DIEŤA V ŠTIRIDSIATKE , ÁNO ALEBO NIE ??????

femka

a ešte raz zdôrazňujem že je to problém dnešnej doby v ktorej sme každodenne bombardovaný množstvom chemie a umeliny v potravinách ,kozmetike atd....čo nám kazí naše zdravie.Kedysi mohli mať aj starší zdravé deti ale dnes som sa ja osobne nestretla s takým dieťaťom čo by bolo zdravé alebo uplne normálne .....

malaalam

mam sesternicu, jej rodicia maju nad 40 a ide jej z oci nieco take mudre:) je uplne uvedomela a to ma 4 roky, uz teraz vie abecedu, pocitat, uci sa anglicky. Ale aby to niekto nezobral zle, stale je hrava a detska(a nie "ostarok", ci ako to tu bolo napisane):)

femka

V prvom rade chcem sa ospravedlniť každemu kto ma vyšší vek (ja ho mám tiež) nechcela som sa nikoho dotknúť! Ja som len vyjadrila svoj názor a veci čo mám odpozorované.A nemala som na mysli vitalitu alebo aktivitu človeka ale stav jeho vnutorného organizmu.Ja nevravím že to musí byť hned Daw.syndrom (samozrejme aj take riziko tu je)ale určité poškodenie som našla u každého dieťaťa čo má starších rodičov napr. všetky tieto deti majú hyperaktivitu a nejakú formu dizlexie -BOHUZIAL!A pri narodení sa môže zdať dieťa v poriadku pretože tieto problémy sa prejavujú až neskôr.Ale ako vravím treba si len dať organizmus do pôvodného stavu (lebo je zanesený a prekyslený ) a myslím že potom by sa dalo uvažovať nad dieťatkom.

[zruseny1]

959
:D noo tak ja si nemyslim, ze by som bola ostarok :))mam starsich rodicov, ale to neznamena, ze ja teraz mam uvazovat ako babicka
je pravda, davaju si na mna pozor ako na oko v hlave, ale nie som nimi nijak obmedzovana... samozrejme to, ze to plati tak v mojom pripade, neplati automaticky pre kazde takto narodene dieta
nasi su bojazlivi a tvrdohlavi, ale este sa mi nestalo, ze by mi nieco zakazali, rozumnou debatou a vhodnymi argumentami ich dokazem "osalit" :D :) ale nie...
a to ci sa dieta hanbi za rodica alebo nie, je podla mna o jeho vyspelosti, o vychove

usiko

no...praveze som za zivot stretlA DOST DETI, KTORE MALI RODICIA DALEKO PO 30 AJ 40-TKE A boli vynimocne inteligentne...vynimocne......

Fallo

majama- suhlasim a este by som rad dodal,ze rodicia su v takom vaku ovela zrelsi a o dieta sa vedia plne s laskou a potrebou postarat.

majama

to je trosku zavadzajuce ze deti starsich rodicov su dusevne a fyz.zaostalejsie...ano je tu vacsie riziko,ze sa dieta narodi z dmo,dawnov.sy...ale to ostatne je vo vychove....poznam viac deti,ktory rodicia su starsi a napriek tomu maju vyborne vysledky na skolach.takze je to skor subj.pocit...a co sa tyka veku rodicov a tzv.staroby,kazdy ma tolko na kolko sa citi,takze je na rozmyslenie ked davate 50-60 rocnych do stareho zeleza.mnohy tyto su aktivnejsi nez nejaky 40-50 rocny.

martina500

moj znamy ma dieta ktore ma 6 mesiacov a ma 45 rokov.Jeho manzelka ma 38 a vsetko je v poriadku :) drzim palce

959

ja sa tiez pripajam k tejto diskusii. moj osobny nazor je tiez - radsej NIE. ono,ked si to predstavite, ze ak vase dieta dovrsi 18 rokov, vy uz budete mat pomaly 60 na krku. a je pravda, ze vela deti sa pred rovesnikmi hanbi, ze ma takych starych rodicov. deti su dnes krute. cest vynimkam. ale moj postreh z blizkeho okolia je taky, ze deti,ktore mali rodicia po 40-tke su rozumovo take, s prepacenim ostarky. totizto takyto rodicia sa uz velmi boja o neho, strazia ho ako oko v hlave, nikam ho nepustaju. dieta sa pohybuje a vyrasta uz pri starych ludoch a preto aj to zmyslanie je na detsky vek velmi dospelacke. aspon co som ja postrehla. poznam vela ludi,ktori mi sami povedali, ze nie je to dobre ,ked maju starych rodicov, ze to ich zmyslanie im lezie na nervy.
a nakoniec, myslim si, ze teraz,ked uz mate take velke deti a ste pomerne v tom najlepsom veku sa mozete venovat uz iba sami sebe, cestovat, venovat sa zalubam a konickom, na ktore ste doteraz nemali cas.a nepokusali osud. vsak ved mozno cochvila pridu aj vnucata a tym sa potom mozete venovat naplno. to je aspon moj nazor. vy ho mozete mat uplne iny.