Čo znamena klapka na telefonnom čisle?

aknitka

ano pokiaľ sú v tej lokalite 8 miestne čísla tak je to tak. ja si naposledy pamätám, že 8 miestne čísla boli len s predvoľbou 02 (Bratislava) zvyšok SR mal 7 miestne. ale asi sa to už teda zmenilo.

lili_

Ano presne toto som chcela vedieť :-) či je to posledne trojčislie. Takže mam čislo napr: 033 64122 xxx a xxx to je ta klapka napr na očne. A potom to iste 033 64122 nnn a to nnn je klapka napr na ušne, je to tak?

aknitka

ešte by to mohlo znamenať, že je to posledné trojčíslie v telefónnom čísle. niektoré veľké spoločnosti to tak majú, že všetky čísla sa začínujú napr. 4145XXX a namiesto tých XXX doplníš tú klapku.

[zruseny8]

pokusim sa to vysvetlit takto. mas jednu spolocnoost ci uz nejaku tovaren, nemocnicu alebo nieco podobne a v ramci tej spolocnosti su zapojene telefony. aby sa predislo vytacaniu dlhyyych cisel boli vymyslene prave tieto klapky, ktore vam setria cas. vytukate nejake trojcislie a dovolate sa k urcitemu cloveku. ale tieto klapky funguju len v ramci tej spolocnosti. ked vola niekto "zvonka" tak musi vytukat to dlhee cislo, ktore ma prideleny dany telefon. tam sa klapky nepouzivaju. napriklad ako alzbee povedala, volala z vratnice ocovi pomocou klapky. vratnica sa nachadza v spolocnosti, oco bol v praci tak sa dovolala..dufam ze si to pochopila

lili_

No lenže ono je to aj keď pozeram na internete nejake čislo, tak aj pri tom je napísane, že klapka napr 321. a praveže aj na tej vratnici mi povedala, že dajte klapku 202 a ja krava som sa neopýtala čo je ta klapka. /reto by som to chcela vedieť.

alzbee

Ja si pamatam, ze ked som volala otcovi do roboty, tak som sa vzdy dovolala na vratnicu a tam som povedala, ze prosim si k telefonu (vymyslim si) Janka Hraska-klapka 332...a oni ma prepojili na to miesto, kde otec pracuje. Cize ja to chapem tak, ze ked sa nabuduce dovolas na vratnicu, tak povies cislo tej klapky a oni ta prepoja do danej ambulancie..