Prečo ešte nespíte?

lost

hmm krasna pesnicka :)
aspon mozem ist s usmevom do postele :D
a hadam to pretrva az do rana a nasledne do dlheho zajtrajsieho dna :D

tak dik ojka a gn :)

ojka

lost, keďže je už nemám prázdniny, tak mi to je srdečne fuk :D ale tak čo sa dívam na okolie, tak si prazdniny uživajú na plno,... tak to potom rýchlo utečie (:
či ty ako "prázdninuješ"?

lost

Karstadt a RWE je co?
neckermann to viem ze napr dovolenky predavaju :)
alebo asi aj oblecenie ?

a vies co je sranda? co ak VSETKO sa presunie do ciny? :)
cisto teoreticky, potom jedini ludia co budu mat na zivot budu podnikatelia co zarabaju v cine (napr nemec)
lenze komu to chce predavat? nemcom? ktori nemaju vdaka cine pracu?
alebo cine? ktora nema platy na kupu veci?

to podla mna veeeeeeelmi zle dopadne, extremne zle :D

v tomto sa mi paci svajciarsko, ze si nepustia len tak hocico do ciny.. ale ic produkty aj drzia cenu.. napr tie svajciarske noze atd.. neviem co vsetko tam este vyrabaju :)

inac mi je zle z tohto kapitalizmu.. za vsetko tolko prachov a REALNA (vyrobna, materialna) hodnota je 10-20 KRAT NIZSIA!! ako realna..
staci 1 blbe tricko.. v znackovom stoji 50eur, na mileticke 5 eur.. v cine sa vyrobi aj s nakladom ako je praca a material a preprava za 50 centov.. a toto je extremne sialene.. dost ma to odradza na nakupoch, lebo si vezmi, ze za tych 50eur by som mohol mat milion dolezitejsch veci, ale CO, ak je takato pridavna hodnota na vsetkom? aj na jedle? teda - peniaze nemaju prakticky ziadnu hodnotu, alebo sme si prilis dlho zili nad limity, lebo predstav si:
1000 eur povedzme.. za to si dnes mozem kupit napr 1 velky a dobry TV..
lenze kolko by ten TV realne stal, ak by ho postavili v dielni na dedine vlastnorucne? neuveritelne viac..
lenze my mame stroje atd.. no ale vyroba TV stoji maximalne tak 80-120eur , vyvoj mozno par stoviek milionov, lenze to sa neda dat do nakladov tak uplne, lebo zarobia na tom aj na x-dalsich radoch atd..
raz som videl taku rovnicu, i ked nie je uplne presna, ale vyzerala asi takto:
ze celkovy objem zlata na Zemi je X a celkova hodnota penazi na svete je Y. lenze X gramov zlata nestoji Y penazi, ale Y/14 penazi.. tj. je 14x viac penazi v obehu, ako zlata za tie iste peniaze v obehu :) ale to uz moc komplikujem :D
pointa je - ze cely system sa mi zda byt ako jedden velky "slub" a sluby sa slubuju blazni sa raduju..
napr akcie v povedzme Microsofte.. alebo FACEBOOKU (udajne ma hodnotu 100 000 000 000 USD :) haha ,šme še pobavili.. )
lenze k pointe : na svete je podla mna prilis vela penazi na to ako malo hmotnych statkov je..
cize su podla mna vo svojej podstate bezcenne (peniaze)..
ale este nemam riesenie, ako na tom prestat prerabat, alebo naopak zarabat :)
proste mojim cielom je kupovat assety (tricko, zlato) za taky peniaz, v takom case, ked je to co najblizsie 1:1
priklad:
jeansy stoja vo vyklade 79eur
v outlete 49eur
na nete 39eur
cez znamost v predajni 25eur..

cize 25eur povazujem za realnu 1:1

lebo si nechcem dovazat jeansy za 10-15eur a preclit to a zdanit to a papierovat to..

ojka, haha dobry obrazok :D

ojka

fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net
tak toto musí byť super nakupovanie :D ja s nimi súcitím :D
oukej, je čas.... ide sa kačičkovaaaaaaaaať
minimálne hodinu nikoho do kupeľne nepustím ((-:O

Maoam

Lost, prave davali v spravach, ze firmy Karstadt, Neckermann a RWE postupne odburaju spolu ca. 8000 prac. miest...

nejak som sa fixovala na tvoj odchod do AT alebo DE, vidis ako som sa s tym zzila a hned som myslela na Lostika, ked to davali v spravach :DD

inak je to blbe, ale industria ma nejak trhliny, Schlecker uz zanikol, tam tiez poslo par tisic prac. miest

no a tie vyssie spomenute, vraj ide o presun produkcie do zahranicia (lacnejsich krajin)

lost

Maoam

hmm to mi pripomina, ze si idem dat nejaky dezert z ponuky Scharu :D
len najskor nieco normalnejsie a potom sladkosti :D
to je uz vecer heh, preco ten cas tak leti, zase jem vecer :D