebo neboli na prednáške a druhí sú tí ozajstní priatelia, ktorí ťa podržia v každej situácii.
Skús si nájsť v triede nejakú spriaznenú dušu, určite nie sú v ročníku len ľudia, ktoré sú proti tebe. Tiež sa dívaj na svet trošku inač. Skús byť viac optimistka. Podľa toho ako si písala život v škole bol pre teba utrpením. Ale nie každý je taký. Nepozeraj na všetkých ľudí ako na zlých, ako na tých, ktorí ti chcú ublížiť. Pozeraj na ľudí ako na tých, ktorí ti chcú pomôcť, ktorí sa chcú s tebou porozprávať, zabaviť sa.
Navyše si jedinečná osobnosť. Teš sa aspoň z toho, že si našla to čo ťa baví. Koľko ľudí by chcelo mať vynikajúce študijné výsledky a nedarí sa im to. Skončíš vysokú školu a s väčšinou ľudí na nej sa už nikdy nestretneš. Ak si nevieš nájsť s nimi spoločnú reč tak to nerieš... kašli na nich doštuduj a budeš robiť to čo ťa bude baviť a napĺňať.
Čo sa týka tých okuliarov... Takmer každý študent nosí okuliare, pretože to je bohužiaľ nevyhnutné pri takom namáhaní zraku ten zrak sa zhorší či sa to tomu človeku páči alebo nie. A v dnešnej dobe sú okuliare navyše krásnym módnym doplnkom a ich nositeľa robia výnimočným. Keby si len vedela koľko ľudí najmä mladých dievčat by chcelo mať okuliare aj keď ich nepotrebuje. A navyše dnes je taký obrovský výber okuliarových rámov, že je až problém vybrať si. Alebo keď ti až tak veľmi prekážajú môžeš prejsť na kontaktné šošovky ako sa to tu už písalo.
Ja osobne sa držím hesla: Ak chceš niečo zmeniť začni od seba. Skús nad sebou porozmýšľať... Možno ty sama robíš niekde chybu keď si nevieš nájsť priateľov. Nikto z tohto fóra ťa nepozná, preto tu nedostaneš nejakú 100% odpoveď na tvoj problém. Kto by ti vedel určite pomôcť je nejaká tvoja kamoška, ktorá ťa pozná a ktorá by ti do oči vedela povedať kde robíš chybu a čo by si možno mohla zmeniť.
Držím ti palčeky

sunie

tiez si myslim ze ako sa vnimas ty tak ta vnimaju aj ostatni. ale neverim ze si si nenasla ziadnych kamaratov, vzdy sa v triedach predsa tvoria skupinky z kazdej kategorie.
je tazke ked si v niecom lepsia ako zvysok a vytrcas z radu ako sa hovori, ale ty si ich nevsimaj a chod svojou cestou. len cas ukaze kam to dotiahnes ty a kam ti co sa ti vysmievaju a robia ti zle, lebo casto sa to otoci a zivot im to mozno vrati aj s urokmi.

alzbee

leene: neber to prosim v zlom, ale pamatam si, ako nam raz este na zakladnej ucitelka povedala, ze ked sa s niekym nebavi cela trieda, tak zrejme nie je problem v celej triede, ale v tom cloveku...ja viem, ze ludia dokazu byt neskutocne svine-hlavne, ked su este pubertiaci, ale nechce sa mi verit, ze by od najnizsieho az po najvyssi stupen skoly boli len sami hajzli..nie je nahodou chyba v tebe? uz len tym, ako sa sama na seba divas tak mas automaticky pocit, ze sa tak na teba divaju aj ostatni? skus zmenit pohlad na seba, mat sa trosku rada, nebyt negativistka, ked sa da, tak sa aj nejak skraslit-napr. okuliare vymenit za sosovky, zmenit uces a podobne (ale robit to v takej miere, aby si sa citila ty sama dobre) a verim, ze aj ostatni zmenia pohlad na teba. Mam spoluziaka, ktory mi neustale vypisoval, ako ho nema nitko rad, ako aj na skole nanho kazdy kaslal...bolo mi ho luto, snazila som sa ho utesit, ale cim viac som ho spoznavala, tym viac som chapala, ze preco ho vlastne mnohi nemaju radi. Je totizto strasny negativista, ktory sa len lutuje a nic nerobi preto, aby sa to zmenilo...takze drzim ti palce a v prvom rade zacni od seba, pretoze ostatnych nezmenis-moze iba zmenit ich pohlad na teba.

doubledog

ja co si tak vsimam v okoli, tak sa to casto neskor otoci
a ludia ako ty su uspesni, schopni, maju sice maly, ale o to blizsi okruh priatelov a funkcne rodiny
asi preto, ze to v mladosti nezazili, tak si to vazia a viac pre to robia

viem, ze ti teraz neni prijemne, ale nebud zbytocne pesimistka

ShaulaThalit

Ja nemam celkom rovnaky problem, ale podobny...
Nie som oblubena nikde, nebola som ani v skolke, ani na ZS a nie som oblubena ani teraz na strednej. Vnimaju ma ako keby som bola niekto iny. Nerozpravaju sa so mnou velmi, maju respekt predo mnou mi nieco povedat, avsak za chrbtom ma ohovaraju hlupo. U profesorov som oblubena, co v nich evokuje to, ze sa vtieram, atd atd. Pritom sa snazim byt len seriozna a to co slubim aj dodrzim, plnim si povinnosti, narozdiel od nich...
Na zakladnej skole ma spoluziaci terorizovali, pretoze som chora na depresie a liecim sa. Pokrikovali po mne, ze som psychoska, ze nie som normalna a ze som samovrah, kedze som sa o to pokusila uz a skoncila som v nemocnici...
Je tazke odolovat tymto naporom, pretoze psychika je neskutocne krehka. Ty vsak mas svoj zivot, ucis sa skvele, si zodpovedna mlada uspesna zena. Dotiahnes to daleko, dosiahnes cokolvek s tvojou volou. Mas sancu si vybudovat karieru, zazemie, postavenie... to vsetko mozes...

ShaulaThalit

Ja nemam celkom rovnaky problem, ale podobny...
Nie som oblubena nikde, nebola som ani v skolke, ani na ZS a nie som oblubena ani teraz na strednej. Vnimaju ma ako keby som bola niekto iny. Nerozpravaju sa so mnou velmi, maju respekt predo mnou mi nieco povedat, avsak za chrbtom ma ohovaraju hlupo. U profesorov som oblubena, co v nich evokuje to, ze sa vtieram, atd atd. Pritom sa snazim byt len seriozna a to co slubim aj dodrzim, plnim si povinnosti, narozdiel od nich...
Na zakladnej skole ma spoluziaci terorizovali, pretoze som chora na depresie a liecim sa. Pokrikovali po mne, ze som psychoska, ze nie som normalna a ze som samovrah, kedze som sa o to pokusila uz a skoncila som v nemocnici...
Je tazke odolovat tymto naporom, pretoze psychika je neskutocne krehka. Ty vsak mas svoj zivot, ucis sa skvele, si zodpovedna mlada uspesna zena. Dotiahnes to daleko, dosiahnes cokolvek s tvojou volou. Mas sancu si vybudovat karieru, zazemie, postavenie... to vsetko mozes...