Neprestavajuci kasel

Príspevok v téme: Neprestavajuci kasel
boriso11

Ahojte. Moja priatelka ma už asi týžden neprestavajuci suchší kašel. No problem je v tom že ju neboli hrdlo, nema teplotu, nie je prechlanuta. Len ju trochu drazdy (doslova stegli alebo svrbí uplne dolu v hradle. (pod ohrizkom) a to ju nuti kaslat. kasel nie je daky hrozny ale kasle "stale" (iba ked spi nekasne) Skusali sme vsetky caje, cibulu, med, kvapky na kasel, sirup, tablety.... bez výsledku. A navyse ked sme boli u lekara povedal ze by jej dal len to iste co ma aj doma... a na zaver dodal... Nemožeš už kaslat! pluca to už nezvladaju! A je neviem ako by som jej pomohol...

RNG

na alergie su prirodne antialergenika(quercitin, vitamin C, Bromelain, serrapaptase)
Na plucne nakazy odhlienovace ako oreganovy olej a MAC.
Normalne drobne chlpky sprostredkuju odhlienovanie z pluz a priedusiek, ale pri zapaloch je tento mechanizmus posuvania zastaveny.
Oreganovy olej zmierni/zastavi zapal a cinnost tych chlpkov(ciliae) sa obnovi a zacnu z cloveka naraz vychadzat kvanta stareho hlienu

lalalalaaaax

ahoj, ja mam suchy kasel uz 3 tyzdne a nic proste uz ma bolia pluca z toho brucho ako namaham svaly...pomoze jedine ak pojde na plucne ( ja som to uz absolvovala) tam jej daju sirup taky co je na predpis....a to jej uz pomoze...drzte sa...

Peto T

Mohol by pomôcť vitamín C v trochu vyšších dávkach (aj 3g denne), v kombinácii s quercetínom (aj 400mg denne). Zlepšujú bronchiálnu odozvu, zmierňujú vplyv histamínu. Ak by šlo o infekciu, tak pomôže prirodzenej imunite zvládnuť to.

Užíva sa rozdelené do viacerých dávok počas dňa, najlepšie s každým jedlom. Po celý deň treba veľa piť. Nevhodné sú prípravky s umelými farbivami, sladidlami, príchuťami. Dobrá je napríklad čistá prášková kyselina askorbová (Vitar, alebo v DM drogérii) alebo ešte lepšie minerálny askorbát (dá sa objednať, napr. u Damiana - badatel.sk). Rozmieša sa v obľúbenom nápoji a postupne popíja. Malá čajová lyžička má cca 2 gramy.

Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa a medi.

jajkafr

faramaceutka
ja som astmatička, ale ja som mala na začiatku strašne záchvaty píšem to ako sa liečba začala u mňa. Mne dal lekár Singulair až pred pár rokmi keď som mala astmu zhoršenú a len samotné bronchodilatanty a kortikoidy mi nezaberali.
A viem, že bronchodilatanty sa podávajú aj pri silnej obštrukčnej bronchitíde kedy je potrebné priedušky rozšíriť. Ale ako píšeš je to len symptomatická liečba no a vlastne u astmy je celkovo len symptomatická liečba potláčajú sa príznaky alergie antihistaminikami, zápal kortioidmi a rozširujú sa priedušky podávaním brochodilatantov

farmaceutka1

Singulair a Accolate su najslabsie antiastmatika, prva volba pri lahkej astme.
Kortikoidy sa nasadzuju az neskor, pokial je stav takyto lahky.
Pre ich vyssiu cenu vsak lekari castejsie nasadzuju prave bronchodilatancia ako prve, ale tie iba potlacaju priznaky, neriesia podstatu alergickeho zapalu v prieduskach!
Ide aj o to, na akeho lekara cloevk natrafi.

jajkafr

boriso
farmaceutka má pravdu okrem zyrtecu sú v lekárni aj iné antihistaminika na voľný predaj na 100% dostať tiež Claritine
farmaceutka
ale Singulair je antileukotrién ja by som v tomto štádiu nasadila možno Ventolin, Berodual, Berotec... alebo niečo podobné pneumológ nasadí možno bronchodilatant v kombinácii s kortikoidmi a neskôr možno prejde na Singulair alebo Accolate