pohreb.ist,neist?rada prosim

Príspevok v téme: pohreb.ist,neist?rada prosim
pohreb

takze som v uk a umrel mi dedko.naposledy som sa s nim lucila stylom takym,ze este vydrzi na nase dalsie stretnutie.bohuzial vcera mi umrel,co ma dost boli.uz som sa ztoho pomaly dostala,ale neviem sa rozhodnut ci ist ci neist.ide o to,ze moje pocity su ine ako ostatnych.neviem v podstate naco je pohreb zauzivany ze tam treba ist,ale ja to citim inak.chcem si ho zapametat ako ziveho nie ako mrtveho:-(neznasam pohreby!mam sa snim ist rozlucit s placom?na to tam mam ist?opet si vratit tu ranu do srdca,ze mi umrel?ja neviem,ako vy by ste to riesili,to by ma aj zaujimalo,ja viem len jedno,ze si ho chcem pametat hentak ziveho,len neviem co by si prial dedko,to ma jedine hneva ze ci by sa na mna hneval:-(

NAIVKA

dik, denz, vidis, nie je to so mnou az take zle :-)

a ja osobne keby som mala pohreb, urcite by som nechcela zatazovat najblizsich cestovanim na moj hrob

breza77

pohreb vysvetli mi co znamena skr uk je to blava,a kam mas cestovat na pohreb,kolko mas rokov,pochod ty musis byt podpora aj pre tych ,co bol tvoj dedko najblizsi

NAIVKA

nemusis tam ist. je to len tvoje rozhodnutie. nikto ta nemoze nutit.

a dedko osobne by si urcite nezelal, aby si cestovala cez celu Europu iba preto, aby si stala v slzach nad jehoho hrobom.
ine by bolo ist sa rozlucit este so zivym. ale teraz je to naozaj uz jedno. ak by si tam isla, bolo by to kvoli ostatnej rodine, nie kvoli nemu samemu. jeho mas v srdci.

Alala

Keby sa každý pozeral na pohreby tvojimi očami, že ich nemá rád a nechce si obnovovať rany, nemal by nás kto ani pochovať a odprevadiť na poslednej ceste.
Smrť starých rodičov bolí, ale nás len pripravuje na smrť niekoho ešte bližšieho, kde to bolí oveľa viac. Keď nám niekto zomrie patrí sa ísť ho odprevadiť. Jeho duša tu s nami zostane
/ak tomu veríš, ak nie, tak aspoň stála spomienka na neho/. Neísť na pohreb z dovodu, že ti je to nepríjemné neobstojí určite ani pred tvojím svedomím, inak by si sa na to nepýtala. Veď v živote veľa krát musíme podstúpiť aj veľa nepíjemného.

jajka001

Ak máš možnosť ísť, tak by si mala ísť, ak nie su problém financie alebo strata zamestnania alebo tvoj zdravotny stav.

pohreb

jasne ze ho lubim,vsetko co ktomu patri a ti co sa cuduju ze dostala som sa z toho.hm,ako sa to vezme,ale tym ze som daleko od svojej rodiny a celkovo,tak to inak vnimam,a smutim ale vnutri,to znamena ze som nezabudla.myslela som tym ze som sa dostala z toho,tak ze neplacem uz.trosku ste ma nepochopili.ked si spomeniem nanho,ci na babku,chce sa mi plakat,ale takto ako som od nich daleko uz dlho tak uz mi to az tak nejde

Denz

A to,ze je alebo nie je na pohrebe neznamena ci si ho mala alebo nemala rada.
Je v tvojom srdiecku a to ti nik nevezme.

pohreb

ludia ale ja riesim moju vzdialenost.ja som v uk a bude to pre mna zlozita cesta cestovat aj sama prvykrat.ziadna vyhovorka