Exorcizmus

Príspevok v téme: Exorcizmus
logos

Dobrý deň,
chcel som sa tu spýtať na názor niekoho fundovaného v tomto obore, ako dnešná veda, resp. lekári ( psychológovia a psychiatri ) vysvetľujú exorcizmus, teda vyháňanie Diabla z tela povereným kňazom.

Ako lekárska veda vysvetľuje posadnutosť a či je pravda, že lekár musí odobriť kňazovi jeho následný exorcistický zákrok, ktorý by sa mal uskutočniť až po neúspechu lekára s pacientom, resp. jeho neschopnosti napraviť psychický stav pacienta.

Ďakujem za odpoveď, potešila by ma aj odpoveď človeka s MUDr. pred menom :)

Shejla

Aj pan Maretta potrebuje zdravotne vysetrenie a hlavne od psychiatra. A ak je vsetko v poriadku potom vas vezme,ja som mu velmi vdacna za to ako velmi mi pomohol:) A Ruža66 to čo sa mi dialo nebudem pisat,pretoze to nebolo nic prijemne a uz dva a pol roka sa na to snazim zabudnut...a hlavne nespominat na to a zit ako kazdy normalny clovek.Preto ani radsej nepisem ako to vsetko prebiehalo.nehnevaj sa.

CAVm

nikki, v každej diecéze je určený kňaz poverený službou exorcizmu, informuj sa na fare

o nutnosti mať vyšetrenia neviem, ale asi k exorcistovi musí doporučiť kňaz (po tom, čo usúdi, že je to prípad pre exorcistu). Aspoň k o. Marettovi potrebuješ odporúčanie kňaza, a myslím, že on zdravotné vyšetrenia nevyžaduje.

Shejla

Dobrý deň. Ja som si tým prešla... Exorcista vas vezme až ked máte všetky možné lekárske vyšetrenia,ktoré nepotvrdia žiadnu poruchu,potom usíte mat psychiatricke vyšetrenia a ak aj tie preukážu že ste v poriadku tak až potom vás vezme exorcista...No a ja od vtedy co som pri nom bola mam pokoj ...

no2

Mne povedal psychiater, že oni posielajú človeka k exorcistovi vtedy, ak napr. hovorí inými jazykmi, ak má neobyčajnú silu, ak sa bojí pozrieť napr. na kríž, levitácia. Čiže v podstate by mala nárok na exorcizmus len veľmi malá skupinka ľudí. Ja si myslím, že aj v menej závažných prípadoch možno vyhľadať exorcistu.
Najväčší exorcizmus je sv. spoveď a sv. prijímanie. Ak však B. dovolí, aby bol niekto posadnutý, tak nepomôže absolútne nič. V takom prípade vraj ide o zviditeľnenie duchovného sveta a takisto o demonštrovanie B. moci.
Na exorcistov často útočia démoni, majú často depresie a pod. Myslím, že aj o. M. o tom hovoril na základe vlastnej skúsenosti.

knaja

Exorcista je napr. otec Jozef Maretta je exorcista Prešovskej archieparchie tusim z Ruzomberka. Ma aj nejake videa. Nie vzdy sa jedna o posadnutost. Treba vylucit psychicke poruchy, ktore patria lekarom. Presne to opisal/-la mar/ka.

nikki77

dobry den velmi surne potrebujem kontakt na nejakeho exorcistu ak niekto o niekom viete prosim kontaktujte ma je to velmi vazne dakujem

xxx bu

Neviem čo je na tom pravdy, ale počula som , že ludí ktorí su posadnutí, možu označovať ako psychicky chorých a nie posadnutých, to znamená nejaké fyzické rany , ktoré posadnutí majú , si podla "odbornikov" lekárov, ktoré v niečo také neveria a myslia si, ze su to len výplody chorej mysle, spôsobujú sami a preto sa mnohé z tychto posadnutí neriešia tak akoby sa mali. Neviem to celkom posúdit, nemám o tom vela poznatkov ale je to velmi zaujímavá ale aj zvláštna tema. Taktiež som niekde čítala , že na to aby exorcista vyhánal z tela postihnutého , potrebuje mat povolenie, neviem presne od koho, skrátka od hlavy Cirkvi , čo môže trvať nejaky čas, kym to schvália a ci to vôbec dobre posúdia, a nemusí to vyhánanie vždy dopadnút tak ako má, kedže podla mna niesú na tom este vymyslené rýchle a účinné metody, všetko je to také- verím, neverím.. Neviem, takto to vnímam ja.

la

Exorcizmus je špecifické požehnanie človeka, ktoré sa opiera o autoritu Cirkvi a kňaz, ktorý je poverený ho vykonávať je prostredníkom a v mene Ježiš vyháňa zlých duchov.

Podľa toho, čo som čítal, je rozhodujúci posudok lekára-psychiatra- ktorý vylúči duševnú poruchu.
Ak sa o tom chcete dozvedieť viac, rozhodne by som odporúčal prezrieť si knihy otca G. Amortha, ktoré sú podľa môjho názoru veľmi silné a niektoré sú aj voľne dostupné. Ja som prečítal tituly Exorcista výpráví, Exorcisté a psychiatri a Posledný exorcista.