CHRBTICA

Príspevok v téme: CHRBTICA
Raduška

Dobrý deň. Môj problém je dlhodobý. Bolí ma chrbát, Ľ ruka, najviac lakeť a zápästie. Prsty mám strpnuté a nemotorné. Pod Ľ lopatkou ma páli. Je to pocit ako by som na tom mieste mala veľmi horúci obklad. Bolý ma oblasť pod zadkom, asi 10cm nad kolenom, koleno(vonkajšia časť a zo zadu) päta, okolie členka. Vankúšiky pod prstami na P nohe mám strpnuté a prsty tiež. Prsty mi trpnú na oboch nohách. Mám problém prejsť aj na nákup,čo je asi 300m. Neobsedím dlhšie ako 10min., vnoci sa často budím. Chrbát v tej časti nad zadkom mapobolieva, pri zmene polohy sa bolesť zvýrazní, alebo mierne ustúpi. Mám 40 rokov. Tie nohy má pobolievajú už dlho, ale vposledný mesiacoch sa toho nakopilo akosi priveľa a bolesť sa nedá zmierniť analgetikami ani rehab. liečbou. Zápalové parametre z odberu krvi sú neg. Poraďte niekto čo mám robiť. RA

Raduška

na rehabky codievam pravidelne. rehab. lekár mi pomohol. Svalstvo mám uvolnené, ale bolesti pretrvávajú. Ďalšiu liečbu odmieta lebo chce aspoň CT L/S, Ale neurologička to odmieta. Zdôrazňuje to tým, že mám robenmagnetickú C crbtice, ktorá dopadla vcelku dobre a chrbtica je jeden celok, takže tam iné vážnejšie zmeny byť nemôžu. U neurologičky sa liečim už skoro rok, krmi ma liekmi, z ktorých ma bolí žalúdok. RA

inata

a čo všetko si skušala?v prvom rade treba ist na neurologiu a dat si urobit dalsie vysetrenia.a potom samozrejme cvicit,cvicit a cvicit.pravidelne masaže a cvicenia dokažu zazraky,len to netreba vzdavat.mam s tym osobne skusenosti.rehabilitacie mi moc nepomahali a mala som pocit ze už mi nic nepomaha ani to cvicenie ani tie masaze.ale každy do mna hučal aby som vydržala ze to chce pravidelnost a čas.a musim potvrdit,že naozaj to funguje.samozrejme ak nie su platnicky uplne v bezvladnom stave,ale to by si sa aj ovela horsie citila ako opisujes,podla mojho nazoru -nazoru laika.