Prečo ešte nespíte?

Maoam

Lost, ja som za taku zlatu strednu cestu, extremy nie su velmi dobre (teda nie trvale, obcas ano, ale to je skor o vynimkach).
Nevieme, co bude, mozno vsetko padne, tak aspon bude na co spominat :D.
A co ked o 3 roky umries, nehoda alebo co? Vies ako. Nikdy nevies. Treba zit tu a teraz a tym padom si aj obcas dopriat nejaku tu radost :-). Je to potrebne pre zdravu psychiku.

lost

hmm pouzila si zaujimave slovo INVESTUJE..

velmi zaujimave, lebo mi to pripomenulo ze ak by clovek 100% setril, za sice peknym ucelom = "zvysenia si kapitalu aby som vo vyssom veku nemusel pracovat" tak co ak sa nedozije toho bodu zlomu :) alebo proste aky zmysel je to, aj ked sa dozije .. cely zivot len pracovat a nevychutnat si zivot trochu :) cize 100% uspora (rsp to je asi workoholizmus) je asi ta najhorsia volba..

to uz fakt radsej rozbit 100% platu hned za dva dni :D

a myslim ze z tychto dvoch skupin je prave ta druha stastnejsia :D

ak teda nepocitam pripady, kedy sa niekto v 40tke stal clovekom za vodou a potom do 70tky cestoval :D

ale mam pochybnosti o tej 40tke, lebo to uz nie su najlepsie roky kedy si clovek moze naplno uzivat svoje fyzicke vyhody :)

lost

nj ten schar asi necham tak :)
radsot to robi dost :D
a myslim ze asi aj viac ako TV/auto/kolotoc

proste sladke ma asi najlepsi pomer cena/zazitok :D

aspon do chvile kedy nezacnem citit ze som sa prezral :D

Maoam

Lost, hej, moj zubar chodi surfovat :D. Normalne je to nieco, kde nabera energiu na zvysok mesiaca, cely mesiac sa tesi na surfovaci vikend ;D.
Prec od deciek, zeny, od roboty a suuuuuuurf. Ma aj fotky vyvesene v ambulancii (sam seba) ;D.
A do tej veci aj investuje, proste to je 'jeho' milacikovska oblast a normalne vidis, ze sa tesi ako decko, aj ked o tom rozprava. Keby jemu niekto vzal surfovanie, asi by prepadol do tazkych depresii. No a tak je to aj s tymi motorkarmi. Sadnes a ides......free.

Maoam

Lost, kompromis by bol napr. to, keby si mal nieco, kde proste nebudes premyslat nejak extra nad prachmi. Kazdy clovek ma nejaku slabost, nieco, na co mina viac, ako by musel, ale zasa v inych oblastiach je setrnejsi, ako ostatni (priemer).
Takze kym je to jedna, dve oblasti, je to dokonca potrebne pre psychiku :D. Je hrozne frustrujuce, ked este aj vo veciach, ktore ti robia radost uvazujes ci ano-ci nie a preratavas.
Ten Tv, no tam asi tiez pojde o ten zazitok, ja to chapem :D.
Ale tak na tom Schär-i by si podla mna nemusel vobec setrit a mozes si to s kludom dopriat :D.

lost

inac ano, s benzinom je to rovnake :D
napr motorkari to maju tak :)
jazdia si pre radost, napr cez pezinsku babu.. bezcielne..
a stoji ich to benzin :D
no ale maju z toho zazitky

asi idealny priklad je KOLOTOC :D

toci sa to dokolecka a jedine co ma clovek z toho su zazitky :))))

lost

Dolezite v zivote su zazitky a chvile stastia

nj presne :)

no ja mavam takuto dilemu hlavne ked si kupujem napr TV
mam si kupit nieco priemerne, alebo skor nieco lepsie
na priemernom si vychutnam filmy menej ako na lepsom..
ale zase - filmy pozeram maximalne tak 2% zo svojho bdeleho stavu zivota :)
cize je to velmi otazna investicia..
v tom case som si kupil o nieco, ale nie velmi nadpriemerny TV no a doteraz sa sam seba pytam, ci sa mi to oplatilo :D
ked pozeram film, tak si hovorim ANO! :D
ale ked si vezmem ze som na tom minul cca tisicku, a dnes stoji polovicu (povedzme rok) tak si hovorim WTF :D
a presne to iste s autom, lenze tam uz nejde o pateurovky :D
povedzme ze na kazdodennej jazde do prace si moze clovek dopriat klimu, mp3 prehravac atd.. cize full vybavu, alebo si kupi uplny smejd ktory ho dopravy z bodu A do B..
kompromis moze byt, shit+wow car prvy na tyzden, druhe na vikend :D
lenze mam pochybnosti o com ci je to kompromis, lebo to nakoniec moze vyjst drahsie :D

inac - velmi vela zalezi na tom, ako dokaze clovek najst realne cenovo ohodnoteny produkt, tj. presne ako popisujes ze nie prvy kamenny shop ale ebay atd.. toto v dlhodobom meradle pomoze velmi vela :)

ale stale mam pocit, i ked som to vela krat neurobil, ze najviac ziska clovek z cestovania/dovoleniek..

a hlavne z tych, z ktorych nema fotky, pretoze si to zapamata presne tak, ako chce :) (a tieto spomeinky su statisticky vzdy krajsie ako realne fotky), i ked je to relativne..

Maoam

Lost, tych 365e na Schär urcite preflakas jedna radost napr. na benzine ;-), vies, je to malickost, ak ich mas rad, urob si radost a raz za rok dovolenka by tiez nebola od veci. Dolezite v zivote su zazitky a chvile stastia. Vsetka ta materia, to nie je to prave. Takze dovolenka niekde, kde sa budes dobre citit, kde natankujes energiu a na nej chrumat Schär. Ked budes umierat, budes mat na co spominat :-). Urcite skor na toto, ako na novy iPod ;D.