Očkovanie proti chrípke

Peto T

aluska: Vitamín C sa priemyselne vyrába fermentáciou, je to veľmi podobný proces, ako v prírode (glukóza, enzýmy). Po chemickej stránke je totožný.

Rozdiel je v komplexe ďalších vitamínov a pomocných látok, ktoré sú v ovocí, a ktoré podstatne zvyšujú jeho účinnosť.

To však neznamená, že by syntetický vitamín nebol účinný. Účinný je, ale je potrebné väčšie množstvo.

Ak hovoríme o použití vitamínu C ako lieku, tak pokojne znesie porovnanie s antibiotikami - dodané dávky sa síce vylúčia, avšak predtým dosiahnu určitú hladinu v plazme, ktorá je potrebná pre farmakologický účinok.

Jarino

asi takto ...ja som sa daval ockovat 5 rokov po sebe a nepomohlo mi to...podla mna ockovanie nema zmisel no a co sa tyka ako jej pomoct bez k lekarovi :)

aluska

peto ja hovorim len o chemickych vitaminoch..telo trosku inak reaguje na prirodzene vitaminy, zoberie si ich z potravy a hotovo, ale tie chemicke, z nich si nedokaze tolko zobrat ako z potravy.nedokaze to tak spracovat.chapes?pre telo to neni prorodzene...a hadam nechces porovnavat antibiotika a vitaminy...vitaminy su dolezite pre zdravie kazdeho jedneho cloveka, mali by byt v strave kazdy jeden den...alebo ty ta beries antibiotika?antibiotika su liecivo, vitaminy su dolezite pre fungovanie organizmu...prosim ta, neplet 2 odlisne veci..hovoris uplne odveci

Peto T

aluska: Nie je podstatné, že odídu, ale čo stihnú urobiť počas svojho fungovania v tele. A ak sú dávky dostatočne vysoké, tak toho urobia dosť veľa.

Podľa Tvojej logiky, aj antibiotiká sú nezmysel, veď všetky telo vylúči... A čo takto voda, načo vlastne piť, keď všetko vycikáš? ;-)

Peto T

Michaelita: Je to celkom bežné. Aj ja som to mal, hneď na druhý deň po vakcíne, 3 dni som ležal v horúčkach a pol roka som mal rozbitú imunitu. Aj kolega dopadol rovnako.

Nie je to v skutočnosti chrípka, volá sa to očno-respiračný syndróm (ORS) a údajne postihol v niektorých sezónach až 40% očkovaných v Kanade.