UZ "NEVIEM" CO MAM ROBIT :-(((

Príspevok v téme: UZ "NEVIEM" CO MAM ROBIT :-(((
ROSALLIA

Ani neviem kde mam zacat snad by som Vas hned na zaciatku poprosila aby ste mi napisali uprimne co by ste na mojom mieste robili ...
Cize .... Mam 26 rokov a som sikovna,mila myslim ze dost inteligentna zena napriek tomu mam vsak problem.Po zakladnej skole som nastupila na strednu skolu bola to odborna skola cize ucnovka plus nadstavbove studium na ZS som sa ucila dobre bola som taka dvojkarka,no nepodarilo sa mi dostat sa na strednu skolu napriek tomu sa mi na ucnovke velmi darilo a bola som vyborna ziacka tak som sa rozhodla studovat dalej na nadstavbe no v druhom maturitnom rocniku som ochorela,sama neviem z coho a ako jednoducho som sa psychicky zosypala ... hadky s priatelom,tlak v skole,bezne problemy 22 rocneho dievcata...mame to v rodine ´´panicka porucha´´ ... a islo to nezmaturovala som nedalo sa nezvladla som to,dala som odklad ale dodnes sa mi to nepodarilo a v tom je moj problem tam kde som sa vtedy zasekla nejak zablokovala tam aj doteraz som a nejde to ....budete sa mi smiat ale po tom vsetkom co som presla,nocne mory,kolaps organizmu,depresie atd atd,aj ked sa velmi snazim neviem sa dostat ani do prace ja si aj vsetko vybavim vsade ma prijmu kde idem ale ked uz mam rano vstat a ist ´´prvy den ´´ do prace ostanem pri dverach a ´´neda sa´´ fakt sa neda ten pocit ostal vo mne a neda sa fakt ... liecim sa 3 rok uzivam lieky,terapie a vsetko ale nejde to ....UZ NEVIEM CO MAM ROBIT....myslim ze som na smiech a asi som jedina kto toto zaziva niesom schopna ist do prace a pracovat ako ine,viem si najst super pracu aj s vyucnym listom no zaseknem sa a nejde to ....prosim najde sa niekto kto to zazil? neverim ze ano ale predsa ...

ivaaana

Ahoj Rosalka, si mladucka, zivit mas pred sebou a zivot sam je boj, treba bojovat. Aj ja som bolo taká plachá, hanblivá a bojácna.... Poradím Ti takú tvrdšiu radu. Predstav si, že nemáš kde byvat, nemas peniaze na jedlo proste na nič. Čo potrebuješ je aby si sa zamestnala. Skus s takýmto pocitom a dávkou, že musím to dokázať inak sa to proste nedá. Viem, maš blok, že nemožeš, ale musís si povedať ja to dokážem. Keby si dokázala príst do prace a odrobit prvý deň s pocitom som super baba- už som vydržala hodinu, dve, den a aj druhy, budem silná a budem mat na stravu a pod..... Určite každý dalsi den bude lahsi a lahsi na prekonanie tvojej zabrany. Držím Ti palce aj na nohach. :D

kajulka

ROSSALIA - neboj sa, nikto sa ti nesmeje, kazdy mame svoje utrapy. Ja by som zacala malickymi krokmi, nemusis ist zrovna hned na tvoju maturitu, ale skus sa pozriet na ine maturity. Tie su verejne, uvidis, ze to nie je nic zle, alebo skus si sadnut zase raz do lavice, hoci len tak, aby si odburala strach. A s tou pracou, skus sa dohodnut najprv na skusobnom dni, aby si nemala vnutorne nejaky pocit tlaku. Povedz, ze nech si ta najprv vyskusaju a potom prijmu.

midsummer

ahoj ROSALLIA, ja mám 20 rokov a predtým som bola tiež nesmelá a bojazlivá ale musíš zobrať v sebe odvahu, viem že to je veľmi ťažké ale ty to zvládneš!!!viem že sa mi to hovorí ľahko ale všetko je len a len na tebe a najmä na tvojom myslení. Skús myslieť len na pozitívne veci a všetko sa ti podarí v živote..nepôjde to hneď to viem podľa seba ale pôjde to..poradím ti ak si vieš zohnať DVD :The Secret - Tajomstvo..uvidíš keď si to len raz pozrieš budeš sa cítiť sebavedome a budeš mať chuť pustiť sa do nových vecí..je toho veľa čo by som ti o tom mohla porozprávať ale zistíš to ty sama..VŠETKO JE O POZTÍVNOM MYSLENÍ !!!

PS: skús si ten film pozrieť uvidíš pomôže to !!!

max2

ahoj rosalia, vidim, ze uz sem nechodis, ale keby predsa, nieco ma napadlo ako to tak citam: Jan Praska-Pomoc v zoufalstvi a beznadeji. Najdi na nete, objednaj. Riesi tam konkretne problemy a je ich tam dost a su tam aj podobne alebo rovnake ako mas ty. Pamatam si, ze tam opisoval jednu zenu, co nevedela ist autobusom, nevedela sa prekonat. Je tam potom aj navod ako postupovat. V kombinacii s dobrym psychologom, by si si takto mohla pomoct.
A chapem ta, vsetci mame nejakych "strasiakov" ktorych sa bojime. Inak, co keby ta prvy den odviezol niekto do tej prace? Otec, priatel... Proste posadit ta do auta a ides, to by neslo?