Pitná voda z vodovodu

kosa

AdamKrt,

netaraj hluposti.

Poznam system v Nemecku, a kazdy kto si to mohol ci moze dovolit vodu kupuje vo velkom.

A vodu mi davali zelezitu a bola super ( domaci pramen).

ale aj tak rodina bola zasobovana vodov z obchodu.

AdamKrt

RNG:

OK, mas pravdu. Nikto netvrdi, ze je proti lepsej vode.

No, ale co s tym narobime ? Nic...
Ano, ak by si aj poriesil vodu, je tu vzduch, rozne splodiny, ziarenia, potraviny atd.

Vies napr. kolko konzervantov je v potravinach ? Co biologicka bezpecnost roznych geneticky modifikovanych potravin ? Co hnojiva ? Kvalita pody ? co zamorenie vzduchom, mikrovlnami, elektromagnetickym smogom, vyrub pralesov atd. Vsetko so vsetkym suvisi.

Preto sa opytam - mas na tu vodu nejake konkrente, lahke, jednoduche a lacne riesenie pouzitelne pre ludi ? Filozofovat sa tu da do nekonecna... :)
----
RNG: ano, rozbory vody sa bezne davaju robit. Ale aj ked ho urobis, neznamena to, ze za tyzden sa nieco nemoze zmenit, nejaky priesak atd. Teda, keby mal clovek vlastny zdroj vody, ako studnu a podobne. Kvalita je teda premenliva urcite aj z vodovodu.

Mas teda nejake riesenie ?

RNG

inac na www.google.sk saom nasiel 53 roznych ustavov a podnikov na slovensku, co robi rozbory a aj inac sa zaobera rozne vodou, uvadzam napr tento
www.aqua-trade.sk alebo bratislavsky
www.azet.sk
Tam ti prislusni odbornici, vodari, mozu urobit aj rozbory, poskytnut rozne informacie a tiez vysvetlit, preco sa pouzivaju RO filtre na zlepsenie kvality vody
Dufam, ze priamo odbornikom a profesionalom z vodohospodarstva uveris skor, ako mne "laikovi"

RNG

tema je o vode , cistotach necistotach filtrovani a podobne.
Aj ja som sa dal z nej odviezt, prepacte.
Na rozne uvahy a filozofovanie su ine temy, alebo ked nie su moze ich ktokolvek otvorit.

Ak tie nerelevantne k tejto teme prispevky budu vymnazane administratorom, zlepsi to uroven tejto temy.

A stale si stojim za tym, ze cistejsia voda je lepsia a v buducnosti, ked sa meprestane zem coraz viac zamorovat, nebude nam stacit doterajsi system filtracie(podla niektorych lekarov nestaci ani teraz) a ludia budu must prejst z pieskovych filtrov na destilaciu alebo molekularne filtre(reverzna osmoza)

To nakoniec nie je nic noveho, su uz krajiny, kde vsetka pitna voda sa ziskava reverznou osmozou vo velkom

AdamKrt

RNG:

myslis si, ze kopec dochodcov chce do dochodku ? Figu borovu. Firmy ich jednoducho pustia, lebo maju mladsich a nepotrebuju traslavych dedkov a babky, co maju zdravotne problemy. Aj mladsich sa zbavuju. Prepusta sa, znizuju sa platy atd.

Dochodcovia si tak maximalne privyrobia ako vratnici /zas hovorim vseobecne.../. A kazdy nema svoju firmu.

RNG: Ty si tu vystupujes, akoze u Teba je to takto a hentak. Ano, je to tak. U Teba. Ale u vela ludi je situacia uplne ina, tak to skus pochopit...

AdamKrt

RNG:

robitm v IT oblasti a viem si poskladat pocitac, urobit mu servis, instalaciu, siete, zabezpecnie, servis a opravu aj jeho jednotlivych komponentov, vselico rozchodit a prebrat k zivotu. Ale chapem tie, ze nie kazdy, kto ma pocitac si nieco take vie urobit sam.

Podobne je to aj s automechanikom, ze ini ludia si davaju auta do servisu, ale automechanik si vie to svoje opravit aj sam. Podobne s lekarmi...

Ked hovorim, ze tu ludia nie su chemici, bolo to samozrejmy myslene vo vseobecnosti.

Ono tu moze zacat pisat, nejaky lekas so znalosami na geneticke klonovanie a kybernetiku, co si povie, ze naco sa trapit v tele. Zostroji si umele telo, vyoperuje mozog a vuala je z neho cyborg. No a potom tu bude pisat, ze preco si to neurobime tiez.

Pochop, ze ludia zvacsa na to nemaju vybavenie a nestuduju chemiu /okrem Teba, ci Tvojej rodiny/. A tak nevedia urobit rozbot, nevedia urobit vselico.

A vies kolko je ludi vo svete a na internete, co tvrdia, ze hento je dobre, tamto je dobre ? Normalny clovek tu ma maly slovensky plat, je tu kriza, prepustanie a ma ine problemy nez vodu o ktoru sa maju stara ini odbornici. Takze aj ke v nej problem, tak je zbytocne ho smerovat tu, ale obratit sa na odbornikov, nech s tym nieco robia.

Alebo mas nejaky recept, ze si hodim napr. sodu bikarbonu prevarenu s octom a kuskom prasku do peciva + zivocisne uhlie, necham vybublat a ono to do seba naviaze vsetky necistoty ?
----
Inak, zamyslal si sa nad tym, co vsetko dychame ? Tie splodiny co si popisoval, sa z ovzdusia dostavaju do vody. Cize je to aj vo vzduchu a ten dychame. Co tak filter na vzduch a kyslikova maska ?

Co napr. mikrovlnne vysielace co su okolo ? Bezdrotovy internet, mobilne telefony ? Vsetko je skodlive.

To je najlepsie, postavit si vlastnu raketu a dat Zemi adie a ist osidlovat juznu Venusu a tam si vytvorit vlastny nezamoreny ekopriestor.
---------
Inak co sa nezamestnas ako konzultant pre vodarenske spolocnosti, pripdne na ministertve, co ma nad nimi dohlad ?

Nechapem Tvoju aktivitu. Teda viem, o co sa snazis a kvitujem to, ale v podstate hovoris, ze vsetko je nezdrave. V com mas sice pravdu, ale to situaciu globalne neporiesi.

Ci mas nejake konkretne riesenie ? Ak ano, hned Ti mozem vymenovat niekolko proti, preco to nebude fungovat, lebo existuje X premennych :)

RNG

Co sa tyka dochodku, ja sa don nijako nechystam.
Pokial je clovek schopny, mal by byt cinorody. Moj otec vypomahal v uceni aj hlboko v sedemdesiatke, moja mama mala dokonca 1/2 roka pracu v banke, ked mala 84 rokov(ucila "mladsie "=patdesiatnicky zapadny system uctovnictva(=podvojne zapisovanie sa to tusim nazyva) a zaroven robila hlavnu pokladnicku v Statnej banke,po pade komunizmu, ked banky zacali medzinarodne operacie.
Aj pri navstevach tu, v USA, otec sa mi snazil zakazdym vo firme pomahat, lebo nie vzdy som si mohol dovolit sa im celkom venovat a ked chcel byt so mnou, musel byt v mojom podniku a nijak nechcel zabijat cas, tak si vzdy nasiel, nejaku uzitocnu pracu.
Napriklad kontrolu kvality a podobne.

RNG

adam, hovor za seba.
Moja zena je promovana chemicka a ja som sa s nou zoznamil tak, ze som je pomahal ako,poradca v jej diplomovej praci. Dodnes tvrdi, ze moje znalosti v chemii su vyssie, ako jej.
Ja som sa totiz zaoberal s chemiou od mojej utlej mladosti a napr k 9 narodeninam mi dal otec knihu od Votocka, Anorganicka chemia, vysokoskolsku ucebnicu,na piad hrubu, ktoru som za 2 roky "zhltol" a vedomosti z tak mladeho veku su najtrvacnejsie.
Takze aj ked nie som profesinal vodar, jednoduche rozbory viem prevadzat a charts(tabulky) viem interpretovat.
Nakoniec, ked ti jasne napisu, coho kolko tam je, kazdy gramotny clovek by to mal porozumet, hlavne ked to porovnaju s normami na dovolene mnozstva.

AdamKrt

Lenze polozte si otazku. Kedby bolo aj vsetci ludia zdravi a mali sa dozit vysokeho veku, co za X rokov bude s dochodkovy systemom ? Ved tu bude pomaly viac dochodcov ako pracujucich. Aby sme sa vsetci netlaciti u kontajnerov. To nam to zdravie bude treba.