Prečo ešte nespíte?

lost

pekaren sa oplati? bude ten chlieb potom taky vlacny, taku "vzdusny" brutalne jemny?
ci len nejaka hmota hustej neviemcoho pripominajuci tlacenku chleba?
lebo tiez by sa mi to hodilo, odhlacilo by mi ruky :D ale bojim sa ze natrafim na kus, co nerobi chleba ale zmes muky a vody, stlacenej :)

a pecivo, to mi predpecu v Modre, v takej pekarni, nizkobielkovinove.. celkom dobre to je, i ked nie take super ako chlieb domaci..

slnecnica

Ja mikrovlnku mám, vačšinou na pukance:-) Chlebík si pečiem aj ja, v domácej pekárni, ale pečivo? Klasicky v rúre ho pečieš? Dáš recept? Normálne začínam byť hladnáá
A zeleninaa, jasne, v skleníku mi už niečo rastie, ale neručím za výsledok, prvýkrát som to sadila sama:-)

dobra vila

ojka, ja mam 90 tez, a z toho niektore maju aj a, b, c podotazky :-/. Sranda je, ze niektore teza je fakt na dlho, da sa o tom co hovorit, je to vypracovane na tri strany a mame napriklad "funkcie rozhlasu" 8 bodov s jednou vetou, vyhra! To ked si potianes, odmelies to do 40tich sekund a potom co?! Lebo tam uz nie je co! Proste fakt, nieco je na pol strany, a nieco na 3 strany, pricom to suvisi a musis to rozpravat ako to je...ach, boze, fakt sa netesim...Navyse u nas sa stava, ze zamiesaju aj starsie otazky, takze si potiahnes nieco, co si medzi tezami nemala!!
Ojka, ja zvazujem v stredu a vo stvrtok beriem (to je hodina dvanasta, posledna chvila :D )

lost

slnecnica

nj pecivo si tiez peciem doma sam :D zlate alergie :D
ale ano, musim uznat ze chlebik "from scratch" cize prakticky zo zakladnych surovin ako je muka, voda, sol, cukor, drozdie, mast/olej + 20 minut priprava + 40-50minut pecenie + upratovanie = EXTREMNE nenormalne brutalne este skutocne horuci ale najcerstvejsi, cerstvejsie to uz ani nemoze byt, taky chlebik chuti fakt "eňoňuňo"

plus super cerstve priamo zo zahrady odtrhnute papriky, retkovky, paradajky, cibula (ta zelene vec), a rozne ine, podla chuti

tak to k nejakemu nejaky nevtieravy serial (napr Tie roky sedemdesiate) a clovek sa citi ako v nebi :)

lost

no ja napr nemam mikrovlnku :D
ale ohrievam si jedlo bud v rure alebo v hrnci pomaly..
no ano, benzin mi radsej ani nespominaj :)
ropna plosina by sa zisla :D

slnecnica

To by bol drahý obed lost, jeden gastráč by nestačil, jedine že by si mal nejaké konexie pri ropnej plošine:-))
Mám najradšej čerstvé jedlo, neznášam ohriate, hlavne nie v mikrovlnke
A zvlášť som zaťažená na pečivko:-) musím mať čerstvé,žiadne že z druhého dňa, blee

lost

no tie jedla uz nechutia tak dobre na 4ty den :(
inak by som to robil rovnako :D
preferujem "čo chod do varenie" :D
ale to ide predsa len EXTREMNE do casu..
a po roku ma to uz prestava bavit
a na slovensku mame humusne otrasne restauracie, cize ani to nie je riesenie
a chodit kazdy den na obed do rakuska, z trnavy, to je tiez taky kapanek slahnuty napad :D
tak hold to robim tak ze na dva obedy :D ale ja ani nemam ze obed, ci ranajky, u mna je to halabala kedy co pride pod zub :)

slnecnica

aj zajtra má byť takto hnusno, asi to poriešim home officom:-)
svokra varí raz-dva krát do týždňa (navarí v nedeľu a dojedá sa to do stredy), varí kvantum jedla, bez chuti
netvrdím o sebe, že som skvelá kuchárka, aj mne občas niečo nevyjde, nevarím podľa receptov, takže občas je to v štýle pokus-omyl. ale môžem aj tak povedať,že varím sto x lepšie ako ona!

lost

hmmm, no tie rezne uz musim niekedy, fakt napr zajtra :D uvidime..
mozno svokra nema este dost skusenosti, alebo malo varila, ked nevie? :)