Aku značku notebooku odporučate?

Giovanni

AdamKrt to je vies take ze co odide skor zdroj,alebo baterka?podla mna baterka...ceny su cca take iste...+ -,samozrejme su aj väcsie rozdieli o to ide co a kde pozerame:D uz vela OTckujeme :D takze k teme S5 Dellom ako som spominal nic nepokazis:)len s velkym LCD sa lepsie pracuje,aj ked dakto sa obava ze odide zdroj,nazory su tu rozne :) takze hadam si daky book vyberes.Popripade hod nam sem linky ake sa ti pacia a pomozeme vybrat ten najlepsi:)

AdamKrt

Ano, ked zdroj odide, tak si mozes kupit novy. Pozri si vsak, kolko stoja nove slusne zdroje o takom vykone co potrebujes a zistis, ze ked to uz bude pokazene, tak cena zdroja bude dost vysoka k zostatkovej cene stareho notebooku. Naviac, ak odide zdroj, casto so sebou moze zobrat aj nieco ine...

Giovanni

diky za ujasnenie,niak som to nikde ani nepocul a ani necital ze pri velkych obrazovkach odchadzaju zdroje a vyrobca zdrojov nevie zareagovat?ze spravi poriadne zdroje?aj ked na ukor velkosti a hmotnosti,aj ked dnes je vsetko "mini"IN.Prave vcera som cital daco o AsusG71V ze ma extremne maly zdroj,takze pravdepodobnost je väcsia ze odide...budem to sledovat a hadam zapocujem sa viac o tom :)ale tak ten zdroj nie je az taky problem...odide kupy sa silnejsia fici dalej book

AdamKrt

Giovanni Dnes 18:09:

tykalo sa to vseobecne 17" LCD u notebookov vsetkych typov. To LCD je dost velky zrut a oni napajaju notebook z adapterov, ktore nestihaju. Vacsi pocet notebookov s vacsou obrazovkou bolo vraj niekolkokrat opravovanych a maju castejsi vyskyt poruch, co sa tyka prave napajania s LCD.

Ono to neni vyrobna vada, pretoze ono je to asi tak dimenzovane, ze to vydrzi zhruba tak do konca zaruky, cast z nich ma vsak dokonca problem uz po roku.

Problem je v tom, ze tie adaptery napajacie byvaju trochu poddimenzovane. Cize neni ani tak problem v notebooku, ako v samotnom adapteri. Adapter nevyraba ten isty vyrobca, objednavaju sa vo velkom niekde vacsinou. Proste, ked to funguje, tak ho tam pribalia. No a ak sa poskodi adapter, tak zoberie so sebou aj nieco ine.

Samozrejme, moze si clovek potom kupit za ine peniaze nejaky silnejsi adapter, lepsi, ak taky vobec zozenie, ale uz nie original od vyrobcu...

Inak, da sa to aj overit merakmi, aku ma notebook spotrebu a pozriet si, aky silny/slaby ma napajaci zdroj. Narazit na kvalitne zdroje dnes neni vobec lahke.

aknitka

giovanni áno je to tak. u tak veľkých displejov to tak zvykne byť. konkrétne odchádza časť displeja - súčiastka, ktorá zabezpečuje podsvietenie (invertor). obraz tam je, ale pre nefunkčné podsvietenie ho takmer nevidieť. bolo to napr. u značky fujitsu-siemens. ak sa to vyskytlo u nejakej modelovej rady tak už celá rada mala problém (reťazovo). neplatí to paušálne, veľký displej = problém, ale zvykne sa to stávať. okrem toho u veľkých notebookov je riziko, že pri prenose sa môže mechanicky poškodiť ohybom (lebo je to veľká "platňa").

Giovanni

AdamKrt napr.na ktorom?daj konkretny priklad,alebo link na tie booky nad 15,4 ktorym odchadzaju zdroje.Nepocul som o tom ze nad 15,4 odchadzaju zdroje,ale rad sa priucim ked to je tak:D ked chce tak odide zroj ci tak ci tak... a kebyze je to vyrobna vada tak vyrobca zdarma vymeni zdroj,obcas sa stane ze odide zdroj ale ze casto to niak neverim.....

AdamKrt

Vacsie displeje ako 15.4" radsej ani nebrat u notebookov. Mavaju totiz poddimenzovane napajacie zdroje a casto ludom odchadzaju...

Giovanni

Inak Acer rada Timeline,vyzera byt celko dobry book LED technologia,vyzdr az 8 hodin,pekny dizajn,nizka vaha a do tych 700€ sa da kupit.Len je to "novinka"takze o dakej spolahlivosti neviem,nemal som ho a ani nikto ho nema s mojich znamych.Ja by som porozmyslal aj on nej,hlavne pre studentov je to dost vyhodne,nemusia hladat zastrcku cez skolsky den.A ked sa book bude vyuzivat namiesto pc,ze nebude casto prenasany len cez sviatky:D tak konstrukcia nehra velku rolu,ak hej volil by som Lenovo.A odporucal by som ti minimum 15,4"obrazovku alebo väcsiu,aby sa ti prijemne pracovalo na nom,ale zas aj vaha vyssia a staci kancelarsky book,ked nebudes hravat hry alebo dake zlozite graficke procesy.Za tu sumu mas dost velky vyber,ale ako vravim s Dellom nic nepokazis :)))