Prečo ešte nespíte?

lost

ale to nebude take lahke zacat :D tusim ze clovek sa prisposobi prave tak po 2 tyzdnoch :)

pridat by som sa pridal, kedze nemam co na praci :D ale to radsej nie, lebo potom budem blbnut na nete a mimo netu este viac :D

spim priemerne tak 6 hod a 2 hodiny zaspavam a 2 hodiny a prebudzam, cize 14 hodin bdelosti a 14 hodin losta staci pre svet :D

i ked teraz sa citim ako keby bolo 13:00 rano :)

ale to musim ist okolo 09 do BA.. a netusim ci mam alebo nemam ist spat medzitym :D

lleilla

od zajtra idem na to- ja potrebujem len 13 dni vydrzat :P - idem pisat plan, ako vyuzit 22 hodin bdelosti, hihi, lost kludne sa pridaj :D

lost

:D

budiky...

tusim ze ten jeden co to skusal, www.stevepavlina.com pisal ze je to take ze si na to telo zvykne.. ale aj on to vzdal pre nepraktickost..

teoreticky, ak by bol clovek celodenne zamestnany (ako pracovne, tak aj socialne), tak ze funguje v 5,5hod intervaloch (a potom 0,5hod spi),tak by to bolo velmi zaujimave :))

ale vezmi si, co by sa dalo robit takto v noci? :D

teda okrem internetu :) mozno este citat knihy.. alebo by som sa prestahoval na severny pol, kde je stale den :D

mozno ak by som studoval, tak by som to skusil :) ale musel by sediet rozvrh atd :D

ked si ale vezmes, ten fakt, ze clovek ma mizerny TIME MANAGEMENT, tak by toto ani nebola zla myslienka.. ak ma clovek presne 5,5hod, nikdy si nedovoli mrhat casom :)

inac ma to dost laka to skusit :D

lleilla

velmi zaujimve, niekedy nastudujem o tom viac - celkovo 2 h spánku- štyri 30-minútové zdriemnutie (každých 6 hodín)- toto sa mi pozdava :P, len chcem vidiet ten pocet budikov , ktore ma prinutia vstat po tych 30 minutach spanku

lost

en.wikipedia.org

tam dole je UBERMAN sleep alebo mozno este Dymaxion, minimalne je praktickejsi :D

ale je to dost drasticka zmena :)

netusim ci sa to da tak, ze zaspim o 02 a vstanem o 04, tj po 2 hodinach a budem 22 hod bez prestavky nabity energiou.. teda ktovie ci sa to fyziologicky vobec da, kazdopadne tieto sa asi daju :)

cital som od viac ludi na nete ze to IDE.. ale je to prakticky nemozne ak clovek ma 8 hod pracu....

ale nezistoval som prilis mnoho info ohladom toho :) ale byt kamionistom, mozno to aj skusim :D alebo nieco, co mi dovoli spat kazde 4-6 hod :)

lleilla

lost, suhlasim, a nemas nahodou recept, na uplatnenie v praxi poslednych 2 riadkov tvojho prispevku plus aj toho "upadnutie rovno do REM fazy" ?hmm,to by bolo ;o)

lost

lleilla, ked ma clovek velmi zaneprazdneny den, tak sa podla mna da fungovat cely den aj po 6 hod spanku :)
v extremoch aj po 4 hodinach :)
ale to potom clovek nesmie minut drahoceny cas na zaspavanie ale len na ciste spanie :)

ak by clovek dokazal upadnut hned do REM (pozdravujem ojku :P ) tak 2 hodiny, kratkodobo mozno len 1,5 hod :)

a to je uz celkom sranda, teda len podla teorie.. 1,5hod spanku na 22,5hod bdelosti :D wau :))

ojka

ako kedy,niekedy zaspim o 1, o 2, o 3,...niekedy sa v noci zobudim,niekedy rano o 5,a uz nezaspim,...
Ale je to individualne,niekedy spavam 3-6 hodiniek, raz za tyzden,dva to 'dospim' a fungujem dalej,ja som v tomto nezmar... (;

ojka

lleilli, tak ja nemám ani režim posunutý, ja cez deň zo zásady nespávam, lebo to by som v noci už vôbec nezaspala ani na minutku :DD