Čaj Chanca Piedra

Príspevok v téme: Čaj Chanca Piedra
sharon stone

dobrý den!uz rok uplynul od diagnostikovania,ze mam zlčnikové kamene.mala som asi 3x zlčníkový záchvat,ale od vtedy si davam pozor a držím dietu.chcela by som sa opýtat niekoho,kto ma skusenosti s pitím čaju Chanca piedra,na tejto stránke som sa dočítala,ze rozpusta aj žlčníkové kamene a rada by som som to s touto alternatívou skusila,zial neviem ho nikde kupit,mozete mi poradit ako sa k tomuto čaju dostanem?Má niekto s ním pozitívne skusenosti?alebo čo konkretne uzívate pri zlčníkových kamenoch,ked odkladáte operáciu tak ako ja?dakujem velmi pekne za odpoved..

RNG

Nevideim tam ziadnu "bitku medzi spomenutymi. Ale osobne by som tam pouzil aj sylimarin,a to vo vacsich davkach, nie len cynarin.

berto99

pre RNG, ja mam problemy so zlcnikom. chcem pit aj ten caj tu spomenuty a uzivat ursofalk plus vitamin B + Cynarofit-schvalujes alebo je lepsie niekedy menej kombinovat aby nedoslo k nejakej "bitke" medzi ucinnymi latkami alebo vzjomnemu oslabeniu ucinkov?

martinez2222

zdravim,

nakoniec som musel ist na rozbitie toho jedneho kamena. lebo som mal koliky celu Velku noc a uz som nevedel dlhsie cakat. Rozbijanie nakoniec ani nebolelo ako som sa obaval.

Ten druhy kamen skusim teda este rozpustiti cajom ale ak sa do dvoch mesiacov nezmensi tak si ho dam asi zasa rozbit.

RNG

Cez zlcnik idu hlavne tukorozpustne veci a ja zasadne odporucam vodorozpustne mineralove doplnky. Takze tie neprispievaju k vytvoreniu zlcovych kamenov podstatne.
Zlcove kamene su hlavne stvrdnuty cholesterol
Na rozpustenie alebo proti ich vytvaraniu je dobre brat nieco na riedenie zlci ako
sylimarin, na rozpustanie tukovo bielkovinnych nanosov ako
lecitin pripadne zlcovu kyselinu(ursofalk) a niektore esencialne oleje, napr pepermintovy
Pomahaju aj vyssie davky vitaminu C a pravdepodobne aj policosanol, ktory znizuje vyrobu LDL cholesterolu, ktory oxiduje, stava sa lepkavy a vytvara nanosy na cievach, tj pravdepodobne aj zlcove kamene.
Samozrejme pomaha dieta na zlcnik, ktora ma byt bohata na zeleniny a malo masa , vajec a syrov.

Takzvane vyplachnutie zlcovych kamenov je popisane tu
novice101.wordpress.com
tiez napr na tejto stranke
www.relfe.com
Osobne sa mi vidi dost drasticke, ale plno ludi ma s tym dobre vysledky, a viacero lekarov to robi so svojimi pacientami, tak to tu spominam
Snad miernejsia verzia a castejsie opakovanie je menej drasticke.

Pitie caju z byliny chanca piedra tiez pomohlo urcitemu mensiemu percentu ludi, zialbohu nie je tak ucinne, ako rozpustanie ladvinovych kamenov, kde to ma aj t podla lekarskych sprav.

RNG

Pouzi liter vody,a lyzicu chanca piedra, dobre kopcom. To je denna davka
Nefiltruj, ochucuj nesladenymi ovocnymi stavami.

martinez2222

RNG vdaka za odpoved, a akym mnozstvom vody to mam zaliat (pol litrom), a kolko krat denne by som si mal pripravovat takyto caj?

RNG

Z literatury je tam clanok jedneho lekara, co na vyse 600 pacientoch s ladvinovymi kamenami skusal 2 mesiace caj z chanca piedra a mal 94% uspech odstranenia kamenov.
Nuz to je definitivne hodno skusit.

Na zlcove kamene su metody podstatne menej ucinne, zialbohu.

Caj z chanca piedra sa pripravuje z 1 polievkovej lyzice byliny kopcom(7 gramov+), vari sa pomaly okolo 20 minut, necha sa prikryty odstat niekolko hodin, nefiltruje sa , len zleje.

mamina11

ja by som sa na tvojom mieste spytala na radu tej lekarky, ktora tu ma dnes clanok o detoxikacii. je to na prvej strane. lebo aj moja dcera prisla s receptom na rozpustanie a vyplavovanie zlcnikovych kamenov a skoncila v nemocnici za 5 minut dvanast.

martinez2222

Dobry den,

tiez mi zistili cca 10 mm ladvinovy kamen a pohrozili mi operaciou (nejde rozbit lebo je v dolnej casti oblicky a sa nema ako potom vyplavit)

Docital som sa o tomto zazracnom caji a aj ho uz pijem asi 5 tyzdnov len vsade pisu ine recepty na pripravu.
Na caji bolo napisane zaliat vriacou vodou a luhovat 5 minut. Ja to robim, ze 1 PL lyzicu zalejem cca 0,75 L vody a po cca 10 minutach scedim a pijem na dvaktrat (rano a vecer).

Dnes som bol na kontrole a kamen sa mi zatial nezmensil - i ked sa mi v druhej oblicke uvolnil druhy, ktory uz je v mocovode :-)

Tak neviem ci na ten velky kamen ten caj nefunguje, alebo ho zle pripravujem. Skusam to kombinovat aj s Rowatinexom a kvapkami od Valovica, ale vyzera to ze operacii sa nevyhnem.

AK mate odskusany recept na pripravu tohto caju, bol by som vam povdacny

vdaka

martin

kamienok

chanca piedra sa da kupit na www . zdravyobchod . sk
len bez tych medzier, lebo tuna odkazy na stranky likviduju admini, tak som dala radsej medzery...