Neprestavajuci kasel

Príspevok v téme: Neprestavajuci kasel
boriso11

Ahojte. Moja priatelka ma už asi týžden neprestavajuci suchší kašel. No problem je v tom že ju neboli hrdlo, nema teplotu, nie je prechlanuta. Len ju trochu drazdy (doslova stegli alebo svrbí uplne dolu v hradle. (pod ohrizkom) a to ju nuti kaslat. kasel nie je daky hrozny ale kasle "stale" (iba ked spi nekasne) Skusali sme vsetky caje, cibulu, med, kvapky na kasel, sirup, tablety.... bez výsledku. A navyse ked sme boli u lekara povedal ze by jej dal len to iste co ma aj doma... a na zaver dodal... Nemožeš už kaslat! pluca to už nezvladaju! A je neviem ako by som jej pomohol...

Fofa

A možno jej povedali, že má atopiský kašeľ, treba zmeniť vzduch napr. výlet do vyššie položených hôr.

Odporučam urobiť upravy v spálni, vlhkosť vzduchu sa da ovplivnit a môžeš vymeniť tapety, koberce, závesy, plátené rolety, voňavé vecičky alebo staré stierky za ekologické na báze ilu, je to novinka práve pre svoje dobré vlastnosti.

Fofa

jajkafr

boriso
neviem na čo čakáte.... utekajte okamžite k pľúcnej nech spraví spirometriu a nasadí adekvátnu liečbu... keď sa začne priateľka dusiť tak, že jej budeš volať sanitku lebo sa nebude môcť nadýchnuť bude už neskoro

boriso11

Ja mam pocit ze tu je kasel len nasledok niecoho ineho... ci priedusky alebo mandle neviem. Skusali sme aj kodein ale nic. Nic ju v hrdle neboli len ju stegoli a to ju drazdi na kasel. Nasadila aj penicilin. V praci sa to zacalo zlepsovat(kasel ustupoval, vykasliavala hlieny a pod...) ked prisla domov nastala rovnaka situacia so steklením v hrdle a zasa sme prekaslali celučičku noc...

RNG

femka, ten recept s cibulou viedol lekarov k tomu aby tam nasli ucinnu latku a tou je najma bioflavonid Quercitin.
Na alergie vzdusneho povodu preto Quercitin(3x500 mg) odporucaju ako najucinnejsi, hlavne v spojeni s Bromelainom(2x600+ GDU) a vitaminom C(niekolko gramov rozdelene pocas dna) .
Inac mam to aj osobne vyskusane na viacerych ludoch

jajkafr

farmaceutka
ja som zase mala bronchitídu a počas nej astmatické záchvaty, a keď som nedostala typický záchvat kedy som nemohla dýchať tak som dostala záchvat kašľu, ktorý trval neskutočne dlho, taktiež som mala sťažené dýchanie asi po mesiaci medzitým som ležala aj v nemocnici kde mi nepomohli lebo mi zisťovali či nemám čierny kašeľ a na astmu ani nepomysleli...
Potom som sa dostala k pneumológovi a po spirometrii bol jasný záver astma bronchiale. Hneď mi nasadili inhalačné kortikosteroidy a bronchodilatanty, tiež antihistaminiká. V akútnej fáze keď som mala tie záchvaty som si nemohla ani dlhšie pospať lebo keď som vzala lieky neskôr ako obvikle dostala som záchvat. A až časom keď som mala aj na liečbe stále sťažené dýchanie a občasné záchvaty mi nasadili ešte Singulair, ale po dlhšom užívaní som mala nežiadúce účinky tak mi ho lekár zmenil na Accolate.
Ale pri astme kedy nie sú záchvaty, ale pacient má len sťažené dýchanie, alebo sa astma potvrdí spirometricky a pacient je takmer bez príznakov a tiež pri ľahkej astme sa nasadí len antileukotrién čo je Singulair alebo Accolate.

farmaceutka1

jajkafr, moja sestra je tiez astmaticka a zacinala Singulairom, mala len tzv. kaslavu astmu, kedy kaslala neustale, az sa nemohla pohnut ani o centimeter, lebo vzdy dostala zachvat drazdiveho kasla. Kedze nemala zachvaty dychavice, ani obstrukciu v prieduskach, bronchodilatanty boli zbytocne. Ventolin mala, ale pri tych zachvatoch nepomahal. Po troch tabletkach Singulairu kasel zazracne vymizol. Po par mesiacoch sa stav zhorsil, nasadili jej kortikoidy, ale Singulair uziva nadalej.

jajkafr

a inak ten domáci recept čo píše femka s tou cibuľou je tiež dobrý mne to robievala mamka keď som bola chorá ako dieťa, ale neviem či to tvojom prípade zaberie.

jajkafr

boriso
ak skúste v lekárni kúpiť nejaký sirup od kašľu. Ak je ten kašeľ suchý len dráždi bez vykašliavania hlienu bolo by dobré kúpiť nejaké tabletky na utlmenia kašľa dobrý je napr. Kodein ale ten je len na predpis. Ak je to kašeľ pri ktorom vykašliava hlieny, alebo cíti ako sa jej pri kašli hlieny odlepujú z priedušiek bolo by dobré užívať nejaké mukolytikum alebo expektorans na voľný predaj je napr. dobrý Bromexin, Mukosolvan alebo Ambrobene ale sirupy. Aspoň mne osobne tabletky na vykašliavanie nezaberajú sirupy sú lepšie. A tiež je potrebné veľa piť, aby bol hlien menej hustý a ľahšie sa vykašliaval.
Ale aj tak by som to riešila návštevou pneumológa lebo ako bolo spomínané už nižšie môže ísť o astmu. A je lepšie ak sa to podchytí teraz keď sa to prejavuje kašľom, ako potom neskôr keď to prejde do astmatických záchvatov počas ktorých človek nemôže dýchať

femka

Ahoj ...nám najviac zaberá šťava z cibule na akykoľvek druh kašľa. Nakrájaš cibuľu zasypeš cukrom a šťavu piješ ...