Zrýchlený pulz počas choroby

Príspevok v téme: Zrýchlený pulz počas choroby
modrooká

Dneska som bola u lekára.Som prechladnutá.Bolí ma hrdlo,čím dalej tým viac mám nádchu.Všimla som si že mám zrýchlený pulz.Môže to byť od choroby?Viem detský lekár stále hovorí udetí to môže byť,aj pri dospelých?Možno že som to mala aj inokedy,len som si nevšimla ked som bola chorá.Lekár ma počuval fonendoskopom nič mimoriadne nevravel.Vypísal mi antibiotikum,niečo aby som si dala na uvoľnenie hlienu a hotovo.Co vy nato?Podobné skusenosti?

cajik

Ahoj, tiez som na tom podobne, od piatku beriem antibiotika a mam vysoky pulz. Mas este aj ine lieky okrem rovamycinu ?

modrooká

S rovamycinom nemám problém treba dvakrát denne,práve že pre dcéru napisali každých 8 hodín to uýž bereme od štvrtka,lenže vtedy mi tonelobil problém.Od kýchania aj od nádchy už mám medzi100-105.Ako sa mám ukludniť do čerta?Prepáč ale fakt ma nechá trpezlivosť.Vôbec to už nechcem sledovať no ako veľmi to môže vyskoči ešte?

jajkafr

modrooká
ak si chorá a navyše vyčerpaná, pretože si nemôžeš ľahnúť do postele lebo sa musíš starať aj o domácnosť o vyššia je šanca, že budeš mať zrýchlený pulz.
Navyše ak máš teplotu do 38,2°C nie je dobre zbýjať ju. Pretože taká teplota hovorí o tom, že sa organizmus bráni sám proti infekcii. Ak ti stúpne teplota nad 38 potom vezmi Paralen. Rovnako aj u detí. Mne naposledy pomohlo keď som užívala počas antibiotickej liečby aj Paralen hot drink pomáha vypotiť sa.
A tiež nezabudni k antibiotikam nasadiť aj probiotiká, pretože antibiotiká zabíjajú aj črevnú flóru a potom sa to prejavy hnačkami...
Inak antibiotiká si môžeš nastaviť aj tak, že nebudeš musieť vstávať v noci. Prvú tabletku zober hneď ako prídeš od lekárky a potom ďalšiu podľa toho ako chceš lieky brať.

modrooká

horučku zatiaľ nemám lebo ako som pocítila večer,že ma bolí hrdlo,atd tak som si dala Paralen myslela som si že ma to prejde.Deti mám choré tak chcela som zostať fit/smiešne čo/len mi to teraz nevyšlo.Dakujem ti.Ledva čakám kedy môžem konečne do postele,len voľajak ten čas sa neblíži.Aj v noci budem musieť vstávať lebo mám im dávať lieky.V kutiku srdca som to chcela aby mi niekto odpovedal ano.