UVEDOMUJEME SI HODNOTU VLASTNEHO ZDRAVIA???

Príspevok v téme: UVEDOMUJEME SI HODNOTU VLASTNEHO ZDRAVIA???
timea7220

ZAmysleli ste sa niekedy nad tym ake uzasne je byt zdravym?? Ja studujem na strednej skole posledny rok ale casto som v nemocnici na praxi. Stretavam strasne vela ludi a strasne vela osudov .. Dnes som videla pomerne mladeho cloveka, a rozpravala som sa s nim . Ten clovek... umiera na rakovinu .. V takejto chvili sa citim nie moc dobre viete preco??? pretoze ma stve , stve ma na sebe samej to ze casto sa zaoberam nepodstatnymi kravinami a riesim ich !!! Ale naco vlastne??? Nie je uzasne byt zdravym?? nemat rakovinu, nebyt ochrnuty , nebyt odkazany na pomoc inych .,. Neznasam ked mi rano zvoni budek ked musim den co den chodit do skoly, ucit sa ...Ale vlastne nie je to uzasne ze to MOZEM??? Ze zijem a som zdrava... ze mozem realizovat svoje sny.. Co vy na to hm??

nexus

kusok pravdy ma aj bingham...zbytocne si pritahovat zle myslienky, pozitivne myslenie je nadovsetko...pre vlastne zdravie...
ale uvedomit si niekedy, ze vsetkym nieje tak dobre ako mne a byt za to vdacny, nieje na skodu...
ono vstko z mierou, to je velmi dolezita vlastnost a nema ju vypestovanu kazdy... napriklad ja....

Deee

Timea je fantasticke, ze si to uvedomujes, takto sa v zivote nestratis a rozpoznas skutocne hodnoty, ja mam tiez hrstku diagnoz a preto uz davno neriesim ci bude na vianoce cerveny alebo zeleny obrus na stole...ak chce mat svokra zeleny nech je, vsak na tom svet nestoji...:-)riesim len veci ked ide o zivot a ostatnym sa zbytocne nezatazujem, zivot je krasny tak naco si ho budem kazit a zahlcovat zbytocnostami

dellissa

,,Zdravý človek má prianí milión.Chorý iba jedno...,,

vzdy ked na to pomyslim, si to uvedomim.Je mi pritom hrozne...dostanem strach ze pridem o zdravie a tak.ze pren nic nerobim...takze tesim sa tomu ale s hrozou.Taktiez sa tesim niekedy uplnym malickostiam...napr.ze sa najem...idem zo skoly, uz vyhladnuta, a normalne si pospevujem a citim sa stastna, ze pridem domov a najem sa.Alebo len tak pri TV...citim ze mi nieco chyba, ze som este nevecerala a potesim sa ze idem jest...:)nie som zas jedák, úplne normálne. Alebo že si vyjdem na zahradu na maliny...a tak:)

zdenka zh

nezalezi na vaznosti ochorenia...trpim vaginalnou mykozou pomerne casto a neviete si predstavit ako trpim pri pomysleni ze ako je ostatnym babam a ja si ,,ju,,musim uvedomovat pri kazdom kroku a pohybe (myslim ze ma svrbi a neda mito normalne zit...)a vtedy si uvedomujem ze ake je zdravie dolezite...

bingham

Noo v podstate mas pravdu...., ale nesmies sa zatazovat...takymito otazkami....

Vies vacsinou si clovek uvedomi co mal...az ked to strati...., ale na druhej strane sa nebudem zaoberat...napr. rakovinou ked som zdravy clovek..., prave naopak...budem riesit problemy, ktore su (pre cloveka choreho na rakovinu) zrejme kraviny :)))

Jednoducho zivot....musis zit naplno....a az ked pride podobny problem...tak vtedy sa nim mozes zatazovat....:)))

M K

Clovek si to uvedomuje, ale OZAJ, na 100% si to uvedomi az vtedy, ked uz zdravym nie je. A to nemam na mysli anginy, chripky, ale ovela vaznejsie ochorenia, ci poruchy. :(

Denz

co my na to?????
ved to vie kazdy snad....
ak nie je tupec a nezacne si rezat palce len preto,ze dostane od statu nejake peniaze....