silný pach moču.. keď cikám...pričina?

TICO

CHÝBA VÁM SEDLIACKY ROZUM.... Odmyslite si Slona, ťavu... a pozrite, koľko pijú ostatné zvieratá.... POZOR, vaši domáci miláčikovia jedia poväčšinou granule... tie sú SUCHÉ, majú asi 15 percent vody. Moja strava obsahuje v priemere 65-70 percent vody. Pozrite ako pijú psy... jazyk používajú ako naberačku. A ešte koľko sa potia cez jazyk - sú aktívnejšie ako my ( v pohybe ) - tie šťastnejšie, ktoré nie sú na vodítkach. Myslíte, že taký orangutan, alebo myslíte, že gorila ktorá je ťažšia ako človek vypije za deň 4 litre ? Spamätajte sa :-) A to si zoberte, že sa hýbe celý deň... Viete prečo lekári odporúčajú piť toľko tekutín ? JEDNODUCHÁ ODPOVEĎ : súčasný človek je príliš veľa mäsa, mliečnych výrobkov, syrov, pečeného... MUSÍ TO NEUTRALIZOVAŤ, keď už je taký hlúpy... musí preto piť veľa vody... To je niečo také, ako keď berie profi-kulturista steroidy, ale aby mu nepuklo srdce, berie naňho lieky, aby "vydržal" fungovať. Tie lieky samé o sebe telu neprospievajú, zanechávajú v ňom hnoj. Ale uchránia srdce, ako-tak, aspoň "naoko". To isté je aj s veľkým množstvom vody. Odplaví ten balast z vašej nedomyslenej stravy ( myslím drvivú väčšinu konzumentov - ich jedálniček ), takže vyrieši zdrav. problémy určitého druhu, ale druhé skôr či neskôr NASTOLÍ. Samozrejme iné. Lebo normálna dávka tekutín jasne signalizovala, že nie je v kompatibilite so zlými potravinami, ktoré ju "utlačili", lebo na nich proste nestačila. Je to niečo, ako keď budete jesť somariny a robiť si klystír každý týždeň do konca života, alebo radšej jesť skutočné potraviny ( obilniny, zeleninu, strukoviny, oriešky, semienka, sem-tam mäso, trochu ovocia, bylinkové čaje, čistú vodu ... ), a robiť si klystír len raz za čas, lebo budete ČISTÍ. Výber je na každom z vás.

Slobodna

Tico zlatíčko je som zástanca čisto alternatívnej medicíny :-) Si sa hold netrafil.

Ľudský organizmus je zo 70% tvorený tekutinami. Najzákladnejšia stavebná jednotka tela - bunka, je tvorená z dvoch tretín z "vody". Na to, aby bunka dokázala plniť svoje funkcie v ľudskom organizme, musí byť v rovnováhe. Ak bunka nie je dostatočne "zavlažovaná", opotrebováva sa, prípadne deformuje alebo odumiera. Preto je životne dôležité jej zabezpečiť dostatočný prísun životne dôležitých faktorov, medzi inými aj "vodu". Vodou sa pritom chápe tekutina ako taká.

V pitnom režime sú dôležité 3 základné faktory: forma tekutiny, množstvo prijatej tekutiny v závislosti od momentálnej potreby organizmu a dávkovanie.

TICO

Slobodna : keď ješ celý deŇ pečivo a podobné drísty, tak jasné, že musíš viac piť. Mohla ti pomôcť odstrániť mnohé zdravotné problémy ( inak, never tomu... len dopomohla, nič viac ) - ale neber to tak vážne :-) Keď voda prečistí odpad, je to fayn. Ale keď má "prečišťovať" minerály v obličkách a zapĺňať orgány vodou, tak je to tragické. Ale ty si "odchovaná" na klasickej ( tento názov si nezaslúži ) medicíne - čiže modernej medicíne, a tak sa nedivím, že nehľadáš súvislosti inde, ako len v počte vitamínov, minerálov, bielkovín, sacharidov, tukov...

TICO

A čo sa príjmu vody týka - STAČÍ ZAPOJIŤ SEDLIACKY ROZUM.... Keď v určitý deň cvičím, alebo na túru... treba mi asi viacej jesť, ako keď som len doma a idem vyniesť smeti, však ? A keď v určitý deň cvičím, idem na nákupy, alebo na túru... treba mi asi viacej piť, lebo toho oveľa viac vypotím, nie ? Tak, ako priveľa jedla neodíde z tela bez vedľajších účinkov, tak ani priveľa vody ( i keď je to "len" voda bez energetických hodnôt, bez kalórií ) neprispieva organizmu, pokiaľ ju vyslovene nepotrebuje - priveľa vody nepotrebuje. Načo by mi boli tri litre, keď budem len za pokladňou a potom pôjdem na nákup a domov ( To bol príklad )? Ale kebyže je leto, a idem aj na korčule aspoŇ na hodinku, potom sa opaľujem... vtedy to "beriem". No keĎ sa do mňa voda "nebude chcieť naliať", čiže pri pití sa mi nebude chcieť glgať, tak.... načo to mám robiť ? Aj ja som robil raz veľkú chybu... to, čo odporúčajú lekári. A bol som z toľkého množstva vody unavený a nejaký čudný... Teraz som fit, lebo pijem len toľko, koľko potrebujem :-). A pijem hotovú špecialitu. 24 hodín odstatú vodu, ktorú potom prevarím, dám zamraziť, rozmrazím, zohrejem na teplú teplotu a pijem. Tam je toľko energie ( prírodnej energie ), že až :-). Samozrejme si s takou vodou pripravím aj bylinkový čaj. Mňam.

Slobodna

Tico tento výpočet z mojej hlavy nie je a určite nie je ani z hlavy nejakého lekára :-) Mne táto rovnica- zvýšený príjem vody - pomohla odstrániť mnohé zdravotné problémy. Veď pokojne pite iba 2dcl vody denne keď si myslíte, že to stačí. Telo je zo 70% tvorené z vody.

TICO

Slobodna .... Take trápne výpočty.... "Vaša váha deleno 20 sa rovná váš príjem vody za deň..." prečo práve 20 ? Prečo nie 15,8 ? Lebo to vymyslel nejaký MAGOR, a ty všetkému uveríš. Západná medicína sama o sebe je nanič. Musí byť z VäČŠEJ časti korigovaná východnou tradičnou medicínou, aby jej dôsledky na človeka neboli katastrofálne. A odpovede typu : "Aj doktori vravia, že... " - kto verí lekárom ? Ja nie. Určite nie lekárom klasickej medicíny... pozrite na nich... môjmu kožnému smrdia nohy až ma štípe nos ( nebol som uňho už tri roky, ale pamätám si to )... odborníčka na výživu je tlustá ako prasa... lekárka je chorá...gynekologička má sama problémy toho istého rázu, aké vyšetruje u ostatných.... psychologička je švihnutá, zakomplexovná, preromantizovaná... Vy veríte týmto ľuďom ? Ide im len O BODY za ktoré dostanú peniaze, a o peniaze ako také, ktoré dostanú od Vás z vrecka. Samozrejme, niektorí z nich chcú skutočne ľuďom pomôcť...ale predstavte si...čo by sa stalo, keby sme vyzdraveli všetci a naučili sa ten stav trvalo UDRŽAŤ ? Stratili by prácu... MYSLÍTE, ŽE CHCÚ STRATIŤ PRÁCU ? NIE. Spamätajte sa :-)

alzbee

ja a ja:) : ale pri tvojej vahe su 4 litre tekutin za den v pohode. Aj doktori vravia, ze mnozstvo tekutin, ktore ma clovek za den prijat zalezi od jeho vahy. Ako tu uz bolo pisane, tak vaha sa ma vydelit 20 a vyjde, kolko by mal clovek litrov za den vypit:)

RNG

len mala poznamka, moc moze pachnut aj z niektorych doplnkov, najma vacsich daviek vitaminov B(stress B) alebo roznych kapustovin, najma znacne pachne 2-3 hodiny po zjedeni spargle.

Inac pach je velmi relativna zalezitost , co pre niekoho silne pachne, pre ineho moze byt nepozorovatelne. A meni sa to velmi casom aj u kazdeho jednotlivca.

Hlavne pri nizkom prijme zinku cuch/nuch je velmi malo citlivy a teda je tym ovplyvnena aj chut, ktora je s cuchom spojena

ja a ja :)

aach no neda mi to ... mam 111 kg 198cm .. a spim asi tak 6 - 7 hodin .. to znamena ze mam celkom dost dlhy den .. dokazem prezit aj s litrom vody do dna .. ale to co nasleduje potom sa mi nepaci ... ak sa jedna o tu telesnu teplotu tak ak je to pravda a ja vypijem tak priserne vela vody tak preco mi je stale teplejsie ako ostatnym ?(ale logiku to ma) ... aa este toto je den ked tej energie vynalozim menej ak trenujem tak je to este o dva litre viac .. teraz ked uz je chladnejsie tak vypijem aj ja menej to jje pravda ale stale je to viac ako dva tri litre ... aaa este cosi som chcel napisat len si nespominam :)

mjanik

4 l je veľa a najmä v zime,na ohriatie vody telo spotrebuje veľké množstvo tepla,teda vás zbytočne ochladzuje a navyše veľké množstvo vody zaťažuje krvný obeh a ostatné orgány.Myslím si ,že ideálne je 1,5 l(ja nepijem ani toľko a žijem),na púšti by museli nosiť zo sebou cisterny s vodou...