Brať výživové doplnky preventívne?

Príspevok v téme: Brať výživové doplnky preventívne?
Michal Hidka

Dobry den!
Chcem sa spytat, ake mate skusenosti, resp. co viete o bezne dostupnych vyzivovych doplnkoch? Myslim tym komplex vitaminov, mineralov a probiotik v 1 tabletke. 1xdenne.
Je to vobec na nieco dobre? Je mozne, ze tie probiotika naozaj pomozu? Ved v tej tabletke snad ani nemozu prezit. Je to len marktingovy tah, alebo je dobre ich naozaj jest?
Dakujem za kazdy nazor!

Denz

Nevidim na tom nic zle.....
Kludne podla mna.
Ale este tu buse veeela odpovedi typu nieeee.....
Tak je to na tebe.:)

Michal Hidka

Dobre. Spytam sa rovno. Nechcel som robit reklamu, no nasiel som na tejto stranke dost konkretnych nazvov liekov.
Takze - kupil som si BION3. Mam to brat kazdy den?
Obsahuje to mineraly, vitaminy i probiotika.

kaciatko7

podla mna v tom pripravku budu velmi male obsahy roznych ucinnych latok, ako to uz pri takychto bezne dostupnych z lekarne je zvykom. lepsie je uzivat vitaminy zvlast, mineraly a probiotika takisto. okrem toho, niektore vitaminy, napr. vit E a vit A su ucinnejsie a vstrebatelnejsie, ked su v emulznej forme. napr. vit A v takejto forme obchadza pecen a tym padom nehrozi riziko sa s nim predavkovat. mineraly su tam urcite anorganicke, takze velmi tazko vstrebatelne, lepsie su napr. koloidne a tie su tekute. takisto je tam urcite velmi maly obsah zivych probiotickych kultur, okrem toho, probiotika je vhodne uzivat pred spanim, aby sa cez noc crevo osidlilo. takze urcite nie v takomto mixe, ale radsej samostatne.
vyhodnejsie je si zakupit presne tie vitaminy, mineraly, ktore tvoj zdravotny stav vyzaduje, radsej kazde osobitne, v spravnej vstrebatelnej forme.
tipujem, ze ten vyrobok, ktory tu spominas, je slaby a drahy. nemyslim, ze by malo vyznam ocakavat od neho zazraky.

odpovedam

vsetko treba s mierou a hlavne vyvazene. Nie som odbornik, no taky vitamin K moze vo velkom mnozstve u malych deti vyvolat dokonca leukemiu. Vitamin A sa tiez nesmie uzivat dlhodobo, max. mesiac - myslim ako vyzivove doplnky. Myslim, ze vysetrenie by stalo za to, predsa len je skoda hazardovat.

Michal Hidka

No ved hej... Len ked ja som jeden z tych, co sa moc pestro nestravuju. Stresujuca robota a tak...
A o tom, ze vitaminy mozu skodit som fakt nepocul - zaujimave... Comu vsak uz clovek potom moze verit?

odpovedam

reklame never. Vyzivove doplnky typu vsetko v jednom su hlupost. Niektore vitaminy dokonca robia telu zle, ak sa kombinuju. Je lepsie spravit si krvne testy a zistit, ktora latka v tele chyba a doplnat tu, no vhodnejsie a efektivnejsie je to vzdy cez prirodzenu stravu :-)