Pomôže antikoncepcia alebo...?

Príspevok v téme: Pomôže antikoncepcia alebo...?
anitta

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či Vám pomohla antikoncepcia na úpravu cyklu-ale mám na mysli po jej vysadení. Už vyše roka mám porblémy s menštruáciou, bez vyvolávačky ju nedostanem a tak mi lekár predpísal antikoncepsiu na 3-4 mesiace, vraj sa majú hormóny po vysadení upraviť. Mám totiž veľmi nízku hladinu žen.hormónov, zvýšené muž.horm. a ešte nejaké odchylky, čo sa týka hypofýzy,zníž. činnosť vaječníkov,... Neprebieha mi ani ovulácia, proste nič... Aké máte skúsenosti s cyklom po vysadení antikoncepcie príp. existuje nejaký iný spôsob, ako cyklus dať do poriadku? Inak mám 17r. Ďakujem vopred za odpovede...

kaciatko7

to je jedno, ci HAK ci ine hormony, stale su to hormony synteticke, takze maju aj vedlajsie negativne ucinky. wild yam napr. nie je hormon, len polotovar, z kt. si organizmus vyrobi co potrebuje. takze naprava cyklu, horm. hladiny nastane bez inych skodlivych ucinkov na telo.

Denz

aluska- preco ked citam tvoje prispevky mam taky zvlastny pocit...normalne sa zacnem triast a citim sa nesvoj...akoby nervozita....

aluska

pokial viem, tak vyslovene na upravu cyklu sa davaju uplne ine hormony, nie antika, tore zaberaju aj ked ich uz neberies...takze tak

datelinka

no, denz, pravdaze, nikdy nevies.... mozno raz budes potrebovat upravit cyklus :-))))
inak, ja by som chemicku antikoncepciu nebrala. po vysadeni sa vsetko vrati do normalu, teda zas nebudes mat dostatok svojich hormonov na to, aby prebehla ovulacia.

kaciatko7

samozrejme, treba vyskusat wild yam, okrem toho je to polotovar, z ktoreho si organizmus vytvori presne to, co potrebuje, aby sa horm. hladina vyrovnala. urcite je to lepsie, ako dodavat do tela len urcite hormony a este k tomu synteticke.
ja momentalne uzivam Dong Quai, idem pridat aj yam.
HAK je velky zasah do organizmus, ja osobne lutujem, ze som ju vobec niekedy uzivala, teraz to musim napravat.

datelinka

denz, aj ked sa nevies vyjadrit, urcite su dievcata rady, ze si sem aspon zavital :-))))
mal by si si nastudovat danu problematiku :-)))