Prosím poraďte :-(

Príspevok v téme: Prosím poraďte :-(
Nikola_17

Ahoj, mám 17 rokov, mám 160cm a 57-61kg váhu. ono je to totiž premenlivé v poslednej dobe som mala raz tak raz tak. Chcela by som strašne tú váhu znížiť pretože sa cítim ako tučné prasa…hambím sa chodiť na kúpaliská alebo si dať v lete kraťasi a krátke tričko nad pupok…Cvičiť by som cvičila ale pri mojej škole nemám poriadne čas ani na to nejak viacej sa upraviť. Doma sa stále pokúšam o diéty a rôzne veci ale nepomáha mi to. Viem že robím zle pretože diéta mi bude brať nie tuky ale svalovú hmotu a bielkoviny z nej a ešte ku tomu si pokazím žalúdok. Ale ja už neviem čo mám robiť som zúfalá. Doma v ľadničke máme pomerne často nezdravéé jedlá a zeleninu ale zase predsa nemôžem do konca života jesť zeleninu. Keď sa pozriem do zrkadla je mi zle. Ja už neviem čo mám robiť chcem chudnúť aspoň na tých 50kg. Mojou najproblémovejšiou sú stehná.Ako ich mám výrazne zoštíhliť? prosíím poraďte mi ďakujem…

ellika

suzenka tak hned sama som napisala ze to neni tak spravne ale predsa sa da tak schudnut.Pri tej diete si hladna neni,len kazdemu zrovna ta polievka po chuti neni.

suzenka

prosim ta len si neber priklad z elliky..

clovek vobec nemusi zacinat ziadnou nezmyselnou dietou s ktorou schudne 4 kg za tyzden a to len z vyhladovania...

radim aj tebe aj aj ostatnym zmente zivotospravu...nie na par tyzdnv ale na cely zivot

a zarucujem vam ze kila sa spat nevratia..ja som schudla 15 kg a dari sa mi od aprila drzat vahu 57 kg...a to len preto ze sa stravujem tak ako ked som chudla len som o nieco zvysila davky..aj travanie sa mi upravilo...

ellika

ja som tiez mala taky problem ale nevedela som ako zacat,potom mi jedna holka poradila kapustovu dietu.S tou som schudla za tyzden 4 kila ale na problemovych miestach sa to teda pekne ukazalo.Spat som tie kila nenabrala uz potom.Dieta je drasticka ale da sa to vydrzat a kila su prec.Potom som stravu upravila na vela zeleninky a teraz chudnem tak.Sice ta dieta neni moc rozumna ale treba dako zacat vzdy.vela stastia pri chudnuti ti prajem.

xaxaxa

a ešte k tým 30 min cvičeniu, treba si postupne zvykať začni napr. 5 minut na bicykli, další týžden pridaj 2 min, dalši dve a postupne si zvykneš až sa dopracuješ k 3O a viac minutam.

xaxaxa

začni jesť 5 krát denne každé tri hodiny, menšie porcie. Zrýchli ti to metabolizmus a tvoje telo nebude hladovat. A cvič. Musiš si nájsť ten čas. Stačí ti pol hodinka 5 krát do týždna a to : beh, stacionárny bycikel, trenažér, nejaká aktivita, ktoru vydržiš robiť 30 min. v kuse, lebo tuky sa spaluju vytrvalostným športom a posilnovanie je skor na vytvarovanie tela. A kedže nemáš vela času na cvičenie, tak by som sa zamerala skor na ten vytrvalostný šport, lebo z toho skor schudneš ako z posilnovania. Mám s tým skusenosti. A k tej zelenine: prečo by si ju nemohla jesť do konca života? To ti tak strašne nechutí??? ved si ju daj ako prílohu k mäsu, alebo si sprav zeleninové rizoto, posyp struhaným syrom, no to su také dobre jedla. nikto ti nekáže jest surovu zeleninu ak ti nechuti, stači si ju trošku upravit a hned je chutnejšia. Len nedrž žiadne diety. Snaž sa stravovat zdravšie, cvič a pi veľa vody...

aluksa

cvic.nejedz nezdrave jedla...jedz celozrnne pecivo, malo tuko, vela ovocia a zeleniny..oriesky...na ranajky musli ataketo veci..najest sa da aj zdravo a zato nemusis jest len zeleninu...a ked mas 17 rokov tak mi nehovor ze nemas cas vicit..co budes robit na vyske, alebo ked budes pracovat?tak zo seba nerob take chudatko, aj ja som chodila do skoly...a nie do hocijakej..v tom obdobi to bol najlepsi gympel v meste...a nebyvam v malom meste