Zacali mi padat vlasy..

Príspevok v téme: Zacali mi padat vlasy..
nestea

zacali mi nenormalne padat vlasy,co mam robit? existuje na to vlastne nejaka pomoc?pocula som o nejakom pristroji.ale neviem si spomenut, inak som zo ziliny ak by niekto vedel poradit.som z toho nestastna... cez leto mi vypadlo za den 5 vlasov. viem,ze teraz je take obdobie kedy vlasy padaju najviac.. ale ako to mam zastavit alebo aspon obmedzit?nechcem mat v 25ke plesinu,ocenila by som fakt nejaku dobru radu, nie "kup si v drogerke taky a taky sampon" mam jednu znacku ktoru pouzivam a som s nou spokojna...vyhovuje mi a viem,ze to padanie vlasov nieje sposobene vlasovou kozmetikou ktoru pouzivam-vichy,dercos je sampon ktoy pouzivam.. dakujem za akukolvek dobru radu

mysche

mne padali vlasy uplne extremne, ale odkedy pouzivam vyrobky Capillan tak ich je podstatne menej (myslim tych vypadnutych). Da sa objednat za super ceny na www.irel.sk

maggynka

Ten clanok je dobry. Ale nesuhlasim s tym, ze sto vlasov denne je v norme. To plati mozno pre ludi s istym kvantom vlasov na hlave, ktorym sa stacia aj patricne obmienat. Posledne vyskumy su vraj 30-40 vlasov denne. Ale bude to najskor tak, ze kazdy ma svoju "individualnu normu", ktora ked sa zvysi tak ide o vypadavanie. Ak niekomu pred 2 mesiacmi 100 vlasov denne nepadalo, tak to nie je normalne ani teraz.

tralalalala

barbyshuke .. je to tým že si farbíš vlasy a aj tým že si ich žehlíš.. nežehli si ich tolko.. treba vitamín B.. kúp si v lekárni zinok stojí to 2 eurá.. a papaj ovocie..

barbyshuke

ahojte prosiim vas poradi mi niekto co s tym ked mi padaju vlasy.....moze to byt z toho ze som si na ne v minuosti davala farebne sampony???alebo ze si ich zehlim alebo ze som braala za posledne 3 mesiace 3 krat antibiotika???? prosiiim poradte njekto ja us nevjem co mam robit :( :(

Denz

Vypadávanie vlasov

Koruna krásy, ako sa niekedy hovorí vlasom, môže byť príčinou mnohých trápení. Naša hriva je okrem iného obrazom zdravia. Zmení sa, keď nám niečo dôležité chýba.

Keď zrazu máte po česaní plný hrebeň vlasov, nemusí ešte ísť o nič vážne. Napriek tomu množstvo vypadaných vlasov sledujte a keby ich nápadne pribúdalo, neváhajte a navštívte kožného lekára. Každý dospelý človek má na hlave 100 – 200 000 vlasov. Z nich má každý vlastné vlasové puzdro, čiže folikul v koži. Z neho čerpá živiny a rastie. Vlas rastie približne tri až päť rokov. To je veľmi individuálne. Len čo sa skončí obdobie rastu, nastane tzv. fáza pokoja, ktorá trvá nie koľko dní, po tom vlas vypadne.

Sto vlasov denne je v norme

Už počas fázy pokoja začína vo vlasovom puzdre rásť nový vlas a postupne vytláča ten starý nahor, až sa uvoľní a vypadne. Každý deň strácame okolo 100 vlasov. Viditeľnejšie je to samozrejme pri dlhých vlasoch, ktoré v tomto množstve vytvoria už poriadny chumáč, kým u krátkych vlasov si ani nevšimneme, ak spadnú na oblečenie a na zem.

Začalo vám vypadávať viac vlasov ako obvykle? Máte ráno vankúš plný vlasov? Keď si hrabnete rukou do vlasov, zostávajú vám v nej celé chumáče a takto je to aj pri umývaní? V tom prípade je najvyšší čas navštíviť kožného lekára. Príčin padania vlasov je viacero. Najrozšírenejšie je takzvané difúzne vypadávanie, keď vlasy vypadávajú rovnomerne po celej hlave. Pri vhodnej liečbe totiž vlasy môžu dorásť.

Lenže keď vypadávajú len na určitých miestach a zostávajú lysiny, šanca na úspech je podstatne menšia. Rast i kvalitu vlasov do veľkej miery ovplyvňujú hormóny. Zvýšená alebo znížená činnosť štítnej žľazy môže byť jednou z príčin nadmerného vypadávania. Okrem ťažkostí s vlasmi sa ochorenie štítnej žľazy prejaví kolísaním váhy, zmenou kvality pokožky, únavou, nervozi tou. Ženské vlasy si užijú hormonálnych výkyvov oveľa viac: počas tehotenstva sa zvyšuje produkcia hormónu estrogénu. Vďaka tomu sú vlasy v tomto období husté a kvalitnejšie. Lenže po pôrode dochádza k prudkému poklesu hladiny hormónov a následne vypadá veľké množstvo vlasov.

Za lieky tiež zaplatíte aj vlasmi

Začali ste pravidelne užívať nové lieky? Práve to by mohlo byť príčinou nadmerného vypadávania. Objavuje sa približne po troch mesiacoch užívania. Najčastešie ide o lieky na vysoký krvný tlak, trombózu, dnu a preventívne užívané prípravky proti malárii pred cestou do rizikových krajín. Na vlasy pôsobí aj ortuť a ostatné ťažké kovy, preto buďte opatrní najmä pri výbere plômb u zubára. Bojujete s nadváhou a držíte prísnu diétu? Tá sa na vlasoch veľmi skoro prejaví, najmä ak telu chýbajú vitamíny B6 a B12, C, E, minerály a aminokyseliny.

Nesťahujte si vlasy často do gumičky

Poruchy imunitného systému spôsobujú najskôr lokálne vypadanie vlasov na niektorých miestach, neskôr môže dôjsť k celkovému vypadaniu vlasov a strate ochlpenia. Ide o autoimunitné ochorenia, keď telo bojuje samo proti sebe. Na vypadávanie vlasov má vplyv aj časté nosenie silno stiahnutých copov, rôznych vrkočov a dredov. Takto môžu vlasové folikuly celkom odumrieť a zaniknúť. Používajte radšej voľnejšie gumičky. Škodí aj fénovanie príliš horúcim vzduchom. Kvalitu vlasov ovplyvňuje stres a má na ne vplyv, samozrejme, aj dedičnosť. Neviete si rady s problémami s vlasmi? Skôr ako navštívite lekára, môžu vám poradiť aj odborníci v rôznych centrách pre vlasovú diagnostiku.

Dôsledok nesprávnej výživy

Nevhodné zloženie stravy, ktoré neprospieva koži, neosoží ani vlasom. Aby vlasy ostali zdravé, treba im pomôcť zvnútra. Vitamín B je tajomstvom pekných vlasov, očí a perí. Nedostatok vitamínu E zasa spôsobuje napríklad suchosť a šupinatosť kože. Organizmus potrebuje aj vitamín H, nazývaný aj biotín. Pomáha prísun vitamínu B2, človek ho potrebuje denne v dávke 1,6 mg a nachádza sa v 1 litri mlieka. Keby ste chceli pokryť spotrebu tohto vitamínu inak: 50 g arašidov obsahuje 0,6 mg vitamínu B2, rovnaké množstvo sa nachádza v 50 g mandlí a v 125 g húb, v 50 g syra sa skrýva 0,3 mg vitamínu B2. Vitamín E: 12 mg pokryje dennú potrebu. Jeho hlavným zdrojom sú obilné klíčky. 15 g klíčkov obsahuje až 23 mg vitamínu E. Nachádza sa v malinách (4,5 mg v 100 g), v morčacom mäse (2,85 mg vitamínu E v 100 g), v avokáde (3 mg v 100 g). Potraviny s biotínom: žĺtok, pečeň a pšenica. Odporúča sa aj kúra s kapsulami biotínu.

7 rád pre zdravé vlasy

Používajte šampón s neutrálnou hodnotou pH.

Nevyhnutnosťou je dôkladné opláchnutie po umytí.

Mokré vlasy jemne rozčešte riedkym hrebeňom, ktorý nepoškodí ich štruktúru.

Raz do týždňa treba vyumývať hrebeň a kefu, aby sa prach a maz neroznášali po vlasoch.

Občas si urobte vlasový zábal s olivovým, jojobovým, bodliakovým olejom či s olejom z obilných klíčkov. Prípravok naneste na vlasy, prikryte uterákom a nechajte pôsobiť 5 až 10 minút. Dôkladne opláchnite.

Fén nastavte na stredný stupeň a vlasy fénujte zo vzdialenosti 15 až 20 centimetrov. Horúci vzduch z tesnej blízkosti škodí.

Špeciálna rada: každé ráno počas 4 dní dôkladne požujte vrchovatú kávovú lyžičku prosa. Potom ho zapite čajom alebo vodou.

januschka

Ahojte, mne tiez v poslednom case zacali hrozne vypadavat vlasy. Bola som s tym za koznou, ze vraj je za tym casto aj slezina, no robila mi krvne testy, tak ze z toho to nie je, dala mi nejaku vodicku ,aj vitaminy pre vlasy, tak len cakam , kym to uz prestane, ale mam pocit, ze sa to pomalicky , POMALICKY zlepsuje.Taktiez to moze byt nasledok choroby, alebo stresu, ktory bol aj pred 3-4 mesiacmi, takze to davam za vinu statniciam:)

kaciatko7

ak chces, aby sa ti vlasy dali do poriadku, je potrebne okrem inych veci, ich nechat aj oddychnut od fenu, zehlicky, chemickych vlasovych pripravkov. aspon nacas, ked uz mam potrebu zehlit a fenovat. inac, zbytocne ich tym zatazujes. vyskusaj tu zihlavu, bylinne tinktury, prirodne zabaly, lenze musis hladat pricinu zvyseneho padania vlasov aj vo vnutri, v organizme. samozrejme, kazdemu vypadnu dennodenne nejake vlasy, je to normalny proces obmeny, ale ked padaju viac, nieco v organizme nie je v poriadku. ci uz hormony, stitna zlaza, travenie, nedostatok zaludocnej kyseliny, nedostatok zivin, stres, nedostatok zeleza atd. pricin moze byt naozaj vela.

Denz

nestea- precitaj si pozorne vsetko v tom clanku...strava,lieky......
Popremyslaj co mas a robis inak ....
A tych sto vlasov denne je normal.

nestea

ospravedlnujem sa za chyby... snad to viete po mne precitat..estee co sa tyka toho zehlenia pouzivam od welly taky 2zlozkovy sprej na zehlenie vlasov..a farbim si ich mozno tak raz za 2 mesiace samponom na hnedo. myslim si ze sa o ne staram dobre..len ma trapi to vypadavanie pretoze nemam moc huste vlasy...