anjeli patria do neba

Príspevok v téme: anjeli patria do neba
darika

Blizia sa dusicky a ja vtedy kazdy rok chytam depresivne stavy.Je tomu uz 18 rokov co mi zomrel moj stary otec,moj dedko,ktoreho som kedysi pocuvala na malom stolceku,ked mi ako dievcatku rozpraval pribehy z detstva a zazitky z polovnictva.Ako pubertacka som ho skaredo oklamala a nikdy som sa s tym nezmierila a vzdy si to budem vycitat.A prave ked maju prist dusicky,mi mozno pomoze,ked niekto napise,ako sa s tym zmieril,ked uz niekomu nestihol povedat to slovicko-prepac.Nechcem tu nikomu hrat na city...

[zruseny1]

darika..klobuk dolu pred tebou a tvojim zmyslanim... nikdy by mi nenapadlo, ze tak vesela, vtipna a mierne zdravo trafena osobka :))) ( sa pozname nejaky ten dnik ) , by mohla s takou laskou , tak krasne pisat o starych ludoch

to sa ani nevidi, aby niekto prejavoval tolko lasky a dokonca k cudzim ludom, ako ty... no fakt..si ma prinutlila teraz porozmyslat a zamysliet sa nad sebou, ci by som dokazala podobne pomahat a lubit

by som ta teraz vystiskala...

darika

ja som pracovala 3 roky v domove dochodcov v cudzine.Vsetky babky a dedky som milovala.Boli taki,ktorych nikdy nikto neprisiel navstivit.A ked umierali(niekedy aj niekolko dni),ked som mohla,aj vo svojom volne,sedela som pri nich a do sameho konca som ich drzala za ruku.Ked zomreli,som ich umyla,obliekla,dala som si ich na poriadok a potom ked prisli po nich,vzdy som kazdemu povedala,povedz dedkovi,ze ho stale lubim.Nedokazala som to,kym boli nazive.Ked umieral moj dedko,bol sam,na chodniku,padal na neho dazd.Isiel na bicykli a prislo mu zle.Zliezol z neho a sadol si na chodnik.Oprel sa o lampu a tam umrel.Sam.Ja som bola pri cudzich a moj zomieral sam.S tym som sa zmierila,lebo vtedy som nevedela,co sa jemu stane.Neviem preco to tu vsetko pisem.Snad sa mi ulavi.Milujem vsetkych dedkov a babkov.Vsetci stari ludia to uz maju za sebou.Vedia,co ich caka a preto...Kym mame dedky a babky,majme ich radi takych,aki su.Nase mami a otcovia su nervozni,ked sa musia starat o nich na starobu.Ano,robia hluposti,maju ale choroby,ktore sami nedokazu ovladat.Alzheimer,parkinson.Oni za to nemozu.Ked nam odidu,zrazu nam je vsetko luto a dali by sme vsetko na svete zato,aby sme mohli vratit cas nazad.Aj o nas sa budu deti raz mozno starat a prajeme si,aby sme mali krasnu starobu.Doprajme tym starym cloviecikom,aby dostali to,po com budeme tuzit aj my.Ja neviem,co to tu stale pisem,nema to nic spolocne s nicim tu,ale...Mne sa asi ulavi,ked to poviem do sveta.Ja nie som doma a nemozem ist polozit sviecku na hrob svojim blizkym.Pojdem aj tu.Polozim aj cudzim.A polozim tym,ktori nebudu mat nic.Tu dusicky nemaju.A kazdemu z vas prajem,aby mal vzdy nablizku jednu dusicku,ktora ho bude strazit.

titi...

No darika fakt ty si nahodila akurát v tomto období dobru tému.Každá sa nad tým pozastavíme.Aj ja.Všetko mi príde naspäť,ako mi zomrela mama náhle ked som bola tehotná a veľmi mi chýbala.Koľko som jej chcela povedať co som už nestihla.Ukázať vnučku tiež nie.Zajtra su tomu tri roky,čo som otca pochovala.Surodencov nemám,tak z našej rodiny som ostala sama.Ešteže mám tu svoju rodinu.Niekedy sa cítim tak čudne,manžeľ má brata,otca,mamu a ja len miesto nich veľku prázdnotu.Zivot ide dalej nedá sa nič robiť.Zajtra aj v nedeľu určite viac sa budem motať na cintoríne ako bežný den.Odkedy mi zomreli rodičia je to také čudné,nebojím sa na cintoríne,ked som tam aj sama.Niekedy tam pôjdem aj cez týžden,vtedy tam nebýva veľa ľudí.Vždy mám taký pociť že oni su tam so mnou,ked sa tam zastavím len 10-15 minuť normálne sa mi uľaví.Veríte či neverite ked som išla rodiť,predtým 8 týždnov mi mama zomrela.Poprosila som manžeľa nech sa zastavíme tam po ceste do mesta na pár minut.Bolo to v novembri,takže už po štvrtej h.sa začínalo stmievať.Neprekážalo mi to.Takže každá to prežívame inak,to je v poriadku.Myslím kto nás mal rád a koho sme mimali radi,ten sa na nás po smrti nehnevá,odpustí.

yvett

aj mna vela veci mrzi ked urobim nieco nespravne, ale viem ze ked to olutujem je tu niekto kto mi odpusti.ako sa hovori nevytahujme stare hriechy,tie su za nami .treba ist do predu.

yvett

aj ja verim na vzkriesenie.presne o tom biblia pise.
pride hodina v ktoru vsetci,ktory su v hroboch,pocuju jeho hlas,(jezis a jeho druhy prichod na zem)a vyjdu ti, ktori dobre cinili, na vzkriesenie zivota,ale ti,ktori zle robili ,na vzkriesenie sudu.

jajka001_

darika, jasne ze ta to bude mrziet vzdy, takisto ako keby ta to mrzelo keby zil, a ver tomu ze teba to trapi viac ako by to trapilo jeho, neviem sice o co islo, ale verim ze urcite by to pochopil. najpodstatnejsie je asi to , ze si sa ty z toho poucila.
skus vies co? ked budes zaspavat, mysli na neho, mozno budes obdarovana snom s nim, kde sa porozpravate a tvojmu srdiecku sa ulavi

purblanka

tiež mi zomrel otec,ale som veriaca,a verím vo vzkriesenie,verím,že sa stretneme,tak je to písané v Biblii

darika

tak ste to krasne napisali.Ja verim,ze dedko vie,ze mi je to luto,a verim aj,ze sem tam ku mne pride.Ja verim,ze mam nablizko dusicku,ktora sa o mna stara,ale...
Denz,ja som sebe este neodpustila a ani to neurobim.Nedokazem.To by som ho asi sklamala.Boze,co to tu pisem?