Maturitááá-témy,otázky

alzbee

Ja som sa ucila cez akademicky tyzden, pretoze sa dokazem prinutit ucit len vtedy, ked som pod stresom...ale mala som to lahsie v tom zmysle, ze pocas 3. a 4.rocnika som sa ucievala dost pravidelne, cize mi tie uciva neboli cudzie:) a otazky som si vobec nevypracovala ziadne, pretoze poznamky v zosite som mala v poriadku:) najlepsie sa uci z vlastneho..

levicaaaaa

japonka: u vás bola presne taká istá maturita ako všade inde... :)) stredoškolské osnovy apožiadavky na maturitu nepustia :D

každý je však iný typ, a jeden potrebuje mať vypracované a iný nie...
ak si sa pred tým do literatúty ani nepozrela, tak sa ti ani nedivím, že sa ti to zdalo také príšerne ťažké...

netreba vypracuvávať, treba vedieť ;-))

japonka

cooo to ste na jake skoly chodili???

ja som sa mrte ucila, mrte to vypracovavala, s tym ze do literatury som nikdy predtym ani nekukla... a u nas bola strasne tazka maturita tak som to ledva dala... a tu citam ze ste nemali ani otazky vypracovane

to by u nas nepreslo :D

smejko0055

Uč sa zo zošitov, čo ste preberali v škole. Má to jednu výhodu. Tú, že tie veci si sa už učila a len si ich zopakuješ. A tú modrú knižku, kde je celá literatúra by som odporúčala. Nájdeš ju v kníhkupectve. Je veľmi dobrá. Ja som nemala vypracované otázky a tiež som zmaturovala na 1.Držím prsty!

levicaaaaa

ja neviem, či mám zlý kalendár alebo čo, ale, dievča, veď je len november... treba si ešte užívať prípravy na stužkovú, samotnú stužkovú, atď a nie tu stresovať s maturitnými otázkami...

:)))

ja som ani žiadne maturitné otázky nemala, a už vôbec nie vypracované a zmaturovala som na 1 :D
učila som sa z knižiek - zmaturuj z literatúty 1, 2 a potom z takej hrubej modrej knihy, kde je komplet celá slovenská literatúra - odporúčam si zohnať, dosť to pomôže...
s gramatikou tu nepomôžem, tá ma nezaujímala... :))