Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

prekladatelstvo

nikaaaaaa

Dakujem ti,dobra vila. Pomohla si mi.Len sa chcem este nieco spytat...viem, ze je to kazdy rok ine.snazim sa zistit vsetky informacie.ta rustina by sa mi aj pacila.ak tvrdis, ze sa to da aj keby som bola zaciatocnik, tak je to potom fajn.na umb je cisto katedra anglistiky a amerikanistiky.cize potom uz staci si zaobstarat kombinaciu s inym jazykom? a pre saardinku:som si vedoma, ze predsa nemozem ist studovat na vs nieco, co som sa nikdy neucila.ale staci si pozriet net a info a hned budes mat aj ty iny nazor.len som chcela vediet, ako to chodi...to je zatial vse, co som chcela povedat.:D

dobra vila

sardinkaaa, hej, ale ona ked si vyberie SLOVANSKY jazyk, tak na ten nemusi robit prijimacky, pretoze v tom maju pravdu, ze slovansky jazyk ta naucia relativne rychlo (takze polstina, rustina, ukrajincina, srbctina = ziadne prijimacky). Ved nech si pozrie, ako je to tento rok.
Pridanim takehoto jazyka nic nestrati, skor iba ziska, ze bude vediet komunikovat v dalsom novom jazyku. Trebars rustina je dost vychytena a ta by jej urcite aj sla.
U mna skor ten "popredny" predmet nezaujal, anglina, bol to slaby odvar.

sardinkaaa

no ja viem tak ze zaciatocnikov neberu. ja som si podavala na franinu, a viem ze podmienka bola maturita z jazyka a este k tomu prijimacky, spoluziacky isli na kombinacie rozne a tiez museli mat maturitu. myslim ze je to aj celkom logicke, ze na vysokej skole ked ides studovat prekladatelstvo tak musi uz jazyk ovladat, a nie az tam sa ucit zaklady....nakoniec ale chodim do PO - nemcina- franina, a boli u nas taky co po fra nevedeli vobec, a v prvom tyzdne to vzali, lebo je samozrejme ze sa ocakava ze uz ten jazyk vediet budu. ved ked sa ide trebars na ekonomiu, tiez musis vediet matiku a neucis sa ju od zakladaov :)

dobra vila

Nika, na UMB v BB si mozes dat dvojkombinaciu AJ + nejaky slovansky jazyk (a nie je ziadny problem, ze si ten jazyk predtym neucila). Teda aspon pred tromi rokmi to fungovalo este takto. Dokonca aj na francuzstinu brali bez prijimaciek (co je velmi netypicke!) a nemali tam ziadne poziadavky na uroven (ako trebars pri AJ, NJ, ŠJ..), takze si tam nejake kocky zo skupiny podali aj prihlasky, no nakoniec poodchadzali zo skoly, lebo sa samoska vyzadovalo vediet francuzsky. Lenze to bola skor chyba skoly, lebo ta francuzstina figurovala naozaj medzi tymi, co mali vyuku napisanu od zaciatku pre zaciatocnikov!! Takze pozor na to, radsej vsetko overit.
To iste sa stalo s rustinou (ja som mala anglina + rustina). Nedala som si slovencinu, ved naco, naucim sa aspon rusky - novy jazyk a este k tomu krasny. Lenze zo skupiny, co sa otvorila, polovica ludi vedela, polovica nie, niektori z toho dokonca aj maturovali (miesto nemciny, ci angliny!!). Takze nam dali tyzden na to, aby sme sa naucili citat a pisat azbuku!!! A hnali nas ako zver. Ale myslim, ze teraz si to uz dali do poriadku a otvaraju tie triedy riadne pre pokrocilych, a pre zaciatocnikov a nemaju tam taketo fofry. Na letny semester to totizto uz upravili a tie triedy sa podelili. Iba zimny bol zabijak, potom uz lážo-plážo.
Mimo toho mali z tych slovanskych jazykov este polstinu, ukrajincinu a srbcinu?! tusim... a potom samozrejme hocijaky iny jazyk ako spanina, nemcina, ale s tym, ze na to si musela robit prijimacky ako na anglinu.
Viac ti neviem povedat, sla som nakoniec studovat inam, kedze uroven z AJ mi prisla dost slaba a nic mi nedavala.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.