Prečo ešte nespíte?

slnecnica

To ja nemám až takých múdrych kamošov;-) ale je pravda, že rozlietaní sú.
Tuším som to uz písala, na jeseň by som chcela skúsiť nejakú jazykovku, spraviť niečo s mojou angl a potom sa uvidí.

Maoam

a su roztruseni od Australie, cez Novy Zeland, Canadu, USA, Skandinaviu (najmä Norsko), Dansko, Svajciarsko, Belgicko, Holandsko, Nemecko, Rakusko, Cesko...

Maoam

Slnecnica, vies co, najhorsie bolo, ze som mala velmi stazene podmienky na vsetkych frontoch, keby neboli byvali dalsie situacie a veci, ktore som musela riesit, bola by to byvala balada, ziadny problem presadit sa za hranicami. Lenze ja som riesila vela inych veci (vazne zdrav. problemy a kopa inych), takze o toto to bolo stazene a masivne.

Ak je ale clovek zdravy, ak ma niekoho, kto ho podpori, nic nestoji v ceste....lahoda! A dnes uz vam netreba nic, ziadne viza, ziadne povolenia, vtedy sa este len internet rozbiehal, teraz mate kopu agentur, vela ludi je uz v zahranici, cize skoro kazdy ma nejakeho znameho alebo rodinu v zahranici, kto zo zaciatku 'pomoze' alebo da nejaky kontakt, ci pomoze pri rozbehu, to vtedy vsetko este absolutne nejestvovalo...

takze ak dnes niekto 'chce'a nejde, tak pre mna su to len vyhovorky vsetko alebo prilisna ustrachanost

Maoam

Slnecnica: odvaha, bez rozumu (mozno mierne sialenstvo) a velmi blba domaca situacia, takze vsetko spolu vyustilo v toto...
:D

Uprimne, keby som mala nieco take iste urobit teraz, uz by som nemala tolko odvahy :-). To je vyhoda velmi mladych, ze proste skocia do toho a idu....ked mas po 30tke, tak nad vsetkym prilis premyslas, niekedy je to na skodu.

Maoam

a este sa chodilo na viza, kazdych par mesiacov vsetko vybavovat, povolenia na pobyt, pracovne povolenia :DDD

teraz je to take jednoduche, boze, staci zbalit kufor a iiiiiiiist

Maoam

Slnecnica, no a to som bola este fakt decko vtedy. Sla som naslepo a sama :-).
A bez jazyka, vedela som len aj aj to len trocha :DD. Nemecky som sa naucila az v krajine a slo to pomaly, prve dva roky to bolo hrozne, pripadala som si ako s blokom v hlave, potom to pustilo a dnes je to uz OK.