Pomôže antikoncepcia alebo...?

Príspevok v téme: Pomôže antikoncepcia alebo...?
anitta

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či Vám pomohla antikoncepcia na úpravu cyklu-ale mám na mysli po jej vysadení. Už vyše roka mám porblémy s menštruáciou, bez vyvolávačky ju nedostanem a tak mi lekár predpísal antikoncepsiu na 3-4 mesiace, vraj sa majú hormóny po vysadení upraviť. Mám totiž veľmi nízku hladinu žen.hormónov, zvýšené muž.horm. a ešte nejaké odchylky, čo sa týka hypofýzy,zníž. činnosť vaječníkov,... Neprebieha mi ani ovulácia, proste nič... Aké máte skúsenosti s cyklom po vysadení antikoncepcie príp. existuje nejaký iný spôsob, ako cyklus dať do poriadku? Inak mám 17r. Ďakujem vopred za odpovede...

Hnedoocka30

Ja som brala Jeannine. S tabletkami bolo vsetko ok, ale bez...nepravidelne. Mozno ich vyskusam vysadit a uvidim, co sa stane teraz ;)

waterka

ja som brala hak 5 rokov, predtym som nikdy nemala pravidelny menzes, naviac strasne bolestivy =( s hak som dostavala menzes na minutu presne, velmi slaby, kratky, proste super... postupne som si ale uvedomila, ze sa nechcem napchavat hormonami a vysadila som... bala som sa, ze sa to vrati tam, ked som bola predtym...citala som clanky tu na fore, kde rng a este niekto pisal, ako sa telo z toho cisti pol roka, alebo rok a odporucali wild yam... naozaj som po vysadeni nemala pravidelny menzes, nedosiel mi najskor asi 2 mesiace, potom zas 2 mesiace nic.. ale brala som poctivo wild yam... a zaaazrak! po pol roku mi zacal menzes chodit pravidelne kazdy mesiac...teraz, skoro 2 roky od vysadenia hak uz ani neberiem wild yam a som v poho... nie som zastupkyna hak, ale ak nie si totalne proti nej, tak si myslim, ze by ti to pomohlo... ale to by si ju musela brat tak pol roka, nie 3 mesiace... ale preco najskor nevyskusas ten wild yam, predtym nez sa das na umele hormony? je to prirodne a vsetkym babam to zatial pomohlo...

kaciatko7

mne HAK akurat tak cyklus rozhadzala. predsa su to synteticke hormony, ktore organizmu viac uskodia ako pomozu. uzivala som 2 roky, asi 10 mesiacov mam cyklus rozhadzany, skracujuci sa. a vdaka HAK. pred uzivanim HAK som ziadne problemy s cyklom nemala. na upravu hormonalnej hladiny existuju aj prirodne prostriedky, bez akychkolvek negativnych ucinkov na organizmus (wild yam, Dong Quai - angelika cinska....)

anitta

Hnedoocka30
No to mi je ľuto ale presne toho sa obávam aj ja a mám pocit, že sa už nedostanem z tohto začarovaného kruhu. Hm...no idem si ju aspoň vybrať z lekárne (tuším Minerva sa volá)...a ty sa akú brala, ak sa smiem spýtať?

Hnedoocka30

Ahoj, tak v mojom pripade mi to bohuzial nepomohlo a to som mala a mam ten isty problem. Vies, ale to je individualne, mozno tebe to pomoze.