Amadea

meggy10

aknitka jednej tak to vyslo normalne take velke ako vajce a naspat jej to tam vtlacili hovorila ze to je strasna bolest a chcem sa opytat ked davaju injekcie do 2 noch babatku na 3 mesice to ako ma dlho teploty

meggy10

TEN DUPHALAC SI IDEM DNES KUPIT LEBO MINULE SOM ZABUDLA POUZIVAM TERAZ TO FAKTU A UZ 2 DNI SOM NEBOLA NA WC-KU JA TOMU VOBEC NECHAPEM ZE MNE SA ANI VOBEC NECHCEA. ALE TEBE VYSLI VON POCAS PORODU?

aknitka

áno meggy hemoroidy som mala už niekoľko rokov pred pôrodom a aj počas tehotenstva. našťastie v čase pôrodu som nemala žiadne problémy, tie nastali až po pôrode.
a čo sa týka pikantného tak je pravda, že sa neodporúča, ale ja aj tak nemám rada štipľavé jedlá a koreniny používam len trošičku aj keď nemám problémy.
a čo sa týka toho WC - už si si dala ten Duphalac? ak hej a nepomohlo tak zvýš dávku. neexistuje že ti to nepomôže.

meggy10

aknitka uz som zacala pouzivat to faktu dufam ze uz bude lepsie ale mne nie a nie ist na wc-ko a ty si rodila a predtym si uz hemeroidy mala, alebo ako? to povedal lekar aby som na neho nedychala no bol teraz trosku prechladeny ale mal iba sopliky a neviem preco este stale sa mi ztda ze tak ako keby chripal ale teplotu nemal, no dufam ze nebude chory uz aj mne to rusko lezie na nervy. ja len nechcem ist na opereraciu s tym lebo lekar povedal ze ked nezmizne ze sa to musi vyoperovat a neviem si tu operaciu ani predstavit. to nemozem zjest ani nic pikantne, ze?

aknitka

meggy: no je to asi tak, že ak sa teraz vyliečiš môžeš mať pokoj veľmi dlho a naopak problémy sa môžu vyskytovať častejšie. ja mám niekedy pokoj aj rok a niekedy sa zase celý ten rok trápim. a čo sa týka druhého pôrodu tak ako som už písala hemoroidy nie sú indikácia na cisársky rez a ak už s nimi raz problémy máš je veľká pravdepodobnosť, že sa objavia aj po druhom pôrode.
a k tvojej chorobe - to ti povedal lekár že máš mať rúško? veď nikto netvrdí, že musíš malého "oblizovať" keď si chorá, ale až takéto opatrenie? ak je maličký zdravý (to znamená, že netrpí nejakou chorobou od narodenia) tak ja by som rúško určite nenosila. a ak ho kojíš tak v mliečku si berie od teba protilátky a buduje si svoju imunitu. tak nebuď smutná a kľudne mu daj pusinku na líčko.

meggy10

aknitka cize toho sa uz nikdy nezbavim? a keby sme chceli dalsie babatko tak ako by som rodila s tym? uz som si to bola kupit lebo som bola nedavno na pohotovosti lebo mam hnis v hrdle aj teplotu som dostala a co cert nechcel stratila som asi v lekarni zasnubny prsten:((( teraz ani pusu nemozem dat malemu, lebo musim mat rusko na sebe:( ja mam ale smolu...

aknitka

meggy: mne keď vyjdu von tak sa mi po preliečení vtiahnu naspäť dnu. našťastie to tak vždy bolo a to sa už s nimi trápim cca 10 rokov.
áno, keď minieš tých 10 tak si kúp ďalšie balenie. ja keď mám ťažkosti tak prvé tri dni používam 2x denne (ráno a večer), potom už len večer až kým ťažkosti úplne nezmiznú. ak by sa ti stav cca po 2-3 týždňoch takejto intenzívnej liečby nezlepšil určite zájdi za lekárom. aj keď je to veľmi nepríjemné treba to riešiť.
ak ti môžem poradiť tak mne keď je úplne najhoršie veľmi mi pomáhajú čípky v kombinácii s mastičkou (dáš si čípok, potom na prst cca 1 cm mastičky a votrieš si to dnu, no je to blbá tortúra, ale pomáha).

meggy10

aknitka uz som si ich dala kupit ja som uz ich mala niekedy mi bolo lepsie a niekedy po nich horsie ale to mozno preto ze som si ich nedavala pravidelne. myslim ze ich je tam 10 aj ked po tom 10-tom este neprejde si mam kupit dalsie? a to ked si ich mala von nebola potrebna operacie? neviem si predstavit ako by mi to mali operovat ved ani na operaciu nemozem ist lebo mam maleho...

aknitka

meggy áno duphalac sa dá aj voľne kúpiť. ja som rodila normálne. a veľmi som sa obávala čo bude s hemoroidmi po pôrode (nie je to indikácia na cisársky rez) a moje obavy sa naplnili do bodky. vyšli mi veľmi von, nehorázne to bolelo a trvalo mi asi mesiac kým sa to upravilo. a áno máš pravdu, keď ti nič nevidno máš vnútorné hemoroidy. určite si kúp faktu čípky. sú fakt dobré a používaj ich 2x denne, keď ti bude trošku lepšie tak stačí jeden až kým nebudeš úplne v poriadku. stáva sa však že aj napriek liečbe sa to nedarí vyliečiť a je nutná operácia. tržím ti palce aby to nebol tvoj prípad. skús to čo som ti poradila a uvidíš že sa to začne zlepšovať.