bezsenná noc

nexus

smejko..:)mas pravdu, je to kvoli tomu, ze ma nieco trapi, to je ta ista diagnoza, ale ja som presvedceny, ze keby som sa dva dni po sebe vyspal poriadne, 8-9 hodin...tak sa to prelomi...lebo je to taka naucena nespavost..tak cakam...kedy to pride...:)
teraz uz spis normalne?

smejko0055

keď som trpela depresiou zo školy, tak som mala poruchu spánku. To je to isté, čo rozprávaš. Bála som sa noci, že čo bude. Ľahla som si a tak ma trápili myšlienky, že som celú noc preležala. Ale na druhý deň som išla do školy. Iba cez víkendy som spala dopre. Asi ťa niečo trápi

nexus

..ja prave naopak...zaspim, ale po par hodinach sa zobudim a uz nemozem zaspat, lebo ma hned rozrusia myslienky...
je to mojou prioritou teraz, aby som zasa normalne spal, lenze..neviem, ako na to...
vecer som vzdy byval najkudnejsi..
ale strach zo strachu, ze nebudem asa normalne spat ma rozrusuje...
ja som tiez skusal par poharov vina pred spanim, ale po case to prestalo uplne fungovat a tiez som dostal strach, ze si na to moc navyknem...
chudnem, vlasy jemneju, stres je najskodlivejsia vec pre zdravie...
chcem uz zit normalne...

Liana...323

Trvalo to vyše dvoch rokov. Ale okrem tých tabliet som skúšala aj na prírodnej báze, to skoro vôbec nezaberalo.
Spala som po hypnotikách normálne celú noc, aj 9 hodín. Ja som mala väčšinou problém zaspať, keď sa mi to ale podarilo, tak som spala už do rána.
Najlepšie ale zaberal alkohol, pár frťanov, alebo tri - štyri vínne striky... paráda, lenže, to by som bola rýchlo alkoholička. Takže radšej som s tým rýchlo prestala, aj kvalita spánku po alkohole nebola taká dobrá ako s čistou hlavou.
Každopádne, cez deň pijem max. jednu kávu, vôbec si nezdriemnem a snažím sa aj fyzicky unaviť. Napr. cez správy medzi siedmou a osmou cvičím. To ma vyčerpá a chodievam spať zhruba v rovnakom čase. Večer sa snažím neriešiť nič zložité, ani nijak sa rozrušovať. Ale na to, čo na koho zaberá, človek príde časom. Treba hľadať, skúšať...

nexus

Liana...a ako dlho sa to tahalo s tymi hypnotikami? mesiac, dva, tri?
a dokozala si prespat aj 7-8 hodin? mne sa dari tak 4-5 hodin spavat..aj to niekedy nie...a to s tabletkou

Liana...323

Nexuss, ja som užívala hypnotiká, ale vedela som, že sú návykové, tak som si dávala bacha. Mala som obdobie, keď som si musela dať každý večer tabletku, ale vždy som užila max. polovicu. Potom som skúsila len štvrtinu a išlo to. Zaspala som. Občas sa stalo, že som si dala celú, ale to fakt len občas a hlavne som skúšala zaspať aj bez nich. Keď som sa prehadzovala aj 2-3 hodiny, tak som ich užila, ale občas sa podarilo zaspať bez nich.

Liana...323

Aj mne sa to už raz stalo. Pred troma rokmi. Najdlhšia noc v mojom živote. Bolo to zo stresu, prežívala som dost zle životne obdobie a takto sa to prejavilo. Vyskúšala som všeličo, od čajov na dobrý spánok, cez prírodné vitamínové tablety, hypnotiká, alkohol, meditáciu..., samozrejme nie naraz :) Niekedy to pomohlo, niekedy nie.
Teraz sa môj život trochu ukľudnil, tak spávam dobre, ale hrozím sa ďalších stresov, ktoré život prinesie. Neviem ako ich budem znášať.

zajo_smejo

Ale áno, stáva sa to občas i mne. Nie často, ale predsa. Väčšinou vtedy, ked´ sa problémy nakopia a treba ich riešiť alebo vtedy, ked´stojím pred dôležitým životným rozhodnutím. Práve tak, ako teraz. Momentálne už ťahám druhú noc, nech sa akokoľvek snažím, podvedomie stále pracuje a nedá sa vypnúť. Už 2 noci čučím do plafónu a v mysli riešim všetky možné varianty.
Hrôza, vyzerám dnes ako mátoha :)