Je lakomý alebo šetrný? Kde je hranica?

Príspevok v téme: Je lakomý alebo šetrný? Kde je hranica?
Magda36

Mám priateľa a z jednej jeho stránky som už dlho v rozpakoch.
Kde je hranica medzi šetrnosťou a lakomosťou?
Priateľ má vyše 40 (ja 36), slušný príjem, je IT technik s solídnej firme, je rozvedený, bezdetný. Býva vo svojom byte v paneláku, auto má firemné.
Sme spolu niečo vyše roka, nebývame spolu, ale často som uňho cez noc.
1. Nedokážem ho primäť k tomu, aby si kúpil (a nosil) oblečenie aspoň trochu k svetu. Nosí vystrapkané nohavice, roztrhané vyťahané lacné ponožky, zožmochlané tričká, umelé mikiny na holom tele (občas to príliš nevonia). Topánky vyzerajú ako z výpredaja u vietnamcov. Vyhlásil, že on sa v tom dobre cíti a že je to jeho vec.
2. Jeho byt nesie obodraného ducha 80-tych rokov, vystrapkané fľakaté koberce, otlčený nábytok, šnúry a káble,..
Napríklad, o zhrdzavený, zanesený odkvapávač sa bil ako lev. Vraj nič nepotrebuje. Upratuje minimálne.
3. Ani raz som nedostala kvety.
4. Ako darček som raz dostala bonbonieru.
(Ale keď som potrebovala s niečím pomôcť, pomohol mi.)

Čo si o tom myslíte ?
Dá sa na to zvyknúť ?
Dá sa čakať, že by sa to zmiernilo ?
Je to v tom, že mu práve ja nestojím nestojím za trochu snahy ? Naschvál nepíšem o iných stránkach nášho vzťahu.

lucka_lucka

ak niekoho milujeme tak ho treba milovat taky aky je. ved sme ho zacali milovat preto aky bol pre jeho zlozvyky a navyky. ved laska amanzelstvo su o tolerancii.nemozemem ocakavat ze muz sa zmeni zo dna na den. najdolezitejsie je sa s muzom porozpravat a najst si ku nemu tu spravnu cestu ak nam nieco na muzovi vadi.
1.ak sa muz citi dobre v topankach od vietnaca tak ho treba nechat ved aj my sa citime dobre v niakych veciach a muzi to nepochopia a tiez nas nenutia nosit extra veci co maju zase radi oni. ved s muzom nie sme pre krasu ale pre lasku,ochotu a pocit ze vas ma niekto ozaj rad a miluje vas. je ozaj jedno ci chodite bosi alebo obuty/je to vec fintenia.
2.lepsie byvat v osuchanom byte plnom kablova laskaveho mileho manzela bez svabov a potkanov ako nebyvat vobec, bez kablov,na ulici a bez lasky s potkanmi a svabmi odkazani na pomoc inych
3. treba ho zobrat na rozkvitnutu luku tie kvirtky urcite natrha s radostou....ako za ne investovat korunky
4.aj bomboniera potesi ale radsej ocinim ja byt niekde v lese a poprechadzat sa ci vecer sa pozerat na hviezdy sediet vedla muza ktory ma miluje preto aka som a byt spolu zdravi , stastni plny pochopenia , lasky a tolerancie. ved najdolezitejsie momenty v zivote nie su vecne dary ale to aby sme si vazili jeden na druhom to aky je.aby sa nas zeny podrzali muzi v danej chvily ked nam je smutno a nechecmem byt sami.laska je jedno vrece kde sa musi pochopit a tolerovat strasne veci aby mohli v tom jednom vreci prezit do konca svojho zivota aby boli spolu v dobrom aj v zlom. so sexom aj bez sexu ale laska, ochota,podpora a hlavne dovera jeden k druhemu musi existovat bez toho sa neda udrzat pevny vztah
/aj s kablami, rozstrapkanymi nohavicami ci teniskami od cinanov a starom nabytku.nie su dolezite vecne dary ale jeho dobre srdiecko/

zelam pekny vikend a vsetko dobre v novom roku s pozdravom lucka

uhlie

miska,

preco tu na mna hned utocis? Precitaj si v nejakom slovniku, co to znamena "lakomost" a nepis sem, prosi ta, bludy.

sisssa--

Uhlie kde to beries ze zeny su lakome??To vobec nie je pravda .Ja som neni lakoma stalemu nieco kupim a nic nepytam.On mi tiez kupi co mi vidi na ociach ale ?!!?!!

miska31

Lebo keby som napisala ze len darcek dat tak by si napisal ze myslime len na darceky a take veci ale city nam nic nehovoria.Mas problem zo zenami??

miska31

JA som nereagovala na to co pisali ostatne ale to co si pisal ty,ze zeny su lakome a ja som napisala ze je pekne vidiet partenra ako sa tesi z darceka a to objatie som doplnila preto lebo nie vsetko sa musi tocit okolo hmotnych veci.

uhlie

Misa,

ale tu sa zeny stazuju, ze im muz nekupuje toto, alebo tamto. Ziadna sa nestazovala na to, ze ju muz neobjima a preto je lakomy.