Vianocny stromcek

Príspevok v téme: Vianocny stromcek
Elwine

Dnes ma tak napadlo, ze za 2 mesiace uz mame zas "na krku" vianoce..:) a vzhladom na to, ze moj mozog uz pomaly zacinaju masirovat obchodne retazce svojim vianocnym tovarom, tak mi myslienky zasli az k vianocnemu stromceku.

Mate nejaky tip na dekoraciu? Do akych farieb ho zvyknete zdobit? Ja preferujem zlato cervenu, pripadne zlatu so slamenymi doplnkami... Ale chcela by som zmenu..:)

zuzic

mno my mavame tiez len umely stromcek. neviem ja som zvyknuta a paci sa mi zas si neviem predstavit ze by som mala zivy...a otec vzdy hovori ze zivemu sa nic nevyrovna ale ja s mamkou sme za umely:) kedze nemam cuch tak mi je uprimne jedno ci vonia alebo nie:)
titi: pernicky??? milujem pernicky a zvlast ozdobene mnam:) ako to ze som si ich nevsimla...

titi...

Jaj ešte ma to napadlo,včera som bola v Hypernove,som si všimla,že čo predávali vianočné perníčky /aj moje deti ľubia/je na nich taká biela aj ružová poleva ozdobené s malými cukríčkami už pomali nie su.Pred mesiacom z toho bola celá paleta vypožená,teraz len dva kartony.Možno do decembra budu dávno vypredané.O krémových figurkach ani nehovorím niekde maju ich za 150sk,pritom v Tesce mali vypísané akcia a vyšlo to na 180sk.Samozrejme ešte som si nekupila.Kde sa takto dostaneme?Po novom roku budu predávať hned všeličo na Valentína a na Veľkonoce?Už všetky sviatky stratia svoj význam.Nie?

titi...

Ked som bola malá dlho sme mali živý stromček.Ked som začala robiť hned som si kupila umelý.Potom v roku 1992 som sa vydala a zmenilo sa to.Môj muž ani za svet nechce umelý.Každý rok si zaobstará živý.Zo začiatku sme mali borovicu,no pár rokov len Normandia.Ten nepopadá.Máme to pri okne v obývačke,tam je aj radiátor.Mávame to približne do 15-ho januára niekedy aj viac.Stále hovorím su aj umelé pekné,no on ani počuť o tom nechce.Ked má ušetrené peniaze tak je schopný kupiť aj z toho.Pritom už aj svokrovci maju len umelý.Ináč z jednej strany má pravdu,je to ozaj čaro Vianoc,tá vôna!!!Už aj tento pripomenul,nech nešpekulujeme,donesie živý zas.

dobra vila

No...my mame tiez umely stromcek, aj ked si viem predstavit vonu toho ziveho, aj v tej voni je caro vianoc.
Ale my mame napriklad ten nas umely uz 11 rokov a este tu aj peknych par rockov bude. Je velmi pekny husty, taky ten filmovy stromcek, preto sa mi stale pacil :P. V zivom som take dobre huste este nevidela, aspon nie v mojom meste... A vlastne...tych zivych stromcekov, ktore sa vytnu kvoli vianociam a odhodia, mi bolo stale luto :(

Denz

vevericka- uhlie nieee:)
ale v podstate s tebou suhlasim:))
a asi aj napisem hore...nech tie umele rozdaju romskym skupinam:)))
Ci?:))))

vevericka

no tak samozrejme je nieco ine ak niekto niekde len tak vyrube strom..to nie..a mam na mysli naozaj tie plantazove, idem kupim krase vonavu jedlicku normadsku,
pri vyrobe umelych stromcekov sa spotrebuje vela energie, pri ktorej vyrobe sa zvacsa spali vela uhlia a to vieme kam vedie..nepatrim k zelenym ani ku sprostym GP, ale v tomto som za plantazne pestovane zive stromceky:)

Denz

vevericka- ale ten odpad sa opat spracuje:))
a umely nekupujes predsa kazdy rok:)
a mali by sa dat do kazdej romskej osady....zachranilo by sa nespocetne mnozstvo stromov:))))

vevericka

mirka preco len umely????je dokazane (napokon), ze umele su este horsie pre ekologiu ako zive..nakolko zive sa zacali pestovat len za tymto ucelom, nez vyrastu na plantazi vyrobia vela kyslika a ked skoncia vianoce, stanu sa drevotrieskou a znova sa spracuju, kdezto pri umelom sa pri vyrobe aj pri recyklacii vyrobi velka cast odpadov

mirka66

A mne sa zase páči krásny hustý zelený (určite len umelý!!!) stromček so slamenými a drevenými ozdobami, slamená reťaž a nech pekne visí z drevených trámov na dome :-)

zuzic

jajka ta je velmi zlatucka:D no mne sa strasne pacila ta minulorocna vianoce salala:D som taky sibnutejsi typ takze pre mna ako stvorena:) no ta tato rok ahoj kikus sa mi moc nelubi...